منو سایت

بررسی اولیه Evil West: اسپاگتی وسترن با طعم فوق العاده

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بررسی اولیه Evil West: اسپاگتی وسترن با طعم فوق العاده

یکی از ویژگی های خون آشام ها و دیگر موجودات این چنینی این است که می توان از آنها در هر موقعیت و زمینه ای استفاده کرد. در واقع، بازی‌سازان به سرعت چنین موجوداتی را برای ایجاد چالش انتخاب می‌کنند و در صورت استفاده صحیح، می‌توانند سرگرم کننده نیز باشند. بازی غرب شیطانی ما در حال تکرار همین موضوع هستیم و در نگاه اول متوجه می شویم که استودیو Flying Wild Hop می خواهد از این موجودات خیالی به درستی استفاده کند. در محتوا نقد بازی Evil West در ابتدا نگاهی به گیم پلی بازی و چگونگی سفر به غرب وحشی در دنیایی فانتزی خواهیم انداخت.

وقتی برای اولین بار بازی Evil West را شروع کردم، توسعه دهنده به من هشدار داد که برای تجربه آن از دستکاری کننده استفاده کنم. ماوس و صفحه کلید پشتیبانی می شوند و نگران این مشکل نباشید. اما بازی با دسته یک تجربه کامل را ارائه می دهد. در واقع همان چند دقیقه اول بود که فهمیدم چرا کنترلر نقش مهمی دارد و حرکت در حین مبارزه و کاوش در محیط بازی نیاز به آزادی عمل کامل دارد. دکمه های WASD نمی توانند آزادی عمل 360 درجه را فراهم کنند و مبارزه با چوب بسیار جذاب تر است. اگر می خواهید این بازی را امتحان کنید، حتما دسته بندی را در نظر داشته باشید.

نقد بازی Evil West

سبک مبارزه غرب شیطانی

سیستم مبارزه ای Evil West ترکیبی از سبک سنتی تیراندازی غرب وحشی با نبرد تن به تن و تن به تن، شبیه به Devil May Cry است. سازنده تایید کرد که از سبک مبارزه دویل Mee Krai الهام گرفته شده است. به طور کلی، شما یک هفت تیر و یک تفنگ جنگی خواهید داشت که با سرعت کمتری از آنچه فکر می کنید دشمنان را از بین می برد. سازنده ادامه داد که از سبک مبارزه God of War استفاده کرده اند و آثار گیلمور دل تورو مانند Blade II تاثیر زیادی در ایجاد فضای این اثر داشته است.

یکی از ویژگی های متمایز Evil West کنترل مجزای دو دست است. ماشه سمت راست برای هفت تیر و ماشه سمت چپ باید برای کنترل و نشانه گیری تفنگ استفاده شود. هر چه بیشتر بازی می‌کردیم، Devil May Cry بیشتر به من الهام می‌داد و مبارزات نزدیک و ترکیب‌های ترکیبی ترکیبی مشابه را ارائه می‌دادند. یکی دیگر از گزینه های جنگ، تضعیف دشمن از راه دور و زمانی که رنگ آنها به زرد تغییر می کند، است. می توانید نزدیک شوید و آنها را از بین ببرید. فینیشر پیش بینی شده سلامتی شما را تا حدودی شبیه به Doom بازیابی می کند.

نبردهای Evil West بسیار نرم و روان هستند. هیچ اشاره ای به سرعت سریع دویل می کرای نشده است و مبارزه با سرعت متوسطی انجام می شود. یکی دیگر از ویژگی های گان پلی ارائه لحظات خاص است. وقتی دشمن حمله می کند برای لحظه ای رنگ دشمن تغییر می کند و اگر از این فرصت استفاده کنید و هوشمند باشید شاهد یک سکانس خونین کشتار خواهید بود که متناسب با فضای بازی است. در حین بررسی بازی Evil West متوجه شدم که قابلیت Co-op نیز فعال است که نتوانستم آن را امتحان کنم.

گیم پلی ایول غرب

گیم پلی ایول غرب

سیستم توسعه و رشد شخصیت در بازی به این صورت است که با گرفتن امتیاز یا XP مهارت بیشتری کسب می کنید و می توانید امتیازات خود را برای کسب مهارت های بیشتر خرج کنید. همانطور که بازی را تجربه می کنید، می توانید طلا جمع آوری کنید که برای ارتقاء سلاح ها استفاده می شود. همچنین چندین مورد سفارشی سازی وجود دارد که ظاهر شخصیت را تغییر می دهد. اما این امکانات چندان گسترده نیست. نوآوری خاصی از این نظر وجود ندارد و گیم پلی بازی Evil West از قابلیت های بازی های دیگر استفاده می کند.

جالب ترین قسمت برای من طراحی محیط و فضای بازی بود. ابتدا در دهکده ای با حال و هوای وسترن های اسپاگتی و فیلم های وحشی وست بودم و بعد وارد فضای وسیع تری شدم. لوکیشن های بازی با جزئیات منحصر به فردی طراحی شده اند و همین امر باعث شده تا عناصر محیطی در نبرد با دشمنان تاثیرگذار باشند. در پایان نسخه ی نمایشی، من با چند جنگ فرعی برخورد کردم که سطح مناسبی از چالش را داشتند و از من می خواستند که از مهارت های به دست آمده خود برای مبارزه استفاده کنم. می توانم بگویم که سطح چالش بازی برای تجربه دوازده ساعت کافی خواهد بود.

بررسی اولیه Evil West: اسپاگتی وسترن با طعم فوق العاده

تریلر کامل بازی Evil West

به طور کلی، Evil West فراتر از انتظارات من بود و مطمئناً زمانی که منتشر شود، آن را بازی خواهم کرد. Oil West در تاریخ 22 نوامبر برای پلی استیشن، ایکس باکس و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد.

منبع: Wccftech