منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اکنون می توانید ورودی های تلویزیون را با کنترلر Xbox خود تغییر دهید

اکنون می توانید ورودی های تلویزیون را با کنترلر Xbox خود تغییر دهید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اکنون می توانید ورودی های تلویزیون را با کنترلر Xbox خود تغییر دهید

اکنون می توانید ورودی های تلویزیون را با کنترلر Xbox خود تغییر دهید

فن آوری فوق العاده است، اما بیش از حد آن می تواند یک نقطه ضعف واقعی باشد. به عنوان مثال، اگر می خواهید ورودی تلویزیون خود را به کنسول بازی خود تغییر دهید، برای انجام این کار باید کنترل تلویزیون را پیدا کنید (یا خدای ناکرده دکمه ای را روی تلویزیون خود فشار دهید). از امروز، دارندگان Xbox Series X | S می توانند به سادگی با استفاده از گیم پد خود که بین کوسن های روی کاناپه گم نمی شود، این مشکل را برطرف کنند.

این ویژگی که توسط Larry “Major Nelson” Hrib از Xbox معرفی شده است، بخشی از Consumer Electronics Control یا CEC است. در اصل، کنسول‌هایی که از این ویژگی استفاده می‌کنند می‌توانند دستورات را از طریق کنترلرهای خود به دستگاه‌های دیگر، معمولاً تلویزیون‌ها ارسال کنند. CEC مدتی است که روی کنسول های ایکس باکس فعال بوده است، اما از امروز، کاربران می توانند ورودی تلویزیون خود را با کنترلر خود تغییر دهند. مدتی است که همین ویژگی روی کنسول های پلی استیشن 5 وجود دارد.

در حالی که تلویزیون متصل به کنسول سری Xbox از CEC پشتیبانی می کند، بازیکنان می توانند از کنترلر Xbox خود برای تعویض ورودی ها استفاده کنند. تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که منویی را با گزینه هایی برای روشن کردن تلویزیون و A / V در تنظیمات کنسول خود پیدا کنند. از آنجا، کاربران می توانند HDMI-CEC را روشن کنند و انتخاب کنند که کنسول آنها چه فرمان هایی را به تلویزیون بدهد.

علاوه بر قابلیت تعویض ورودی های تلویزیون با استفاده از کنترلر، کاربران می توانند از کنسول خود بخواهند صدای دستگاه را تغییر دهد یا دستگاه های دیگر را روشن یا خاموش کند.

کنسول‌های ایکس‌باکس اخیراً بهبودهایی را دریافت کرده‌اند، از جمله برخی تغییرات کیفیت زندگی برای Quick Resume. به لطف به‌روزرسانی ماه گذشته ایکس‌باکس، کاربران Xbox Series X | S اکنون می‌توانند بازی‌ها را به Quick Resume متصل کنند و به آنها امکان می‌دهد عناوین انگشت شماری داشته باشند که همیشه تقریباً فوراً در دسترس هستند.