منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اولین کارت گرافیک لپ‌تاپ آرک اینتل با Nvidia GTX 1650 سازگاری نداشت.

اولین کارت گرافیک لپ‌تاپ آرک اینتل با Nvidia GTX 1650 سازگاری نداشت.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اولین کارت گرافیک لپ‌تاپ آرک اینتل با Nvidia GTX 1650 سازگاری نداشت.

اینتل به طور رسمی اولین کارت گرافیک لپ تاپ Arc را منتشر کرد و انتظار می رود لپ تاپ های جدید از این کارت گرافیک مجزا استفاده کنند. اینتل مدتی قبل از ورود به بازار از رقابت با Nvidia و AMD با کارت گرافیک Arc 3 رونمایی کرد و طبق یک بنچمارک ثبت شده در کانال YouTube Benchmark Lab، تراشه Intel Arc A370M در ده بازی مختلف بدتر از Nvidia GTX 1650 عمل کرد. کارت گرافیک . .

طبق آخرین اخبار سخت افزاری، کارت گرافیک Intel Arc برای غصب بازار انویدیا عرضه شده است و اینتل برای سایر رقبا خط و نشان می کشد. تراشه Intel Arc A370M نشان می دهد که این کارت گرافیک عملکرد بهتری نسبت به GTX 1650 که در سال 2019 عرضه شد، دارد. مالک نیست. آمارهای منتشر شده، نرخ فریم 15 تا 20 درصدی را در بازی های مختلفی مانند Witcher 3 و Microsoft Flight Simulator نشان می دهد.

مقایسه Intel Arc با GTX 1650

عدم امکان افزایش نرخ فریم یکی از مشکلات کارت گرافیک Intel Arc است و با توجه به صفحه کارت گرافیک در وب سایت اینتل، عملکرد پردازنده لپ تاپ این شرکت در بازی های جدیدی مانند Black Ops Cold War و Forza Horizon 5 نمی باشد. خوب . . هشدار کاهش قاب چند روز پیش AMD به ضعف کارت گرافیک Intel Arc نسبت به مدل های این شرکت اذعان کرد و بنچمارک رسمی تراشه Intel Arc A370M را عرضه کرد.

مقایسه کارت گرافیک Intel Arc

نسل اول کارت گرافیک Intel Arc Alchemist با لپ تاپ Samsung Galaxy Book 2 Pro عرضه می شود. این لپ تاپ از پردازنده Intel Core i7-12700H پشتیبانی می کند که می توان آن را در کنار کارت گرافیک GTX 1650 قرار داد که می تواند عملکرد خوبی در بازی ارائه دهد. اما استفاده از تراشه A370M قدرت این پردازنده را محدود کرد و از تمام ظرفیت آن در هنگام اجرای بازی استفاده نکرد.

مشخصات سخت افزاری کارت گرافیک Intel Arc A370M با Nvidia GTX 1650 سازگاری زیادی دارد; چون مدل انویدیا حافظه و سرعت بیشتری دارد. اینتل همچنین در مراحل اولیه بازار کارت گرافیک است و فناوری برتر XeSS AI اینتل تا تابستان امسال عرضه نخواهد شد. این فناوری به افزایش فریم و وضوح در بازی ها کمک می کند. اینتل چندین ماه فرصت دارد تا مشکلات سخت افزاری را برطرف کند و هنوز کارت گرافیک Ark را روی رایانه معرفی نکرده است.

خبر دیگر اینکه انویدیا در حال تلاش برای معرفی Nvidia RTX 4000 در پاییز امسال است و اخیراً RTX 3090 Ti را با قیمت 2000 دلار عرضه کرده است.

منبع: PCGAMESN