منو سایت

بازی Iron Man Electronic Arts توسط Motive Studio ساخته شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی Iron Man Electronic Arts توسط Motive Studio ساخته شده است

چندی پیش اعلام شد که الکترونیک آرتز در حال کار بر روی بازی های Black Panther و Iron Man است. بسیاری از مردم امیدوار بودند که این دو بازی به طور رسمی در نمایشگاه دیزنی و نمایشگاه مارول گیمز رونمایی شوند. اما این امید به زودی به ناامیدی تبدیل شد. اکنون جف گراب، روزنامه‌نگار معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، خبر جدیدی از بازی‌های Black Panther و Iron Man منتشر کرده است. طبق آخرین اخبار بازی و به گفته وی، استودیو Motive پس از بازی Dead Space به سراغ بازی Iron Man خواهد رفت.

با عدم حضور مرد آهنی در D23، جف گراب در توییتر نوشت: «برای شنیدن اخبار جدید در مورد این بازی نیازی نیست مدت زیادی منتظر بمانید. اگرچه در آینده ای نزدیک امکان تجربه بازی مرد آهنی وجود ندارد. باید گفت این اثر قبل از بازی Black Panther منتشر خواهد شد.

جف گراب در پاسخ به یکی از بازیکنان گفت: «استودیو Motive پس از انتشار Dead Space به Iron Man خواهد رفت. گروهی از سازندگان بازی Shadow of Mordor مسئولیت ساخت بازی Black Panther را بر عهده دارند. استودیو Motive در حال حاضر مشغول کار بر روی بازسازی Dead Space است. این اثر در تاریخ 7 ژانویه 2023 (17 دسامبر) منتشر خواهد شد. از آنجایی که توسعه بازی مرد آهنی پس از انتشار Dead Space آغاز خواهد شد، جف گراب اشاره کرد که برای تجربه مرد آهنی باید حداقل سه سال صبر کنیم.

در سال های اخیر شاهد تلاش شرکت های مختلف برای ساخت اقتباسی بر اساس مرد آهنی بوده ایم. اما هیچ کدام به اثری موفق و تاثیرگذار تبدیل نشدند. اخیراً متوجه شدیم که Avalanche، خالق سری Just Cause، تصمیم گرفته است تا توسعه اقتباسی از شخصیت Iron Man را متوقف کند. حتی بازی Iron Man VR که محصول سونی است با وجود تمام نقاط قوتش نتوانست نامی برای خود دست و پا کند. برای موفقیت، الکترونیک آرتز باید از تکرار اشتباهات آن آثار در بازی مرد آهنی خود اجتناب کند.

استودیو موتیف بازی مرد آهنی

مرد آهنی تنها یکی از آثار مارول محور در حال توسعه است

با توجه به تعداد زیاد بازی های توسعه یافته بر اساس شخصیت های مارول، می توان نتیجه گرفت که این شرکت مجوز استفاده از آدرس IP خود را به تمام استودیوها و شرکت هایی که قصد ساخت بازی های اقتباسی را دارند ارائه می دهد. در دو سال گذشته، سه بازی AAA بر اساس شخصیت های مارول ساخته شده است. این آثار عبارتند از: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، Marvel’s Avengers و Guardians of the Galaxy.

مدتی پیش، سونی نه تنها دنباله مرد عنکبوتی را با عنوان مرد عنکبوتی 2 اعلام کرد، بلکه انحصاری Wolverine را نیز اعلام کرد. دیروز و در جریان نمایشگاه مارول گیمز در نمایشگاه دیزنی، از چند بازی جدید مارول محور رونمایی شد. یکی از این بازی ها ساخته جدید امی هنیگ، خالق سری Uncharted است که از شخصیت های کاپیتان آمریکا و بلک پنتر به عنوان شخصیت های اصلی استفاده می کند و در زمان جنگ جهانی دوم می گذرد. همچنین سازنده بازی Pokemon-Go، استودیو نیانتیک، بازی World of Heroes را معرفی کرد.

نظر شما در مورد ساخت بازی Iron Man توسط Motive Studio چیست؟ آیا برای تجربه این اثر لحظه شماری می کنید؟ فکر می کنید مرد آهنی چقدر موفق خواهد بود؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Gamer