منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • تقاضای غرامت 5 میلیارد دلاری سونی به دلیل فروش بالای یک بازی پلی استیشن

تقاضای غرامت 5 میلیارد دلاری سونی به دلیل فروش بالای یک بازی پلی استیشن

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
تقاضای غرامت 5 میلیارد دلاری سونی به دلیل فروش بالای یک بازی پلی استیشن

شکایت جدیدی علیه سونی بر سر قیمت بازی های پلی استیشن تشکیل شده است. طبق متن ادعا، سونی باید 5.9 میلیارد دلار خسارت بپردازد و دلیل آن هم بالاتر بودن قیمت بازی های پلی استیشن و ایجاد انحصار برای این پلتفرم است. به یک معنا، سونی تنها فروشنده بازی برای پلتفرم پلی استیشن است. شرکت اپیک گیمز نیز به همین دلیل از اپل شکایت کرد.

به گزارش پارسی گیم و به نقل از اسکای نیوز، الکس نیل، یکی از مدیران سابق سازمان مشاوره مصرف کنندگان بریتانیا، رهبری پرونده جدید دادگاه را بر عهده دارد. او می گوید روزهای خوب گذشته برای پلی استیشن به پایان رسیده است. شکایت جدید در 19 آگوست تنظیم شد و شاکیان ادعا می کنند که سونی برای خرید دیجیتالی بازی ها و DLC هزینه بیشتری می گیرد و سهم 30 درصدی از فروش هر بازی بسیار زیاد است. آنها معتقدند که سونی از موقعیت و قدرت فعلی خود برای “کلاه گذاشتن بر سر مشتریان” استفاده کرده است.

قیمت بازی پلی استیشن

دلیل این شکایت قیمت بازی پلی استیشن است

الکس نیل می گوید از میلیون ها بریتانیایی که قربانی قیمت های بالا شده اند و سونی از موقعیت قدرت خود سوء استفاده کرده است، حمایت می کند. او در ادامه افزود که بازی در انگلستان بیش از هر نوع سرگرمی دیگری محبوب است و بسیاری از مردم از بازی های ویدیویی برای ارتباط با دیگران استفاده می کنند. اقدامات سونی باعث شد بسیاری از مردم نتوانند این بازی را بخرند. به خصوص زمانی که بحران اقتصادی باعث شده هزینه های زندگی در انگلستان به شدت افزایش یابد.

شاکیان می گویند سونی تنها فروشنده بازی های پلی استیشن است و چون هیچ شرکت دیگری توان رقابت با آنها را ندارد و اجازه رقابت را نمی دهند، عدالت در این زمینه رعایت نشده است. در واقع سونی از فروش هر بازی 30 درصد سود می برد و به هیچ شرکت دیگری اجازه فروش بازی را نمی دهد. این موضوع در اپ استور اپل مطرح شد و اپیک گیمز این شرکت را به دادگاه کشاند. جلسات مختلف دادگاه برگزار شد و در نهایت اپیک توانست راه دیگری برای ارائه Fortnite در iOS ارائه دهد. البته در نهایت Fortnite در لیست سیاه قرار گرفت.

وکیل پرونده علیه سونی می گوید این شرکت با ایجاد انحصار در انتشار بازی های پلی استیشن و محتوای بازی، محیطی ضدرقابتی ایجاد کرده است. وکیل پرونده معتقد است برای هر کاربر باید بین 67 تا 562 پوند غرامت پرداخت شود که در مجموع به 5 میلیارد دلار می رسد. سونی هنوز به این شکایت پاسخی نداده است و باید دید که آیا شکایت آنها به دادگاه خواهد رسید یا خیر.

منبع: IGN