منو سایت

خالق Disco Elysium از اعضای استودیو ZA/UM شکایت کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
خالق Disco Elysium از اعضای استودیو ZA/UM شکایت کرد

رابرت کورویتز، خالق و نویسنده RPG دیسکو Elysium شکایتی رسمی علیه اعضای استودیو ZA/UM در دادگاه استونی تنظیم کرده است. شکایت سازنده Disco Elysium پس از آن مطرح شد که تعدادی از سازندگان بازی از جمله خود او به دلایل نامعلومی مجبور به ترک استودیو شدند. اخراج سازندگان بازی Disco Elysium باعث شد تا طرفداران استودیو را تحریم کنند.

رابرت کورویتز یکی از بنیانگذاران استودیو ZA/UN است و اولین بازی آنها یک اثر تخیلی منحصر به فرد درباره دو کارآگاه خبری است. شخصیت اصلی به دلیل مصرف زیاد الکل دچار فراموشی شده و خود را فراموش کرده است. همزمان با همکارش سعی می کند پرونده قتل را حل کند. دیالوگ های عمیق و داستان متفاوت مورد توجه منتقدان و طرفداران قرار گرفت. گزارش جدید نشان می دهد که سازندگان بازی از استودیو اخراج شده اند و سرنوشت Disco Elysium 2 زیر سوال رفته است.

به گزارش Tech News Space، رابرت کورویتز، خالق و طراح اصلی Disco Elysium، علیه اعضای استودیو ZA/UM شکایت کرده است. جزییات شکایت وی منتشر نشده است و بر اساس اظهارات، شکایت وی ناشی از سوء مدیریت استودیو بوده است. او یکی از توسعه دهندگان کلیدی بازی است که مجبور شد استودیوی خود را ترک کند. اعضای دیگری مانند نویسنده و مترجم، طراح تجسمی و ویراستار نیز به دلایل نامعلومی از استودیو حذف شده اند.

خالق Disco Elysium

دلیل شکایت سازنده Disco Elysium

پست کاری اخیر استودیو ZA/UM نشان داد که آنها در حال کار بر روی یک بازی علمی تخیلی جدید هستند. بسیاری آنها را دنباله Disco Elysium نامیدند، اما اتفاقات اخیر نشان داد که این بازی متوقف شده است. Disco Elysium اولین اثر ساخته شده توسط این استودیو است و این استودیو نیز توسط سرمایه گذاران متعددی برای تولید بازی حمایت شد. تزریق پول به بازی ایده اصلی سازندگان بازی را به واقعیت تبدیل کرد اما باعث ایجاد تنش در بین اعضای استودیو شد. آنها به جنبه هنری بازی علاقه زیادی داشتند و جنبه مالی برایشان مهم نبود.

تنش بین اعضای استودیو بر سر تجاری سازی بازی و کسب درآمد برای سرمایه گذاران در نهایت به خروج اعضای کلیدی استودیو انجامید. گزارش شده است که رابرت کورویتس به فضای فرهنگی در استودیو اعتراض کرده است. آمازون با درک پتانسیل های این بازی تصمیم به ساخت سریالی از آن گرفت و به نظر می رسد که این تصمیم روی جدایی استودیو از دست سازندگان بازی نیز تاثیرگذار بوده است. بازی Disco Elysium برای پلتفرم ها و کنسول های مختلف در دسترس است.

منبع: GameRant