منو سایت

داشبورد جدید کنسول ایکس باکس رونمایی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
داشبورد جدید کنسول ایکس باکس رونمایی شد

مایکروسافت با انتشار مقاله ای جدید درباره آغاز مراحل تست و بررسی داشبورد جدید ایکس باکس مطلع. تغییر رابط کاربری کنسول ایکس باکس بخشی از روند به روز رسانی های آینده خواهد بود که طبق شایعات، تجربه صفحه اصلی کنسول را تغییر خواهد داد. تیم ایکس باکس از خودی ها و کاربران دعوت کرد تا نسخه آزمایشی را دانلود کرده و نظرات خود را ارائه دهند.

مدیر ارشد Xbox Experiences Evie Krisloff اولین تصویر از داشبورد جدید Xbox را فاش کرد. او می گوید که از این هفته، تعدادی از افراد داخلی که در حلقه Alpha Skip هستند، به روز رسانی جدید را به صورت تصادفی دریافت خواهند کرد. در واقع مدل های مختلفی از داشبورد جدید در دست بررسی است و تست آن ها نیازمند کمک افراد داخلی است. ایکس باکس امیدوار است که در ماه های آینده رابط کاربری کنسول Xbox Series X / S را به طور کامل بازبینی کند.

مایکروسافت می گوید که صفحه اصلی Xbox بسیار مهم است و باید شخصی سازی شود. آنها یک فرآیند چند ماهه را برای آزمایش و بررسی آپدیت آغاز کرده اند و می خواهند تجربه ای منحصر به فرد برای کاربران ایجاد کنند. مدت هاست که طرفداران ایکس باکس خواهان تغییر رابط کاربری این کنسول بوده اند و در نهایت به درخواست آنها پاسخ داده شده است.

داشبورد جدید ایکس باکس

تغییرات در داشبورد Xbox

داشبورد جدید Xbox ستون جدیدی به نام “Jump Back In” دریافت می کند. این ستون مربوط به بازی هایی است که اخیراً انجام شده است و می توانید به سرعت به بازی یا برنامه قبلی برگردید. رابط کاربری به گونه ای طراحی شده است که به برنامه های مهم مانند تنظیمات، فروشگاه، جستجو و صفحه برنامه و بازی ها دسترسی سریع داشته باشید. یک قسمت مخصوص برای آنها رزرو شده است و نیازی نیست به قسمت برنامه ها بروید و به دنبال اپلیکیشن تنظیمات بگردید.

همانطور که به پایین اسکرول می کنید، محتوای شخصی سازی شده را می بینید که متناسب با علایق شماست. سبک طراحی داشبورد در تمامی قسمت ها ثابت می شود تا کاربران در استفاده از آن مشکلی نداشته باشند. تصویری از نسخه اولیه آپدیت جدید منتشر شده است که تغییرات مثبتی را نشان می دهد. به عنوان مثال، می توانید به بازی های مورد علاقه خود دسترسی سریع تری داشته باشید و ایکس باکس شما را از بازی های جدید Xbox Game Pass مطلع می کند. حالا باید به فروشگاه و تب Game Pass رفته و دانلود بازی جدید را شروع کنید.

مایکروسافت می گوید داشبورد جدید ایکس باکس در سال 2023 به طور رسمی در دسترس خواهد بود. فرآیند تست به زودی آغاز می شود و افراد بیشتری می توانند نسخه آزمایشی آن را در ماه های آینده دریافت کنند. می توانید با عضویت در سرویس Xbox Insider از آپدیت جدید استفاده کنید.

منبع: GameSpot