منو سایت

بازی های حذف شده از استیم همچنان قابل دانلود هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی های حذف شده از استیم همچنان قابل دانلود هستند

یوبی سافت تصمیم گرفته است تا به پشتیبانی از پانزده بازی مختلف پایان دهد. دیروز شاهد حذف بازی Assassin’s Creed Liberation از استیم بودیم و صفحه این بازی نشان داد که امکان دانلود آن برای دارندگان وجود ندارد. یوبی سافت در پاسخ به اخبار اخیر در مورد این بازی گفت که هنوز امکان دانلود و نصب وجود دارد. اما قسمت آنلاین و DLC این بازی ها موجود نیست و دیگر خبری از پشتیبانی آنلاین نیست.

گزارش‌های خبری از حذف کامل بازی Assassin’s Creed Libration HD و Silnet Hunter 5 خبر داده‌اند. بسیاری از رسانه‌ها از جمله پارسی گیم به این موضوع پی برده‌اند و سرنخ‌های اولیه حاکی از حذف کامل بازی و عدم امکان دانلود مجدد آن است. برای روشن شدن موضوع و رهایی بازیکنان از سردرگمی، یوبی‌سافت به رسانه IGN گفت: دارندگان بازی همچنان می‌توانند آن‌ها را دانلود و اجرا کنند. متن کامل این پیام به شرح زیر است:

همانطور که در مقاله قبل ذکر شد؛ فقط DLC و ویژگی های آنلاین تحت تأثیر قرار می گیرند. دارندگان فعلی این بازی ها هنوز هم می توانند دسترسی داشته باشند، اجرا کنند و دوباره دانلود کنند. تیم‌های ما با شرکای خود کار می‌کنند تا اطلاعات مربوط به همه فروشگاه‌های بازیکنانی را که از اول سپتامبر تحت تأثیر قرار می‌گیرند، به‌روزرسانی کنند. ما همیشه تمام تلاش خود را کرده‌ایم تا بازی‌های قدیمی‌تر را در بهترین شرایط ممکن برای بازیکنان نگه داریم و این کاری است که در حال حاضر انجام می‌دهیم.

یک بازی یوبی سافت

پایان پشتیبانی از 15 بازی یوبی سافت

شرکت های ناشر بازی از جمله پلی استیشن در هفته های اخیر تصمیمات بحث برانگیزی گرفته اند. سونی رسما فیلم های خریداری شده در آلمان و اتریش را از عناوین خریداری شده توسط مصرف کنندگان حذف کرد و بحث بر سر بقای محتوای دیجیتال را دوباره برانگیخت. بسیاری نوشته اند که محتوای دیجیتال هنوز تحت تأثیر سیاست های شرکت است و بنابراین دیسک یا کپی فیزیکی یک بازی را ترجیح می دهند. در همین حال، صنعت بازی به دنبال حذف کامل سخت افزار است.

به گفته یوبی سافت، دارندگان بازی Assassin’s Creed Liberation HD همچنان می توانند این بازی را دانلود و استفاده کنند. اما افراد جدید دیگر قادر به خرید نخواهند بود. تمام ویژگی های آنلاین و دسترسی به DLC و محتوای اضافی نیز حذف خواهد شد. در چنین زمانی به شما پیشنهاد می کنیم که بازی را از پارسی گیم دانلود کنید و باید بگوییم که این بازی ها بر روی سرورهای ما باقی خواهند ماند و برخلاف یوبی سافت پشتیبانی آن ها قطع نخواهد شد.

منبع: PCGAMER