منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • ایلان ماسک 41 میلیارد دلار برای خرید توییتر برای “تحول” آن پیشنهاد داده است.

ایلان ماسک 41 میلیارد دلار برای خرید توییتر برای “تحول” آن پیشنهاد داده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ایلان ماسک 41 میلیارد دلار برای خرید توییتر برای "تحول" آن پیشنهاد داده است.

ایلان ماسک 41 میلیارد دلار برای خرید توییتر برای "تحول" آن پیشنهاد داده است.

ایلان ماسک میلیاردر، مالک اسپیس ایکس و تسلا، پیشنهاد خرید توییتر را داده است. این تنها چند روز پس از تغییر مسیر و تصمیم او برای پیوستن به هیئت مدیره توییتر پس از خرید سهام قابل توجهی در این شرکت رخ داد. ماسک در بیانیه نظارتی روز پنجشنبه گفت که او 54.20 دلار برای هر سهم پیشنهاد می کند که حدود 41 میلیارد دلار خواهد بود. این یک حق بیمه 54 درصدی در قیمت سهام توییتر در پایان ژانویه و یک حق بیمه 38 درصدی در قیمت سهام توییتر در 1 آوریل است.

ماسک در یادداشتی به برت تیلور، رئیس توییتر، گفت که به دنبال خرید کامل توییتر است زیرا توییتر به عنوان یک پلتفرم آزادی بیان «پتانسیل فوق‌العاده‌ای» دارد. او گفت که او به دنبال خرید توییتر است تا آن را به یک شرکت خصوصی تبدیل کند تا پتانسیل کامل خود را باز کند.

او گفت: “من در توییتر سرمایه گذاری کردم زیرا به پتانسیل آن برای تبدیل شدن به یک پلت فرم برای آزادی بیان در سراسر جهان اعتقاد دارم و معتقدم که آزادی بیان یک ضرورت عمومی برای یک دموکراسی کارآمد است.” با این حال، از زمانی که سرمایه گذاری خود را انجام دادم، اکنون متوجه می شوم که این شرکت نه رشد خواهد کرد و نه به این امر اجتماعی در شکل فعلی آن خدمت خواهد کرد. توییتر باید به عنوان یک شرکت خصوصی تبدیل شود.”

وی افزود: پیشنهاد من بهترین و آخرین پیشنهاد من است و در صورت عدم پذیرش باید در جایگاه سهامدارم تجدید نظر کنم. توییتر پتانسیل بالایی دارد. من آن را باز خواهم کرد.

ماسک اخیراً 73,115,038 سهم را در توییتر خریداری کرده است که حدود 9.2 درصد از سهام شرکت را تشکیل می دهد و بزرگترین سهامدار این شرکت است.

ماسک در طول این سال ها آشکارا از توییتر انتقاد کرده است. اخیراً او به 80 میلیون فالوور خود اعلام کرد که آیا یا نه توییتر در حال مرگ است.

توییتر در سال 2013 با IPO عمومی شد. زمانی که ماسک 9.2 درصد از سهام خود در توییتر را در این ماه خرید، قیمت سهام این شرکت با جهش بیش از 27 درصدی بهترین روز را در نزدیک به یک دهه گذشته داشت. امتناع ماسک از پیوستن به هیئت مدیره توییتر ممکن است نشانه ای از قصد او برای خرید شرکتی باشد که در حال حاضر انجام می دهد. به این دلیل که ماسک به عنوان یک عضو هیئت مدیره محدود به تعداد سهامی است که می تواند داشته باشد. ماسک اخیراً به دلیل اقدام خود برای خرید سهام در توییتر مورد شکایت قرار گرفت و ادعا کرد که با بیش از 10 روز انتظار برای افشای سهام خود در شرکت، بیش از 140 میلیون دلار پس انداز کرده است.

ماسک به تازگی پیشنهاد خود را برای خرید توییتر امروز، 14 آوریل ارائه کرده است، و سایت رسانه اجتماعی قبلاً با تایید اینکه او پیشنهاد ماسک را دریافت کرده است، پاسخ داده و این پیشنهاد را به دقت بررسی خواهد کرد. هیئت مدیره توییتر بررسی خواهد کرد که آیا پذیرش این پیشنهاد به نفع توییتر و سهامداران آن است یا خیر.

به گفته ماسک، اگر هیئت مدیره پیشنهاد خرید او را تایید نکند، او می‌تواند سهام خود را در توییتر حذف کند. ماسک گفت که او “بازی را به عقب و جلو بازی نمی کند” زیرا به پیشنهاد او برای خرید توییتر مربوط می شود. با این حال، ممکن است برخی معتقد باشند که برنامه او خرید سهام، افزایش قیمت و فروش با سود است. برای اطلاع از جدیدترین ها، دوباره با GameSpot بررسی کنید.