منو سایت

ایکس باکس پیشنهاد ساخت Marvel’s Spider-Man را رد کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ایکس باکس پیشنهاد ساخت Marvel's Spider-Man را رد کرده است

مدیر بازی مارول در گفتگوی جدید در پشت صحنه مرد عنکبوتی مارول او فاش کرد. به گفته وی، ایکس باکس پیشنهاد انحصاری بازی Spider-Man را رد کرد و سپس سونی طبق قراردادی این بازی را به صورت انحصاری برای پلی استیشن 4 تولید کرد. مایکروسافت فرصت ساخت بازی رسمی مرد عنکبوتی را از دست داد.

به گزارش پارسی گیم، بخشی از کتاب The Ultimate History of Video Game و جلد دوم آن به قلم استیون کنت به صحبت های جی اونگ، مدیرعامل مارول گیمز اختصاص دارد. او گفت مارول قرارداد خود را با Activision فسخ کرده است تا به دنبال شریک بهتری باشد. به گفته او، مدیران مارول از کیفیت بازی های مرد عنکبوتی اکتیویژن ناراضی هستند و این دو تصمیم گرفته اند که قرارداد را زودتر فسخ کنند.

سپس اکتیویژن از کارگردان مارول گیمز پرسید که با سری Spider-Man چه کاری انجام خواهند داد. اونگ پاسخ داد که آنها به دنبال “خانه” بهتری برای مرد عنکبوتی خواهند بود. مدیران مارول گیمز به ایکس باکس و پلی استیشن روی آوردند. تا ببینیم نظر آنها در مورد همکاری انحصاری چیست. به گفته اونگ، سیاست مایکروسافت تمرکز بر بازی ها و مجموعه های شخصی است و آنها هیچ علاقه ای به قراردادهای شخص ثالث ندارند. پیشنهاد همکاری توسط مایکروسافت رد شد.

بازی مرد عنکبوتی ایکس باکس

او پیشنهاد ساخت اسپایدرمن را رد کرد

مدیرعامل مارول گیمز در نشستی با چند تن از مدیران ارشد پلی استیشن گفت: ما رویایی داریم که می توان به آن دست یافت. ما می خواهیم سری Arkham را شکست دهیم و حداقل یک یا چند بازی داشته باشیم که بتواند از پلتفرم شما الهام گرفته شود.» در پاسخ، سونی پیشنهاد ساخت یک بازی درجه یک و انحصاری برای پلی استیشن را داد. این پروژه به استودیوی Insomniac Games واگذار شد که در آن زمان مستقل به حساب می آمد و «یکی از شرکای کلیدی سونی» بود.

نتیجه بحث ها و جلسات پایان مرد عنکبوتی مارول بود که موفقیت تجاری داشت و بیش از 20 میلیون نسخه فروخت. فروش یک بازی براندازی به نام Miles Morales نیز به بالای 6.5 میلیون نسخه رسید. Marvel’s Spider-Man یکی از موفق ترین بازی های سونی در ایالات متحده محسوب می شود و عناوین بزرگی را در فروش دلاری به دست آورده است.

Insomniac Games در حال توسعه Spider-Man 2 است که در رویداد پلی استیشن سال گذشته رونمایی شد. ساخت بازی های مارول ولورین به دلیل تسلط به همین استودیو سپرده شده است. طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، انتشار Marvel Spider-Man 2 در سال 2023 اتفاق خواهد افتاد و تونی تاد در نقش Venom بازی خواهد کرد.

منبع: VGC