منو سایت

داستان Modern Warfare II با داستان واقعی سروکار ندارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
داستان Modern Warfare II با داستان واقعی سروکار ندارد

استودیو Infinity Ward پس از شنیدن نظرات مختلف بازیکنان و واکنش‌ها به داستان Modern Warfare II او می‌گوید این بازی «تفسیری درباره رویدادهای تاریخی اخیر نیست» و آن را یک بازی «سرگرم‌کننده» می‌نامد که تنها از رویدادهای تاریخی الهام گرفته شده است. این صحبت‌ها در حالی مطرح می‌شود که انتقاداتی درباره صحنه‌های مختلف بازی از جمله تیراندازی به غیرنظامیان مطرح شده است و باید تصمیمات اخلاقی مهمی در طول بازی گرفته شود.

با انتشار کمپین داستانی Kalaf Duty Modern Warfare 2، انتقادات مختلفی در رابطه با ماهیت سیاسی داستان مطرح شد. در حالی که بسیاری از منتقدان می گفتند که عنصر سیاسی از کمپین داستانی این سریال حذف شده است، به نظر می رسد اتفاقات سیاسی را چندان دوست نداشته باشند. در یکی از صحنه ها، بازیکن باید اسلحه را به سمت افراد بگیرد تا از تشدید اوضاع جلوگیری کند. کشتن ژنرال ایرانی در Modern Warfare II یکی دیگر از قسمت هایی است که مورد توجه گیمرهای ایرانی قرار گرفت.

صحنه هدف گیری مورد انتقاد بسیاری از مردم قرار گرفت. برایان بلوم، کارگردان داستان Modern Warfare II، در مصاحبه اخیر به این انتقادات پاسخ داد. او می گوید که بازی آنها صرفا یک “سرگرمی ماجراجویی” است که سعی در توضیح و تفسیر وقایع تاریخی اخیر ندارد، بلکه صرفا یک بازی است. او در آن مصاحبه توضیح داد: «می‌دانید که آنها بر اساس رویدادهای واقعی نیستند و ما درباره رویدادهای اخیر توضیحی ارائه نمی‌دهیم. ما فقط از رویدادها الهام می گیریم.»

داستان Modern Warfare II

تاریخ سیاسی جنگ مدرن II

بلوم همچنین اضافه کرد که تیم توسعه می‌خواهد بازیکنان احساس کنند در دنیای امروز زنده هستند و “قهرمانان” بازی در تلاش هستند تا جهان را به حالت قبل بازگردانند. او می گوید که داستان Modern Warfare II در ادامه نسخه قبلی طراحی شده است و حال و هوا و ویژگی های انسانی آن در این مجموعه به نمایش گذاشته شده است. صحبت های دوگانه او واکنش های بیشتری را در پی داشت. برخی می گویند که Modern Warfare 2 از رویدادهای واقعی الهام گرفته شده است و بازیکنان باید احساس کنند که در دنیای امروز هستند، اما همچنان بر روی یک روایت سرگرم کننده تمرکز دارد.

بدون شک تکرار وقایع واقعی در تاریخ Modern Warfare II را نمی توان نادیده گرفت. برای مثال، بازی در نهایت به جنگ مسلحانه بین آمریکا، روسیه و ایران تبدیل می‌شود و طرح یک جبهه سیاسی را در این مورد آشکار می‌کند. بدون شک داستان بدهی با طعمی از اتفاقات سیاسی جذابیت بیشتری دارد و همین موضوع کمپین داستانی Modern Warfare 2 را برجسته تر می کند.

منبع: TheGamer