منو سایت

حجم بازی GTA V برای رایانه های شخصی، ایکس باکس و پلی استیشن

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
حجم بازی GTA V برای رایانه های شخصی، ایکس باکس و پلی استیشن

بازی GTAV یکی از محبوب ترین آثار تاریخ صنعت سرگرمی است که فروش و دانلود آن هرگز کاهش نمی یابد. دنیای باز و پر از اتفاقات جالب بازی هر گیمری را به گذراندن ساعت ها در آن واداشت. اگر بخواهید دانلود بازی GTA V پرداخت اما شما نمی دانید چقدر باید برای کامپیوتر و کنسول بازی خرج کنید. محتوا حجم بازی GTA V تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد پلی استیشن، ایکس باکس و رایانه شخصی را برای شما به ارمغان می آورد.

اولین چیزی که باید به آن اشاره کرد انتشار بازی GTAV برای چند نسل کنسول است. این بازی ابتدا برای Xbox 360 و PS3 منتشر شد و دیسک آن همچنان توسط خریداران به فروش می رسد. در این مقاله به حجم این نسخه ها اشاره ای نمی کنیم و تنها به پلتفرم های جدید و محبوبی می پردازیم که Rockstar همچنان از آنها پشتیبانی می کند. حجم کلی بین 72 تا 94 گیگابایت را برای دانلود بازی اختصاص دهید. حجم بازی GTA V بر اساس پلتفرم و نسخه متفاوت است.

حجم کامپیوتر GTA V

حجم بازی GTA V برای کامپیوتر

پس از درخواست میلیون ها نفر، Rockstar نسخه PC بازی GTA V را منتشر کرد. این نسخه با دریافت آپدیت های متعدد به یکی از بهترین نمونه های بازی های کامپیوتری تبدیل شده است. یکی از مشکلات این بازی جدا نشدن قسمت داستان و GTA Online است و همین مشکل باعث افزایش GTAV برای PC شد. فایل های نسخه آنلاین بیشتر با استوری به اشتراک گذاشته می شوند و قابل تقسیم نیستند. برای دانلود نسخه رایانه شخصی باید 72 گیگابایت را کنار بگذارید. این حجم برای نسخه اصلی در فروشگاه های معتبر است و حجم نسخه کرک شده و ریپ پک کاملا متفاوت است.

اگر نسخه PC GTAV را دانلود می کنید. توجه داشته باشید که حجم 72 گیگابایت برای هر کاربر متفاوت است. حدود 2 گیگابایت به عنوان لانچر در نظر گرفته می شود و برخی از بازیکنان حتی حجم دانلود خود را 90 گیگابایت گزارش کرده اند. انتشار هر آپدیت جدید برای قسمت آنلاین به این معنی است که حجم بازی نیز افزایش می یابد.

حجم بازی GTA V PlayStation

حجم بازی GTA V پلی استیشن

اگرچه نسخه PC هنوز آپدیت گرافیکی دریافت نکرده است، اما Rockstar یک ارتقا گرافیکی برای GTA V برای پلی استیشن 5 منتشر کرده است.این نسخه با گرافیک بهتر و ویژگی های جدید برای کنسول های جدید منتشر شد و از نسخه قبلی بزرگتر است. اگر می خواهید بازی GTA V را برای پلی استیشن 5 دانلود کنید، به 87 گیگابایت فضا نیاز دارید. این رقم با انتشار به روز رسانی های جدید افزایش می یابد.

اگر کاربر PS4 هستید و می خواهید Rockstar Sandbox را برای اولین بار دانلود کنید، 76 گیگابایت را کنار بگذارید. حجم بازی GTA V برای پلی استیشن 4 نیز بسته به مدل کنسول متفاوت است و اگر نسخه Pro را دارید باید چند گیگابایت دیگر دانلود کنید. شاید جالب باشد بدانید که حجم اصلی بازی حدود 25 گیگابایت بود.

حجم GTAV

حجم بازی GTAV Xbox

نسخه Xbox نیز به دو دسته تقسیم می شود، مانند پلی استیشن. اگر سری ایکس باکس دارید؛ نسخه بهبودیافته برای این کنسول منتشر شده است. نسخه جدید دارای ویژگی هایی مانند وضوح 4K و سایه واقعی است که GTA V را برای سری Xbox بزرگتر از همه پلتفرم های دیگر می کند. حجم این نسخه 94 گیگابایت است که با آپدیت های بعدی قطعا افزایش خواهد یافت. اگر یک کنسول سری S دارید، تقریبا یک سوم حافظه را این بازی اشغال می کند.

نسخه ایکس باکس وان کوچکتر است و فقط باید ۷۳ گیگابایت دانلود کنید. دلیل این حجم زیاد قسمت آنلاین است، برخلاف Red Dead Online نسخه جداگانه ای وجود ندارد و باید تمامی محتوای بازی را دانلود کنید. انتظار می رود GTA 6 مشکل فعلی را حل کند و قسمت داستانی را به صورت جداگانه در اختیار گیمر قرار دهد. در نهایت، به حجم کل GTAV برای پلتفرم های ذکر شده نگاه کنید.

سکوحجم بازی GTA V
پلی استیشن 476 گیگابایت
ایکس باکس وان73 گیگابایت
کامپیوتر رومیزی72 گیگابایت
پلی استیشن 587 گیگابایت
Xbox Series X/S94 گیگابایت

منبع: RockstarGames