منو سایت

بازی جنجالی Ready or Not بدون دلیل از استیم حذف شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی جنجالی Ready or Not بدون دلیل از استیم حذف شد

تیرانداز تاکتیکی آماده یا نه معروف به صحنه های خشونت آمیز و جنجالی اش. بدون دلیل از شبکه Steam حذف شد. استودیو Void Interactive پاسخ داد که بازی به دلیل مشکلات فنی متوقف شد. اما به نظر می رسد در سالگرد تیراندازی در اورلاندو که منجر به کشته شدن 49 نفر شد، صحنه جدیدی به یک کلوپ شبانه اضافه شود. دلیل حذف این بازی بود.

به گزارش پارسی گیم و به نقل از NME، بازی Ready or Not در تاریخ 16 ژوئن بدون اطلاع قبلی از استیم حذف شد. این استودیو معتقد است که حذف بازی به دلیل مشکل فنی است و به زودی این مشکل برطرف خواهد شد. صفحه توئیتر این استودیو به توقف موقت بازی اشاره کرد و یکی از توسعه دهندگان در جامعه بازی نوشت که مشکلی در باطن استیم وجود دارد که در نهایت منجر به حذف بازی از فروشگاه شد. در صورت دریافت اطلاعات جدید، استودیو سرور Discord را به روز می کند.

علیرغم ادعای این استودیو، گیمرها دلیل حذف Ready or Not از استیم را آپدیت جدید این محصول می دانند. 12 ژوئن سالگرد تیراندازی در یک کلوپ شبانه در فلوریدا بود که منجر به کشته شدن 49 نفر و زخمی شدن 53 نفر دیگر شد. استودیوی بازی سازی تصمیم گرفت مرحله جدیدی را در یک کلوپ شبانه طراحی کند و در چنین فضایی عملیات تاکتیکی را بهبود بخشد. این باشگاه در بازی با نام پریسم شناخته می شود که به تازگی وارد بازی شده است.

ما آماده ایم یا نه

محتوای متناقض انجام شد یا نه

تیرانداز تاکتیکی Void Interactive بارها به تحریک خشونت و آموزش به نوجوانان برای حمله به مکان های عمومی متهم شده است. بازی روند آسانی دارد و کشتن غیرنظامیان یکی از رایج ترین کارهای بازی است. چنین تصمیماتی در نهایت ناشر بازی، Team17 را بر آن داشت تا انتشار بازی را به حالت تعلیق درآورد و قرارداد را فسخ کند. دلیل ناشر برای این کار صحنه تیراندازی مدرسه است. البته بازیکنان در Ready or Not نقش پلیس را بازی می کنند و باید محیط را از وجود تروریست ها پاکسازی کنند. اما می توان در بازی به همه شلیک کرد.

اضافه کردن صحنه کلوپ شبانه به سالگرد تیراندازی اورلاندو توسط بسیاری از بازیکنان تصمیم اشتباهی بود. تعدادی پست وجود دارد که نشان می دهد بازی های زیادی در استیم وجود دارد که محتوای نادرست و توهین آمیز دارند. به عنوان مثال، یک بازی مستقل وجود دارد که سازنده آن به طور گسترده ترنسکشوالی را تبلیغ می کند و با استفاده از ماسک مخالفت می کند. اگرچه این شرکت هنوز پاسخی به رسانه ها نداده است و باید ببینیم Ready یا Not به استیم بازمی گردد یا خیر؟ نطر شما چی هست؟

منبع: PCGAMER