منو سایت

الدن رینگ – چگونه مالیکت، تیغه سیاه را شکست دهیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
الدن رینگ - چگونه مالیکت، تیغه سیاه را شکست دهیم

Farum Azula در حال فروپاشی یکی از حساس ترین مناطق در کل Elden Ring است که در هر گوشه ای پر از قطرات مرگبار، اژدها و جانوران تشنه به خون است. این یک سفر دشوار است، اما پاکسازی منطقه آخرین مرحله قبل از اینکه آماده رویارویی با آخرین باس های بازی در Leyndell شوید، است. تنها یک چیز در مسیر شما وجود دارد: مالیکت، تیغه سیاه.

مالیکت یک دشمن بی رحم است که دو مرحله آن نیازمند رویکردهای کاملاً متفاوتی است. خوشبختانه، اگر بدانید که باید مراقب چه چیزی باشید – و مجهز به چندین آیتم مهم وارد نبرد شوید – در کمترین زمان پیروز ظاهر خواهید شد.

در حال پخش: حلقه ELDEN – تریلر دانش

آماده شدن برای نبرد

برخلاف سایر قسمت‌های پایان بازی در Elden Ring، Crumbling Farum Azula نمی‌تواند زودتر به آن برسید (حداقل بدون استفاده از مشکلات خاص)، بنابراین مطمئناً تا رسیدن به Maliketh باید در سطح بالایی باشید. در هر صورت، حداقل سطح 120 (در حالت ایده آل نزدیک به 150 یا بیشتر) با حداقل 40 امتیاز در Vigor باشید. اسلحه خود را به حداکثر تراز کنید.

اگر یک مونتاژ متمرکز روی برد اجرا می کنید، این نبرد یک کابوس برای گرفتن یک نبرد مستقل خواهد بود. مالیکت می تواند (و خواهد شد) فاصله بین شما را در یک چشم به هم زدن ببندد و فضای کمی برای نفس کشیدن از ابتدا تا انتها به شما بدهد. اگر می خواهید از کمان یا طلسم هایی از راه دور استفاده کنید، قطعاً می خواهید روح احضار را با خود ببرید تا آن را از نزدیک متفرق کنید تا بتوانید از فاصله ایمن حمله کنید. چیزی بزرگ و خشن، مانند شوالیه تبعیدی اولگ یا لوتل بی سر، بهترین گزینه برای شماست.

اگر قصد دارید با اسلحه سرد با مالیکت مبارزه کنید، اکیداً توصیه می کنیم که سپر همراه خود داشته باشید. حملات خاصی در مرحله اول نبرد وجود دارد که غیرقابل پیش بینی است و اجتناب از آنها بسیار دشوار است، اما می توانند با هزینه اندکی برای استقامت شما مسدود شوند. هر سپر با کاهش صددرصدی آسیب فیزیکی به خوبی کار خواهد کرد.

در نهایت، یک چیز دیگر وجود دارد که می خواهید در جنگ با خود ببرید …

پنجه کفرآمیز

پنجه کفرآمیز ابزاری است که تنها هدفش این است که به شما در دانلود Maliketh کمک کند (در ادامه در مورد نحوه عملکرد واقعی آن بیشتر توضیح خواهیم داد).

محل پنجه کفرآمیز
محل پنجه کفرآمیز

برای پیدا کردن آن، کافی است از پله‌های پل بزرگ گریس بالا بروید، سپس به سمت چپ روی پل بپیچید و از میدان رئیس دور شوید. به جلو ادامه دهید، از در و از پله ها پایین بروید تا زمانی که خود را در یک تراس بیابید. از نردبان سمت راست پایین رفته و با صندوقچه داخل برج ادامه دهید.

تقریباً در نیمه راه توسط Recusant Bernahl مورد حمله قرار خواهید گرفت (با فرض اینکه شما Rykard را شکست دهید و آتشفشان Manor را پاک کنید). حملات آن بسیار کند هستند و به راحتی قابل اجتناب هستند، بنابراین باید بتوانید بدون دردسر زیادی آن را دانلود کنید. فقط مراقب AoE بزرگ اسلحه Devourer of Worlds Ash of War خود باشید.

وقتی اسلحه خود را به زمین می زند، آماده باشید تا از موج ضربه ای عقب نشینی کنید.
وقتی اسلحه خود را به زمین می زند، آماده باشید تا از موج ضربه ای عقب نشینی کنید.

