منو سایت

جوی استیک های کنسول Steam Deck از مشکلات دریفت رنج می برند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
جوی استیک های کنسول Steam Deck از مشکلات دریفت رنج می برند

طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، تعدادی از کاربرانی که موفق به تهیه کنسول Steam Deck شده اند، از مشکل دریفت در جوی استیک کنسول Steam Deck خبر دادند.

Valve در بین بازیکنان به دلیل انتشار سریال های محبوبی مانند Half Life، Dota و Counter Strike به خوبی شناخته شده است. علاوه بر این استیم استور به عنوان بزرگترین پلتفرم فروش بازی های رایانه ای میلیون ها کاربر را به خود جذب کرده است. با این حال این شرکت در زمینه سخت افزار نیز فعال است. آخرین محصول این شرکت در این زمینه کنسول Steam Deck است که مدتی پیش عرضه شد. اکنون برخی از مالکان گزارش هایی مبنی بر وجود مشکل دریفت در جوی استیک در کنسول Steam Deck منتشر کرده اند.

یکی از کاربران Steam Deck ویدیویی را منتشر کرده است که مشکل دریفت را نشان می دهد. در این ویدیو آمده است: «در حال حاضر مشکلی در رانش جوی استیک سمت راست وجود دارد. این ویدیو صفحه تست ورود به سیستم کنترلر کنسول Steam Deck را نشان می دهد. در حالی که کنسول را نگه داشته اید، چوب سمت راست را حرکت دهید، مقادیر X و Y تغییر می کنند. اما پس از رها کردن جوی استیک، مقادیر X و Y همچنان تغییر می‌کنند و صفر نمی‌شوند. این نشان می دهد که جوی استیک در کنسول Steam Deck از مشکل دریفت رنج می برد.

کاربر دیگری ویدیویی در مورد دریفت جوی استیک در کنسول Steam Deck منتشر کرد، مشابه آنچه در JoyCon (کنترل کننده کنسول نینتندو سوییچ) مشاهده می شود. ویدیوی ارسال شده توسط این کاربر همانند ویدیوی قبلی است. یک بار دیگر، مقادیر X و Y در پنل تست ورودی کنترلر Steam Deck تغییر می کند و حتی پس از آزاد شدن جوی استیک صفر نمی شود.

اکثر کنترلرها در طول زمان به دلیل خرابی قطعات دچار مشکلات انحراف می شوند. اما این مشکل در سال های اخیر برای کنترلر کنسول نینتندو سوییچ بیشتر شده است.

جوی استیک عرشه بخار

دریفت جوی استیک Steam Deck مانند جوی استیک نینتندو سوییچ است.

یازان الدهیات، مهندس سخت افزار Valve، سال گذشته گفت که تمام تلاش خود را می کند تا منحرف نشود. او به IGN گفت: «ما آزمایش‌های زیادی انجام دادیم تا مطمئن شویم در همه مناطق، ورودی‌ها، عوامل مختلف محیطی و انواع شرایط به درستی کار می‌کند. من معتقدم که کنسول تمام تلاش خود را کرده است و فکر می کنم مردم از عملکرد آن بی نهایت راضی خواهند بود. من فکر می کنم Steam Deck یک خرید عالی است. بدیهی است که هر قطعه در نهایت مرا آزار می دهد، اما مطمئن هستم که مردم از این کنسول راضی خواهند بود.

جوی کان دریفت از زمانی که نینتندو سوییچ در سال 2017 راه اندازی شد همیشه برای بازیکنان دردسرساز بوده است. سال گذشته از کمیسیون اروپا خواسته شد تا به عنوان بخشی از گروه حمایت از مصرف کننده BEUC، موضوع جوی کان را بررسی کند. در سال های اخیر، شرکت حقوقی Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith نیز شکایت های جداگانه ای علیه نینتندو، پلی استیشن و ایکس باکس تنظیم کرده است. این شرکت ها متهم به فروش عمدی محصولات “معیب” هستند.

نظر شما در مورد مشکل دریفت جوی استیک در کنسول Steam Deck چیست؟ آیا چنین مشکلی اجتناب ناپذیر است؟ آیا در پلتفرم های مختلف با مشکل دریفت جوی استیک در کنترلر مواجه شده اید؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle