منو سایت

اولین تصویر از کارت گرافیک Zotac RTX 4090 فاش شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اولین تصویر از کارت گرافیک Zotac RTX 4090 فاش شد

تصاویر از کارت گرافیک Zotac RTX 4090 مشخص شد که به نظر می رسد مربوط به خط تولید این محصول باشد. شبکه اجتماعی چینی بایدو تصاویری از این کارت گرافیک به همراه جعبه آن منتشر کرده است که ظاهر متفاوت نسل جدید کارت گرافیک های انویدیا را نشان می دهد. لازم به ذکر است که ماهیت این تصاویر هنوز تایید نشده است و ممکن است حاصل ویرایش حرفه ای در فتوشاپ باشد، اما نشان می دهد که زمان کارت گرافیک RTX 40 انویدیا بسیار نزدیک است.

دو کلمه که با نگاه کردن به تصویر کارت گرافیک Zotac RTX 4090 به ذهن خطور می کند: سنگین و خمیده. طراحی پنل پشتی کارت گرافیک برخلاف نسل های قبلی منحنی است. برخی این طراحی را آیرودینامیک می نامند و معتقدند صفحات منحنی به خنک شدن کارت گرافیک کمک می کند. در همان زمان، بسیاری از طراحی متفاوت آن ابراز ناامیدی کردند و احساس کردند که طراحی نسل قبلی جذاب تر است. به هر حال، این کارت گرافیک خوب به نظر می رسد، اما بدون شک بزرگ است و بخش زیادی از کیس را به خود اختصاص می دهد.

کارت گرافیک Zotac RTX 4090

کارت گرافیک Zotac RTX 4090

اندازه بزرگ کارت گرافیک قطعا یکی از فاکتورهای مهم خرید خواهد بود، اما خوشبختانه مصرف انرژی آن کمتر از آخرین شایعات است. طبق شایعات، قدرت کارت گرافیک 450 وات است که تفاوتی با مدل 3090 Ti ندارد. یعنی کارت گرافیک جدید مصرف انرژی چندانی نخواهد داشت اما انجام بازی با آن قطعا مصرف برق را افزایش می دهد. به خصوص اکنون که قیمت انرژی در سراسر جهان به شدت افزایش یافته است. مدل Zotac دارای سه خنک کننده اختصاصی است که فضای زیادی برای دفع گرما دارد تا فن ها به درستی کار کنند.

رابط قدرت کارت گرافیک مشخص نیست، اما شایعه شده است که شاهد یک رابط PCIe 5.0 با یک کانکتور 16 پین هستیم. این پورت احتمالا در سمت دیگر کارت گرافیک و در کنار کلمه GeForce قرار دارد. ما در حال حاضر نمی دانیم که این کارت چند پورت برق خواهد داشت. آیا یک کانکتور وجود دارد یا از دو 8 پین استفاده شده است؟ با این حال، اندازه کارت گرافیک Zotac RTX 4090 نشان می دهد که حداقل 3 کانکتور 8 پین مورد نیاز است. این امر استفاده از کانکتور 16 پین را بیشتر محتمل کرد.

Zotac-RTX-4090

با نگاهی به جعبه مخصوص، می بینیم که کارت گرافیک Zotac RTX 4090 از خنک کننده Ice Storm 3.0 با نورپردازی Spectra 2.0، بایوس دوگانه و یک فن بی صدا استفاده می کند. در نهایت می توان نرم افزار مخصوص زوتاک را برای تغییر سرعت فن و عملکرد این مدل نصب کرد. مدیرعامل انویدیا از ارائه مدل های جدید در نمایشگاه GTX 2022 در 20 سپتامبر خبر داد. منتظر اعلام رسمی هفته آینده باشید.

منبع: PCGAMER