منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • توسعه دهندگان بازی می خواهند به پشتیبانی از Xbox Series S پایان دهند

توسعه دهندگان بازی می خواهند به پشتیبانی از Xbox Series S پایان دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
توسعه دهندگان بازی می خواهند به پشتیبانی از Xbox Series S پایان دهند

کنسول Xbox Series S مایکروسافت ارزان ترین راه برای ورود به نسل نهم کنسول ها است. این محصول جدید که 300 دلار قیمت دارد از سخت افزار نسل 9 بهره می برد و اخیرا در توییتر مورد انتقاد بازی سازان قرار گرفته است. یکی از سازندگان Batman Arkham سخت افزار Xbox Series S را ضعیف خواند و توسعه دهنده Bossa Studio نیز می گوید که بسیاری از بازی سازان می خواهند به پشتیبانی از این کنسول پایان دهند.

مایکروسافت در حال حاضر توسعه دهندگان بازی را مجبور می کند که بازی خود را برای کنسول های Xbox Series X و Xbox Series S منتشر کنند. تعدادی از بازی‌سازان در توییتر درخواست کرده‌اند که تصمیم مایکروسافت را لغو کنند و اجازه دهند بازی فقط برای سری X منتشر شود. از سوی دیگر، سازندگان بازی مانند ایان مک‌لور از کنسول دفاع کرده‌اند و گفته‌اند آنچه این افراد می‌گویند اینطور نیست. معنی ندارد او می‌گوید: «بسیاری از این بازی‌ها برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر شده‌اند و از سخت‌افزارهای مختلفی پشتیبانی می‌کنند.

McLure سال گذشته روی I Am Fish در Bossa کار کرد. این بازی برای سری Xbox و PC منتشر شده است. او در ادامه درباره دلایل انتقادها گفت: «دلیلی که اکنون این نوع صحبت‌ها را می‌شنوید این است که بسیاری از بازی‌سازان در جلسات سال گذشته سخت تلاش کردند تا نیازی به انتشار بازی‌ها برای استودیوی Xbox Series S. یک چرخه تولید را پشت سر گذاشته اند و سری S را منشا مشکلات خود در پایان مرحله تولید می بینند.

پشتیبانی سخت افزاری Xbox Series S

محدودیت های سخت افزاری Xbox Series S

این سازنده بازی همچنین اضافه کرد که استودیوها نمی‌خواهند دوباره این چرخه را طی کنند و برای دومین بازی خود پیشنهاد کرده‌اند که سری Xbox S را حذف کنند. مک‌ایلروی بعداً توییت‌های خود را حذف کرد. یکی از کارمندان استودیو Rocksteady نیز می گوید اجرای بازی با سرعت 60 فریم بر ثانیه کار ساده ای نیست، به خصوص که کنسول سری S تفاوت چندانی با نسل قبل ندارد. او بعداً بابت سخنان خود عذرخواهی کرد.

الکساندر باتاگلیا از Digital Foundry در ماه می انتقاداتی را از Xbox Series S گزارش داد. او گفت که بازی‌سازان برای ساخت بازی برای این کنسول با مشکل مواجه بودند و دلیل آن محدودیت رم کنسول است. در واقع پردازنده و کارت گرافیک سری S مربوط به نسل نهم است اما میزان حافظه رم بسیار محدود است. در ژوئن سال جاری، مایکروسافت با تغییر کیت سخت افزاری، امکان کنترل رم بیشتر را فراهم کرد. نطر شما چی هست؟ آیا سخت افزار Xbox Series S برای نسل بعدی مناسب نیست؟

منبع: VGC