منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اینتل از عملکرد قابل قبول کارت گرافیک Arc 3 در لپ تاپ ها می گوید

اینتل از عملکرد قابل قبول کارت گرافیک Arc 3 در لپ تاپ ها می گوید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اینتل از عملکرد قابل قبول کارت گرافیک Arc 3 در لپ تاپ ها می گوید

طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، اینتل قول داده است که کارت گرافیک Arc 3 که در لپ تاپ ها مورد استفاده قرار می گیرد، برای تجربه افکت های مختلف با رزولوشن 1080p و 60 فریم مناسب است.

اینتل پس از مدت ها فعالیت در زمینه تولید پردازنده، به تازگی وارد عرصه کارت گرافیک شده است. از طریق اینتل به رقیبی برای Nvidia و AMD تبدیل شده است. کارت های گرافیک Intel Arc در مدل های مختلف با قیمت ها و ظرفیت های متفاوت عرضه خواهند شد.

Arc 3 یک پردازنده گرافیکی ارزان قیمت اینتل است که در لپ تاپ های نازک و سبک استفاده می شود. با قدرت محاسباتی کمتر این کارت گرافیک در مقایسه با دیگر پردازنده های گرافیکی اینتل، این شرکت توانایی قابل قبول Arc 3 را برای اجرای بازی های مختلف عنوان کرد. بر این اساس کارت گرافیک قادر به اجرای بازی هایی با رزولوشن 1080p و 60 فریم بر ثانیه است.

به عنوان مثال اگر لپ تاپ شما از کارت گرافیک Arch 3 استفاده می کند، می توانید بازی های Doom Eternal و Strange Brigade را با تنظیمات بالا به ترتیب 63 و 69 فریم بر ثانیه تجربه کنید. سایر موارد برجسته در سال‌های اخیر، از جمله Hitman 3، F1 2021، The Witcher، Final Fantasy XIV و Wlfenstein: Youngblood، با کیفیت 1080p و بیش از 60 فریم با تنظیمات متوسط ​​اجرا می‌شوند.

AMD قول داده است که گرافیک یکپارچه آن عملکردی مشابه کارت گرافیک Arc 3 خواهد داشت.متاسفانه هیچ بنچمارکی 680M در دسترس نیست که بتوان آن را با کارت های گرافیک اینتل مقایسه کرد. با این حال، بر اساس عملکرد The Witcher، کارت گرافیک Arc 3 بسیار قدرتمندتر از گرافیک یکپارچه این شرکت است. این به این دلیل است که کارت گرافیک اینتل یک پردازنده گرافیکی جداگانه است، نه گرافیک یکپارچه.

کارت گرافیک Intel Arc 3

کارت گرافیک Arc 3 عملکرد قابل قبولی برای انواع کارها دارد

عملکرد قابل قبول کارت گرافیک Arc 3 این نوید را می دهد که سایر کارت های گرافیک اینتل نیز عملکرد بسیار خوبی خواهند داشت. بدین ترتیب کارت گرافیک های Arc 5 و Arc 7 قادر خواهند بود پردازنده های گرافیکی Nvidia و AMD را به چالش بکشند. کارت های گرافیک Arc تا تابستان در دسترس نخواهند بود. به همین دلیل، ممکن است اینتل این فرصت طلایی را از دست داده باشد.

در اوایل سال جاری، مدل های محدودی از محصولات انویدیا و ایمدیج در بازار وجود داشت و قیمت بالای آنها مانع از فروش آنها شد. اما در حال حاضر مدل های مختلفی با قیمت های مناسب در بازار وجود دارد. به همین دلیل، اگر اینتل کارت گرافیک خود را معرفی می کرد، می توانست موفقیت بزرگی داشته باشد. با این حال، با ظهور پردازنده‌های گرافیکی اینتل، بازار پردازنده‌های گرافیکی رقابتی‌تر شده است. در نهایت این به نفع بازیکنان خواهد بود.

نظر شما در مورد عملکرد کارت گرافیک Ark 3 چیست؟ آیا این پردازنده گرافیکی موفق خواهد شد که بازار لپ تاپ های ارزان قیمت را متحول کند؟ آیا ترجیح می دهید از کارت های گرافیک Nvidia و Imedij استفاده کنید یا می خواهید به اینتل فرصت دهید؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: PC Gamer