منو سایت

تولید انبوه هدست PSVR 2 آغاز شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
تولید انبوه هدست PSVR 2 آغاز شده است

طبق جدیدترین اخبار بازی، سونی تولید انبوه هدست PSVR 2 را آغاز کرده و قصد دارد دو میلیون دستگاه از این هدست واقعیت مجازی را عرضه کند.

واقعیت مجازی یکی از فناوری های نسبتا جدید است که در بین بازیکنان و علاقه مندان به بازی های ویدیویی بسیار محبوب است. همین امر باعث شد تا سونی در سال 2016 هدست PS VR را برای پلی استیشن 4 عرضه کند.این هدست واقعیت مجازی با ویژگی های مختلف خود توانست افراد زیادی را به خود جذب کند و میلیون ها دستگاه به فروش برسد. چندی پیش سونی در قالب نمایشگاه CES از هدست PSVR 2 رونمایی کرد که همراه با پلی استیشن 5 مورد استفاده قرار می گیرد.اکنون گزارش هایی منتشر شده است که از تصمیم شرکت مذکور برای تولید انبوه این هدست واقعیت مجازی خبر می دهد.

بلومبرگ گزارش داد که سونی قصد دارد تا مارس 2023 2 میلیون هدست PSVR 2 را روانه بازار کند. این حجم تولید نشان می دهد که شرکت مذکور انتظار دارد این هدست نسبت به نسل قبل فروش بیشتری داشته باشد. در مقام مقایسه، هدست PSVR که در اکتبر 2016 راه اندازی شد، توانست در مدت هفت ماه یک میلیون دستگاه بفروشد. اگرچه تاریخ عرضه هدست پلی استیشن VR 2 مشخص نیست، اما سونی اعلام کرده است که در اوایل سال 2023 عرضه خواهد شد.

به گفته منابع رسانه بلومبرگ، تولید انبوه هدست PSVR 2 از ماه گذشته آغاز شد و طبق گزارش ها هنوز تحت تاثیر محدودیت های زنجیره تامین قرار نگرفته است. با توجه به برنامه های سونی، انتظار می رود کمبود مداوم کنسول پلی استیشن 5 تا حدودی در اوایل سال 2023 بهبود یابد. این شرکت امیدوار است که عرضه هدست پلی استیشن VR 2 باعث افزایش فروش این کنسول شود.

تولید انبوه هدست واقعیت مجازی PSVR 2

هدست PSVR 2 با بازی های PSVR سازگار نیست

سونی در اوایل سال جاری اعلام کرد که بیش از 20 بازی به طور همزمان با هدست PSVR 2 آماده عرضه خواهند شد. جیم رایان، رئیس سونی اینتراکتیو اینترتینمنت گفت: “در حال حاضر بودجه قابل توجهی برای همکاری با استودیوهای مستقل و سومین استودیو اختصاص داده شده است. مهمانی ها برای ایجاد طیف گسترده ای از محتوای VR هیجان انگیز برای انتشار با هدست PSVR. 2 تهیه شده است. با افزایش فروش این هدست واقعیت مجازی، انرژی و تلاش سازندگان و بودجه آن افزایش خواهد یافت.»

سونی ماه گذشته اعلام کرد که هدست PSVR 2 با عناوین نسل قبلی سازگار نیست. بنابراین صاحبان این هدست ها قادر به اجرای بازی های متصل به هدست PSVR نخواهند بود. هیدکی نیشینو یکی از مدیران پلی استیشن در این رابطه گفت: بازی های متعلق به هدست PSVR با هدست PSVR 2 سازگاری ندارند زیرا هدست پلی استیشن VR2 برای ارائه یک واقعیت مجازی واقعی نسل بعدی طراحی شده است. تجربه . هدست مذکور دارای ویژگی های پیشرفته ای مانند کنترلرهای جدید با بازخورد لمسی و محرک های تطبیقی، ردیابی داخل به بیرون، ردیابی چشم و صدای سه بعدی است. این موارد به این معنی است که ساخت هدست PSVR 2 به رویکردی کاملاً متفاوت از هدست های قبلی نیاز دارد.

نظر شما در مورد تولید انبوه هدست PSVR 2 چیست؟ آیا قصد خرید این هدست VR را دارید؟ آیا فکر می کنید پلی استیشن VR 2 موفق تر از نسل قبلی خواهد بود؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Video Games Chronicle