پس از شکست دادن Recusant Bernahl، او پنجه کفرآمیز را به همراه قهرمان جانور Devourer و ست عصا آزاد خواهد کرد. با مجهز شدن به پنجه کفرآمیز، اکنون آماده رویارویی با مالکیت هستید.

چگونه مالکیت، تیغ سیاه را شکست دهیم

Maliket در هر دو مرحله به طور بی امان تهاجمی است و زمان یا فضای کمی برای ریکاوری در اختیار شما قرار می دهد. هنگامی که نیاز به درمان یا شارژ مجدد FP دارید، پشت یکی از قطب های شکسته بایستید تا از حملات آن محافظت کنید. فقط آماده باشید که وقتی او دوباره در چشم ظاهر شد، دوباره به سرعت قفل کنید.

Maliketh در برابر تمام اثرات وضعیت و آسیب های اولیه بسیار مقاوم است. برای ساخت غوغا، بهترین شرط شما این است که هر سلاحی را تجهیز کنید که بتواند بیشترین آسیب فیزیکی ممکن را وارد کند. مجموعه‌های با ایمان بالا می‌توانند از Lightning Spear برای جلوه‌های خوب استفاده کنند. برای جادوگران، راک اسلینگ، مثل همیشه، یک گزینه محکم است. همچنین استفاده از طلسم شمشیر مانند Carian Slicer را برای تنبیه او از نزدیک در نظر بگیرید. دنباله دار آزور نیز گزینه مناسبی است، اگرچه زمان و موقعیت می تواند دشوار باشد. مطمئن شوید که یک تماس معنوی با خود دارید تا بتوانید با خیال راحت صدای خود را از راه دور تنظیم کنید.

فاز یک

وقتی Maliketh هر دو دست خود را به زمین می زند، برای جلوگیری از آسیب از مسیر دهانه ها خارج شوید.
وقتی Maliketh هر دو دست خود را به زمین می زند، برای جلوگیری از آسیب از مسیر دهانه ها خارج شوید.

رئیس نبرد را در قالب Beast Clergyman آغاز می کند. به محض ورود به عرصه، او به سمت شما خواهد رفت. به جلو بدوید و از پل باریک خارج شوید تا سقوط نکنید.

در مرحله اول، کشیش هیولا با یک خنجر در ترکیب های مختلف بریدگی و ضربه به شما حمله می کند. اگرچه می توان از این امر اجتناب کرد، اما ترکیبات آن سریع و غیرقابل پیش بینی هستند. ساده ترین استراتژی جلوگیری از این حملات با یک سپر خوب است. به این ترتیب می توانید نزدیک بمانید و برای ضدحمله آماده باشید.

او همچنین در مرحله اول از طلسم های زیر استفاده خواهد کرد. بعد از آنها پنجره ای برای خنک شدن سریع وجود دارد، بنابراین سعی کنید به آن منحرف شوید تا پس از رفع طلسم یک یا دو ضربه وارد کنید:

  • یک تیرکمان وحشی. او دست خود را در زمین فرو می کند و سنگ های کوچکی را به سمت شما پرتاب می کند. گاهی این کار را از راه دور انجام می‌دهد، گاهی دیگر ترکیبات خنجر خود را با حرکت متوقف می‌کند. فقط اجتناب کنید.
  • سنگ گورانک سنگی را بالای سرش خواهد برد و به طرف شما پرتاب می کند. از جلو یا پهلو خودداری کنید.
  • پنجه وحش. او دست خود را به زمین می زند و آن را دور می کند و پنج موج شوک به سمت شما می فرستد. خجالت نکش! در عوض، سعی کنید خود را بین امواج قرار دهید و در آخرین ثانیه به جلو بروید.
  • او دو مشت به زمین می‌زند و دهانه‌هایی در زمین ایجاد می‌کند که سنگ‌هایی را به هوا پرتاب می‌کنند که چند ثانیه بعد در همان نقطه به عقب می‌افتند. خود را در فاصله ای امن بین دهانه ها قرار دهید و در محل خود بمانید تا سنگ ها به پایین برگردند تا آسیبی نبینید یا فقط فرار کنید تا کاملاً از AoE جلوگیری کنید. او اغلب این حرکت را با یک تیرکمان بچه گانه یا حمله های دیگر دنبال می کند، بنابراین پس از حل شدن طلسم آماده باشید که از آن اجتناب کنید.

