منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • بخش جدیدی از Xbox راه اندازی شده است که بر روی انتشار آثار ابری تمرکز دارد

بخش جدیدی از Xbox راه اندازی شده است که بر روی انتشار آثار ابری تمرکز دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بخش جدیدی از Xbox راه اندازی شده است که بر روی انتشار آثار ابری تمرکز دارد

طبق آخرین اخبار منتشر شده در مورد این بازی، مایکروسافت بخش جدیدی از Xbox را باز کرده است. این بخش قرار است با استودیو ایکس باکس همکاری کند تا آثاری را تولید کند که منحصراً از طریق فضای ابری کار می کنند و فقط در اکوسیستم ایکس باکس در دسترس هستند.

در سال های اخیر، مایکروسافت و ایکس باکس توجه زیادی به فضای ابری داشته اند. بازی Xbox Cloud نتیجه این رویکرد مایکروسافت است. با این سرویس می توانید بازی های ایکس باکس را بر روی هر دستگاهی امتحان کنید. حالا به نظر می رسد ردموند و ایکس باکس برنامه های ویژه ای برای فضای ابری دارند. برای گسترش فضای ابری، مایکروسافت بخش جدیدی از Xbox را با تمرکز بر بازی های ابری منتشر کرده است.

این ایکس باکس جدید توسط کیم سوئیفت طراحی شده است. او سال گذشته به عنوان مدیر بازی های ابری به ایکس باکس پیوست. کیم سویفت قبلاً بخشی از تیم سازنده سریال های Portal و Left 4 Dead بود. او همچنین مدیر طراحی بازی در Stadia بود.

کیم سوئیفت در ویدئویی که برای توضیح این بازی برای گیمرها منتشر شد، گفت که وظیفه بخش جدید ایکس‌باکس «همکاری با بهترین استودیوهای جهان برای ساخت بازی‌های ابری و ارائه آثار منحصربه‌فردی است که فقط از طریق فضای ابری قابل تجربه هستند.» “.

بازی‌های ابری، برخلاف استریم، در قالب سرویس‌هایی مانند Game Pass یا PlayStation Now هستند. در حالی که این سرویس‌ها از نظر فنی بازی‌های مبتنی بر ابر را اجرا می‌کنند و به سرورهایی که در مکان‌های دور قرار دارند متکی هستند، اما همچنان آثاری را ارائه می‌دهند که برای کنسول‌های خانگی طراحی شده‌اند که هنگام نصب روی کنسول به همان شیوه کار می‌کنند.

بازی‌های ابری از فضای ابری برای پردازش اجزایی مانند فیزیک، نور، محیط یا هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. این عمل چندین کاربرد بالقوه دارد. این، برای مثال، مقداری از قدرت پردازش کنسول خانگی را آزاد می کند. همچنین به همه بازیکنان تجربه یکسانی خواهد داد. برای مثال می توان به حالت چند نفره بازی Crackdown 3 با نام Wrecking Zone اشاره کرد. در این حالت از فضای ابری برای پردازش فیزیک تخریب استفاده می شود. با آن، بازیکنان می توانند ساختمان های بزرگ را بدون از بین بردن بهره وری منفجر کنند.

بخش جدید برای Xbox Cloudبخش جدید ایکس باکس با فضای ابری بازی ویدیویی را متحول می کند

کیم سوئیفت در ارائه خود جایگاه بخش جدید ایکس باکس را با نتفلیکس مقایسه کرد. در سال های اخیر، نتفلیکس از یک شرکت تحویل دیسک به یک سرویس استریم تبدیل شده است. کیم سوئیفت گفت: “محفظه های ابری هنوز در مراحل اولیه خود هستند.” او گفت: «زمانی که نتفلیکس ایجاد شد، اینترنت به اندازه کافی برای پخش جریانی سریع نبود. بنابراین آنها نسخه های فیزیکی آثار DVD را برای مشترکین ارسال کردند. در همان زمان، آنها منتظر بودند تا فناوری به چشم انداز آنها برسد. اما آنها از قبل زمینه را آماده کرده بودند.»

کیم سوئیفت گفت آینده بازی های مبتنی بر ابر به سه بخش تقسیم می شود: توانایی تجربه در هر شرایطی، هوش مصنوعی ابری و محاسبات زمان اجرا. بازی های ابر گرا به شما این امکان را می دهند که آن ها را در هر دستگاهی، حتی آن هایی که سخت افزار ضعیفی دارند، تجربه کنید. رئیس بخش جدید ایکس باکس از این موضوع به عنوان هدف اصلی بازی های ابری یاد می کند.

هوش مصنوعی Cloud “کاری را که گیمرها می توانند با فناوری هایی مانند یادگیری ماشینی، پردازش زبان طبیعی و یادگیری پیشرفته انجام دهند، گسترش می دهد.” اگرچه هوش مصنوعی ابری مزایای مختلفی از جمله NPC های واقعی تر را ارائه می دهد، اما ابزارهای مفیدی را برای تولیدکنندگان فراهم می کند. به عنوان مثال، گیمرها می‌توانند با استفاده از ربات‌های QA و یادگیری ماشین، آزمایش‌های مقیاس بزرگی را انجام دهند، رفتار بازیکن را شناسایی و فیلتر کنند، و از یادگیری ماشینی برای بهبود جلوه‌های تولید شده به‌طور تصادفی استفاده کنند.

در نهایت، استفاده از جنبه در حین رایانش ابری زمان اجرا منجر به “قدرت زمان اجرا بیشتر” می شود. این کار مواردی مانند گرافیک، هوش مصنوعی، تصادفی سازی (در صحنه های شلوغ) و اثرات تخریب را بهبود می بخشد. کیم سوئیفت گفت: «فکر می‌کنم وقتی مردم به بازی‌های مبتنی بر ابر فکر می‌کنند، این چیزی است که به ذهنشان خطور می‌کند. یک بار روی یک بازی ابری کار کردم و از من پرسیده شد که چگونه می‌توانیم یک دنیای بزرگ و یکباره برای گیمرها ایجاد کنیم و چگونه می‌توانیم آن را جذاب‌تر کنیم. چگونه می توانیم بازیکنان بیشتری را در یک مکان قرار دهیم؟ چنین جنبه هایی قطعا نیاز به سرمایه گذاری طولانی مدت دارد. اما ما مشتاقیم که به آینده نگاه کنیم و فرصت‌ها را توسعه دهیم.»

هفته گذشته، Ubisoft که در حال ساخت و انتشار سری Assassin’s Creed است، یک فناوری رایانش ابری به نام Ubisoft Scalar را معرفی کرد. با این فناوری، یوبی سافت انواع جدیدی از بازی ها را ایجاد می کند که محدودیت های سخت افزاری پلتفرم ها مانع از آن نمی شوند. این فناوری به یوبی سافت اجازه می دهد تا جهان های بزرگتر و پیچیده تری ایجاد کند. علاوه بر این، این دنیاها به طور همزمان به روز می شوند و می توانند تعداد زیادی بازیکن را در خود جای دهند. آنها با هم تجربیات اجتماعی جدیدی خلق می کنند.

نظر شما در مورد ایجاد بازی های ابری جدید برای Xbox جدید چیست؟ آیا آینده صنعت بازی های ویدیویی تحت سلطه ابر خواهد بود؟ آینده رویکرد شرکت ها برای گسترش فضای ابری در حوزه بازی های ویدیویی چگونه خواهد بود؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle