منو سایت

بازی ترسناک Quarry در ابتدا در انحصار Google Stadia بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی ترسناک Quarry در ابتدا در انحصار Google Stadia بود

Supermassive Studio هفته گذشته حرفه ترسناک برای پلی استیشن، ایکس باکس و رایانه شخصی با استفاده از بازی های 2K. یک گزارش جدید نشان می دهد که این بازی قرار بود به یکی از ویژگی های خاص Google Stadia تبدیل شود. اما گوگل در نهایت بخش بازی خود را منحل کرد و استودیوهای بازی خود را تعطیل کرد. همین موضوع باعث شد تا بازی ترسناک به شکلی متفاوت عرضه شود.

پلتفرم استادیوم در سال 2019 به عنوان بخشی از پروژه Google Gaming راه اندازی شد. این سرویس ابری توانسته تغییرات قابل توجهی را در بدنه صنعت بازی ایجاد کند و چشم اندازی از آینده این صنعت را به نمایش بگذارد. گوگل به دنبال بازی های انحصاری برای این سرویس بود. برخی از بازی ها از استودیوهای داخلی و برخی دیگر از استودیوهای شخص ثالث هستند. یکی از آن استودیوها Supermassive بود و The Quarry یکی از فرانچایز Stadia در نظر گرفته شد.

برنامه اولیه گوگل چهارده ماه پس از راه اندازی سرویس Stadia تغییر کرد و گوگل رسما اعلام کرد که استراتژی استریم بازی خود را تغییر می دهد. این خبر با تعطیلی استودیوهای داخلی همراه شد و این شرکت آمریکایی ترجیح داد به جای ورود رسمی به بازار بازی سازی، فناوری و تجهیزات خود را به اشخاص ثالث بفروشد. تغییر در سیاست گوگل منجر به خروج Jade Raymond شد که به طور رسمی استودیوی Haven را با حمایت سونی تأسیس کرد که در نهایت توسط سونی خریداری شد.

حرفه Google Stadia

نسخه انحصاری The Quarry برای استودیو

طبق گزارش جدید Axios، دو استودیو خارجی تحت تاثیر استراتژی جدید گوگل قرار گرفته اند. اولین بازی The Quarry از Supermassive Studio است و دومین بازی کمدی High On Life است که در کنفرانس مایکروسافت ارائه شد. بر اساس گزارش ها، این دو بازی قرار بود عناوین انحصاری و ویژه گوگل استادیا باشند و افراد زیادی را به این پلتفرم آنلاین جذب کنند. تغییر در استراتژی در نهایت منجر به تغییر در پلتفرم بازی شد.

Axios هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه فسخ قرارداد و اتفاقات پس از جدایی از گوگل منتشر نکرده است و نمی دانیم که این دو بازی برای عرضه آن بر روی پلتفرم های دیگر چه روندی را طی کردند. طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، قسمت چندنفره The Quarry به دلیل جنگ روسیه و اوکراین به تعویق افتاد و بازی High on Life به صورت انحصاری توسط سازنده انیمیشن Rick and Morty برای ایکس باکس و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد. . به نظر می رسد که این استودیو پس از ترک گوگل تصمیم به امضای قرارداد با مایکروسافت کرده است. نطر شما چی هست؟

منبع: Eurogamer