منو سایت

جزئیات موتور مورد استفاده برای ساخت GTA 6 فاش شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
جزئیات موتور مورد استفاده برای ساخت GTA 6 فاش شده است

Rockstar Advanced Game Engine (به اختصار RAGE) موتور اختصاصی Rockstar است که در سال 2006 راه اندازی شد و برخی از معروف ترین آثار این شرکت از جمله GTA 4 و GTA 5 با آن ساخته شدند. در سال های اخیر راک استار موتور RAGE را اصلاح کرده و از آن برای ساخت GTA 6 استفاده کرده است و اکنون طبق آخرین اخبار بازی، جزئیات موتور مذکور و برخی از ویژگی های بازی GTA 6 فاش شده است.

آخرین اثر ساخته شده با موتور RAGE Red Dead Redemption 2 می باشد که با توجه به ویژگی های این اثر و همچنین جلوه های بصری فوق العاده آن بعید است موتور مذکور رها شود و Rockstar از موتور دیگری برای ساخت آثار بعدی خود استفاده کند. از جمله بازی GTA VI. یک منبع موثق نزدیک به Rockstar اخیرا اعلام کرده است که این شرکت اهداف و برنامه های بلندپروازانه ای برای موتور مورد استفاده در GTA 6 دارد.

به گفته Matheusvictorbr، موتور RAGE 9 چندین ویژگی منحصر به فرد خواهد داشت که برخی از آنها فقط در GTA 6 استفاده خواهند شد، از جمله تغییرات گسترده و بهبود در نحوه تعامل بازیکنان با NPCها و محیط. این منبع همچنین گفته است که موتور مورد استفاده در ساخت بازی GTA 6 عناصر محیطی از جمله فیزیک آب و حتی تاثیر باد بر رانندگی وسایل نقلیه را متحول خواهد کرد.

طبق گزارشات، Rockstar انتظار دارد RAGE 9 با قابلیت هایی مانند پشتیبانی از بافت های 16K در اوایل سال 2018 به طور مستقیم با Unreal Engine 5 رقابت کند.برای مقایسه باید به Unreal Engine 4 اشاره کرد که حداکثر وضوح آن 8K است. همچنین از آخرین نسخه Unreal Engine، Unreal Engine 5 تا حداکثر وضوح 12K پشتیبانی می کند. گزارش ها حاکی از آن است که GTA 6 از تمام ویژگی ها و مکانیک های انقلابی RAGE 9 استفاده خواهد کرد.

Unreal Engine 5 آخرین نسخه از موتور بازی سازی محبوب و معروف اپیک گیمز می باشد. بسیاری از مردم آن را بهترین موتور در تاریخ صنعت بازی های ویدیویی می دانند و حتی برخی از شرکت ها موتور خود را رها کردند و به Unreal Engine 5 روی آوردند. استودیو CD Projekt RED، سازنده بازی The Witcher 4 و استودیوی BioWare، توسعه دهنده بازی Mass Effect 4 را می توان در میان این دسته از بازی سازان نام برد.

کریس کلیپل، یکی از برجسته‌ترین روزنامه‌نگاران صنعت بازی‌های ویدیویی، در توییتی اشاره کرد که GTA 6 از زمان خود جلوتر خواهد بود. این اظهارات ایشان با مواردی که در بالا ذکر کردیم همخوانی دارد. به همین دلیل انتظار می رود که بازی GTA 6 مانند بازی قبلی سری GTA انقلابی در صنعت بازی های ویدیویی ایجاد کند. Matheusvictorbr در اطلاعاتی که در مورد موتور مورد استفاده در توسعه بازی GTA 6 فاش کرد به موارد زیر اشاره کرد:

  1. GTA 6 از موتور RAGE 9 استفاده می کند که از بافت های 16K پشتیبانی می کند.
  2. جلوه های بصری و گرافیک بازی GTA 6 در برخی زمینه ها از جمله عناصر محیطی انقلابی خواهد بود. به عنوان مثال، باد بر عملکرد ماشین شما تأثیر می گذارد.
  3. Rockstar نحوه تعامل NPCها با دنیای بازی را گسترش خواهد داد و این قسمت از GTA 6 را بر اساس تعاملات NPC مورد تحسین Red Dead Redemption 2 خواهد ساخت.
  4. Rockstar می خواهد که GTA 6 تا حد امکان واقعی باشد.

Matheusvictorbr برای افشای اطلاعات دقیق و دقیق در مورد محصولات Rockstar شهرت خوبی به دست آورده است. او به تازگی جزئیات بازی GTA 6، بسته الحاقی GTA Online، نسخه بازسازی شده GTA 4 و زمان انتشار و قیمت نسخه فیزیکی GTA V: Expanded and Enhanced را قبل از اعلام رسمی با بازیکنان به اشتراک گذاشته است.

موتور GTA 6 برای ساخت بازی های GTA 6

آیا GTA 6 موفق تر از GTA 5 خواهد بود؟

با بیش از 165 میلیون نسخه فروش، GTA V دومین بازی ویدیویی پرفروش تاریخ است. همچنین GTA 5 در کمتر از 10 سال بیش از هر سری دیگری فروش داشته است. به همین دلیل شرکت Rockstar باید یک بازی در قالب GTA 6 ارائه دهد که بتواند موفقیت GTA 5 باشد و میلیون ها بازیکن را ناامید نکند.

متاسفانه به غیر از تایید رسمی بازی GTA 6 توسط Rockstar، اطلاعات ملموسی از این اثر منتشر نشده است. احتمالا تا زمانی که به تاریخ انتشار بازی (2024 تا 2027) نزدیک نشده باشیم، سازندگان بازی GTA VI از ارائه جزئیات بیشتر خودداری خواهند کرد.

Strauss Zelnick، مدیرعامل Take-Two Interactive، از طرفداران و بازیکنان خواست تا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد GTA 6 منتظر بمانند. علاوه بر این، Matheusvictorbr گفت که اشاره Rockstar به GTA 6 همزمان با انتشار تریلر مقدماتی آن خواهد بود. بر این اساس می توان نتیجه گرفت که سازندگان اثر مذکور تا زمان افشای رسمی از انتشار اخبار بیشتر خودداری خواهند کرد.

در حالی که بازی GTA 6 در حال توسعه است، Take Two Interactive برنامه های مختلفی را برای مخاطبان و بازیکنان در نظر گرفته است. این شرکت طی گزارش مالی خود اعلام کرد که حداقل 69 بازی در دو تا سه سال آینده منتشر خواهد شد.

نظر شما در مورد ویژگی های موتور مورد استفاده در ساخت GTA 6 چیست؟ کدام قسمت از موتور RAGE 9 بیشتر توجه شما را به خود جلب کرد؟ آیا فکر می کنید GTA 6 بتواند موفقیت سری قبلی GTA را تکرار کند؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Xfire