فاز دوم

به محض اینکه شمشیر در طلا می درخشد، آماده باشید تا با پنجه کفرآمیز حمله آن را دفع کنید.
به محض اینکه شمشیر در طلا می درخشد، آماده باشید تا با پنجه کفرآمیز حمله آن را دفع کنید.

با حدود نیمی از سلامتی، کشیش هیولا یک شمشیر بزرگ را از دست او می گیرد و تبدیل به مالیکت، تیغ سیاه می شود. ضربه خوردن توسط اسلحه او نه تنها به خودی خود آسیب زیادی وارد می کند، بلکه هر دو حداکثر HP شما را کاهش می دهد. و به مرور زمان سلامت شما را تضعیف می کند، بنابراین اجتناب از آن ضروری است. این اثر حتی از طریق یک سپر نیز اتفاق می‌افتد، بنابراین شما می‌خواهید به سلاح دو دستی سوئیچ کنید و از چرخاندن مسیر خود در این مرحله به جای مسدود کردن اجتناب کنید.

در اینجا مهمترین حملاتی که در مرحله دوم باید مراقب آنها باشید آورده شده است:

  • تاب شمشیر. Maliketh اغلب این مرحله را با ایستادن روی پاهای عقب خود و تاب دادن شمشیر خود به سمت شما آغاز می کند و در طول نبرد به برش ها و تاب های مختلف ادامه می دهد. این حرکات نسبتاً آهسته هستند و به راحتی قابل اجتناب هستند و اغلب با ایستادن در زیر آن می توان از همه آنها جلوگیری کرد.
  • ضربه شمشیر. او خود را به هوا پرتاب می کند و روی شمشیر خود فرود می آید و قبل از تبدیل شدن به یک انفجار AoE، آن را در زمین فرو می کند. فقط از ضربه زدن خودداری کنید و برای جلوگیری از آسیب غلت بزنید.
  • مرگ از پیش مقدر شده او شمشیر را به صورت دایره‌ای به دور خود می‌چرخاند قبل از اینکه در مقابل خود به زمین برخورد کند و ابر عظیمی از شمشیرهای برش ایجاد کند. این حرکت اگر گرفتار آن شوید کشنده است، اما کاملاً قابل استفاده است. در تاب اولیه شمشیر حرکت کنید و پشت آن قبل از AoE بایستید. در اینجا شما خارج از محدوده خواهید بود و می توانید در حالی که او در معرض دید قرار می گیرد ضربه هایی به کمر او وارد کنید.
  • تیغه مشکی. Maliketh از ستون های بالا می پرد و یک تا سه پوسته قرمز به سمت شما شلیک می کند. فقط قبل از اینکه به شما برسند غلت بزنید. او معمولاً این کار را با ضربه شمشیر یا حمله دیگری دنبال می کند، بنابراین برای اجتناب از آن آماده باشید.
  • شمشیر طلایی این مهم ترین حرکتی است که باید مراقب آن باشید و اینجاست که Blasphemy Claw در نهایت برای شما مفید خواهد بود. در زمان های مختلف در طول نبرد – اغلب پس از حمله بلک بلید – شمشیر Maliket طلایی می درخشد که نشان دهنده یک حمله سنگین است. درست زمانی که او با شمشیر طلایی شما را می زند، از پنجه کفرآمیز استفاده کنید. این حمله او را دفع می کند و او را برای حدود هشت ثانیه بسیار آسیب پذیر می کند. از این فرصت برای آسیب رساندن هر چه بیشتر استفاده کنید. زمان سختی است، اما تمام شدن آن می تواند نبرد را کوچک جلوه دهد.

مالیکت رئیس ترسناکی است، اما به صفر رساندن نوار سلامتی او زمان کمتری از آنچه فکر می‌کنید طول می‌کشد، مخصوصاً با میخ کفرآمیز در دست. پس از شکست دادن او، 220000 رون و Memory of the Black Black پاداش دریافت خواهید کرد.که به شما امکان دسترسی به شمشیر یا طلسم Black Blade را می دهد. پس از مرگ او، اکنون می توانید به Leyndell، Ashen Capital بروید تا با چند رئیس آخر بازی روبرو شوید.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.