منو سایت

بازی های ویندوز به زودی 40 درصد سریعتر خواهند شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی های ویندوز به زودی 40 درصد سریعتر خواهند شد

مایکروسافت ادعا می کند که فناوری Windows DirectStorage 1.1 را به روز کرده است و API جدید می تواند بازی ها را سریعتر اجرا کند. افرادی که از حافظه NVMe SSD استفاده می کنند، شاهد افزایش 40 درصدی سرعت راه اندازی بازی ویندوز خواهند بود. مایکروسافت با ارتقای الگوریتم‌های فشرده‌سازی اطلاعات، امکان استفاده بهینه از حافظه‌های سریع را فراهم کرد و آخرین نسخه فناوری جدید خود در به‌روزرسانی جدید بهبود یافته است.

در مقاله اخیر مایکروسافت به تغییرات نسخه 1.1 فناوری DirectStorage پرداخت. نسخه جدید یک حالت جداگانه برای راه اندازی سریعتر بازی ارائه می دهد. نسخه 1.1 فشرده سازی داده ها را برای کارت های گرافیک با افزودن API های جدید فعال می کند. این شرکت می گوید که کارت های گرافیک در انجام کارهای تکراری بهتر عمل می کنند. نسخه جدید می تواند استفاده بهتری از پهنای باند حافظه داشته باشد و در کوتاه مدت سرعت بازی را حتی در آخرین بازی های سطح بالا به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

ردموندی ها از یک مقایسه بصری برای نشان دادن برتری DirectStorage 1.1 استفاده کردند. در تصویر زیر دو صحنه یکسان را مشاهده می کنید که یکی توسط فشرده سازی CPU و دیگری توسط کارت گرافیک بارگذاری شده است. نتیجه نهایی این است که سرعت بارگذاری در حالت اول 2.36 ثانیه است و در حالت دوم این رقم به 0.8 ثانیه کاهش می یابد. به عبارت دیگر، بازی به لطف به روز رسانی فناوری 1.1 مایکروسافت بسیار سریعتر اجرا می شود. این فناوری هم در ویندوز 11 و هم در ویندوز 10 موجود است.

بازی های ویندوز را سریع اجرا کنید

با DirectStorage 1.1 بازی های ویندوز را سریع اجرا کنید

به روز رسانی جدید فناوری کنترل حافظه مایکروسافت پتانسیل زیادی دارد و در نهایت می تواند سرعت راه اندازی و بارگذاری بازی را کاهش دهد. در حالی که حافظه سریع SSD باعث کاهش قابل توجه سرعت بارگذاری می شود، فناوری نرم افزاری نیز می تواند عملکرد این حافظه ها را افزایش دهد. البته این آمار توسط رسانه های مستقل فاش نشد و تست ها نیز توسط کارشناسان مایکروسافت انجام شد. ارقام واقعی ممکن است با ارقام گزارش شده متفاوت باشد.

فناوری DirectStorage 1.1

سوال بزرگ در مورد فناوری DirectStorage 1.1 این است که چه زمانی آماده خواهد شد. در حال حاضر، هیچ یک از بازی های سطح بالا از نسخه 1.0 این فناوری پشتیبانی نمی کنند و مایکروسافت فقط یک پیش نمایش را برای کاربران ویندوز نشان داده است. به نظر می رسد ما با استفاده کامل از این نرم افزار فاصله داریم. مایکروسافت DirectStorage را به عنوان یک ویژگی انحصاری ویندوز 11 برای گیمرها معرفی کرد که کنترل فضای ذخیره سازی SSD را در اختیار می گیرد. این فناوری برای ویندوز 10 تایید شده و نسخه 1.1 آن در دست توسعه است.

منبع: PCGAMESN