منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • جریمه بلیزارد اکتیویژن برای آزار جنسی کارکنان در آستانه تایید است

جریمه بلیزارد اکتیویژن برای آزار جنسی کارکنان در آستانه تایید است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
جریمه بلیزارد اکتیویژن برای آزار جنسی کارکنان در آستانه تایید است

طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، قاضی دادگاه منطقه ای آمریکا اعلام کرد که آماده است تا جریمه اکتیویژن بلیزارد را تایید کند که با توافق کمیسیون اشتغال برابر، به دلیل شکایت آژانس از رفتار نامناسب و جنسی است. آزار و اذیت کارکنان

آزار و اذیت کارکنان در سال های اخیر در بسیاری از شرکت های بزرگ در صنعت بازی های ویدیویی مشاهده شده است. این امر واکنش های متفاوتی را برانگیخت و افراد زیادی برای اصلاح ساختار گام برداشتند. اکتیویژن بلیزارد یکی از شرکت هایی است که کارمندان آن از حجم بالای سوء استفاده شکایت دارند. مدتی پیش، کمیسیون فرصت های شغلی برابر (EEOC) از Activision Blizzard به دلیل آزار جنسی شکایت کرد.

پس از چندین جلسه، EEOC با Activision Blizzard موافقت کرد که 18 میلیون دلار به کارمندانی که مورد آزار و اذیت و تبعیض قرار گرفته بودند، ارائه دهد. اما تأیید دادگاه پس از مخالفت وزارت مشاغل و مسکن منصفانه کالیفرنیا (به اختصار DFEH) به تعویق افتاد. اکنون یک قاضی دادگاه منطقه ای ایالات متحده گفته است که علیرغم مخالفت سایر نهادها، آنها آماده هستند تا انتشار 18 میلیون دلار توسط ناشر Call of Duty با EEOC را تایید کنند.

DFEH همچنین علیه Activiz Blizzard شکایت کرده است. این آژانس Activision Blizzard را به عنوان “محل پرورش برای آزار و اذیت و تبعیض علیه زنان” توصیف کرد. DFEH ادعا می کند که توافق اکتیویژن بلیزارد با EEOC باعث “خسارت جبران ناپذیر” به عملیات این آژانس می شود. این ادعا از آنجا ناشی می شود که در این شرایط، کارکنان باید شکایت خود را پس بگیرند.

علیرغم اعتراضات و شکایت های DFEH که بعداً منجر به اختلاف با EEOC شد، دادگاه منطقه ای ایالات متحده آماده است تا پرونده ناشر سری Call of Duty را با تأیید قرارداد 18 میلیون دلاری با Activision Blizzard و EEOC حل و فصل کند. دیوان می‌داند که جریمه‌ها و مفاد غیر پولی قرارداد منصفانه، معقول و کافی است.

افرادی که در محل کار مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند می توانند برای طرح شکایت به EEOC مراجعه کنند. سپس آژانس صحت شواهد را بررسی می کند و میزان جریمه را تعیین می کند. یکی از منتقدان توافق اکتیویژن بلیزارد با EEOC، کنفدراسیون اتحادیه های کارگری آمریکا (CWA) است. این آژانس در اعتراض خود جریمه اکتیویژن بلیزارد را “به اندازه کافی رقت انگیز” خواند و اشاره کرد که این رقم حداکثر جمعیت 60 نفر را پوشش می دهد. CWA قبلاً گفته بود که معامله EEOC به مبلغ 18 میلیون دلار به اندازه کافی نگران کننده است.

اکتیویژن بلیزارد اکتیویژن بلیزارد

مدتی پیش، مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد را خریداری کرد

اکتیویژن بلیزارد وظیفه دارد از جریمه 18 میلیون دلاری خود برای توسعه طرح ها و برنامه های ضد آزار و اذیت و ضد تبعیض برای تأیید EEOC استفاده کند. سپس تمام بودجه های دیگر توسط EEOC به سازمان های خیریه اهدا می شود تا بر مسائل مربوط به تنوع و برابری در محیط کار، افزایش آگاهی در مورد آزار و اذیت و ترویج زنان در صنعت بازی های ویدیویی تمرکز کنند.

بی اهمیت بودن جریمه 18 میلیون دلاری در مقایسه با درآمد چند میلیارد دلاری Activision Blizzard بسیاری را شوکه کرد. در سال 2021، این شرکت درآمد سالانه خود را 8.8 میلیارد دلار اعلام کرد. مدیر عامل آن بابی کوتیک در سال 2020 150 میلیون دلار دریافت کرد. سهام 69 میلیارد دلاری او در مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد 390 میلیون دلار است.

گزارش وال استریت ژورنال پس از شکایت DFEH ادعا می کند که بابی کوتیک از سال ها سوء استفاده جنسی در اکتیویژن بلیزارد مطلع بوده است. در پاسخ به این گزارش، بیش از 1300 کارمند شرکت با امضای طوماری خواستار استعفای بابی کوتیک شدند. با این حال، هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد به رهبری، فداکاری و توانایی بابی کوتیک اطمینان دارد.

علیرغم توافق با EEOC، Activision Blizzard درگیر دعاوی از چندین موسسه از جمله DFEH است. یکی از کارمندان فعلی اکتیویژن بلیزارد اخیراً اتهامات جدیدی در مورد آزار جنسی، تبعیض جنسیتی و رفتار تلافی جویانه مطرح کرده است. والدین یک کارمند سابق اکتیویژن بلیزارد که خودکشی کرده بود از این شرکت شکایت کردند. آنها ادعا می کنند که این خودکشی نتیجه آزار جنسی همکاران بوده است.

نظر شما در مورد بلیزارد اکتیویژن چیست؟ آیا 18 میلیون دلار با توجه به مقیاس آزار و اذیت کافی است؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Eurogamer