منو سایت

استودیو Bungie رسما به زیر مجموعه پلی استیشن تبدیل شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
استودیو Bungie رسما به زیر مجموعه پلی استیشن تبدیل شد

اوایل سال جاری، سونی اعلام کرد قصد دارد Bungie، سازنده سری های Halo و Destiny را با مبلغ قابل توجهی خریداری کند. حال طبق آخرین اخبار بازی، پروسه مالکیت استودیو Bungie توسط سونی به پایان رسیده و این استودیو رسما به زیر مجموعه های پلی استیشن اضافه شده است.

سونی اعلام کرد: «توافقنامه مالکیت استودیو Bungie کامل شده است. “به همین دلیل است که اکنون می توانیم به طور رسمی به استودیو Bungie بگوییم، به خانواده پلی استیشن خوش آمدید.” در ماه ژانویه، سونی اعلام کرد که استودیو Bungie را به مبلغ 3.6 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد.

چندی پیش، کنیچیرو یوشیدا، مدیرعامل سونی اعلام کرد که هدف از تصاحب مالکیت استودیو Bungie تلاش این شرکت برای تبدیل پلی استیشن به یک تجارت چند پلتفرمی است. او گفت: ما معتقدیم استودیو Bungie عاملی برای افزایش قابلیت‌های خدمات زنده ما خواهد بود. همچنین، مالکیت ما بر استودیو Bungie گام بزرگی برای تبدیل شدن به یک تجارت چند پلتفرمی است.

استودیو Bungie در کنار ادامه پشتیبانی از Destiny 2 و ارائه محتوای جدید برای آن، اعلام کرد که قصد دارد حداقل یک IP جدید را تا قبل از سال 2025 منتشر کند. همچنین طبق گزارش ها، استودیو Bungie در حال توسعه یک بازی موبایل Destiny با همکاری NetEase چینی است. غول بازی و فناوری در سال 2018، Netizen با پرداخت 100 میلیون دلار به سهامدار اقلیت در Bungie Studio تبدیل شد.

سونی بانجی پلی استیشن

Bungie متعلق به پلی استیشن از Destiny 2 پشتیبانی می کند

علاوه بر Bungie، سونی اخیراً اعلام کرد که استودیوی Haven را با مبلغی نامشخص خریداری کرده است. این استودیوی کانادایی توسط خالق سری Assassin’s Creed، Jade Raymond تاسیس شد. در ماه مه، جیم رایان، مدیر عامل سونی اینتراکتیو اینترتینمنت، اعلام کرد که سونی همچنان به دنبال استودیوهای جدید برای کمک به رشد کسب و کار پلی استیشن است.

در سال مالی منتهی به مارس 2022، Sony Interactive Entertainment پنج استودیو را خریداری کرد. این استودیوها عبارتند از: استودیوی Housemarque (سازنده بازی Returnal)، استودیوی Nixxes Software (متخصص ساخت نسخه های کامپیوتری آثار مختلف)، استودیوی Firesprite، استودیوی Bluepoint (سازنده بازسازی بازی Demon’s Souls) و استودیو Valkyrie.

سونی در کنار افزودن استودیوهای مختلف به زیر مجموعه های پلی استیشن، روی Discord، Devolver Digital و AccelByte نیز سرمایه گذاری کرده است. جیم رایان و سونی پیش‌بینی می‌کنند که تا سال مالی منتهی به مارس 2026، نیمی از بازی‌های پلی‌استیشن بر روی رایانه‌های شخصی و دستگاه‌های تلفن همراه منتشر خواهند شد. به احتمال زیاد مالکیت استودیوهای مختلف برای رسیدن به این هدف ضروری بوده است.

نظر شما در مورد اضافه شدن Bungie Studios به زیر مجموعه های پلی استیشن چیست؟ به نظر شما این اقدام سونی چه تاثیری بر آینده پلتفرم مذکور خواهد داشت؟ آیا Bungie پلتفرم پلی استیشن را گسترش خواهد داد؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Video Games Chronicle