منو سایت

آیا Unreal Engine 5 موتور مناسبی برای The Witcher 4 است؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
آیا Unreal Engine 5 موتور مناسبی برای The Witcher 4 است؟

استودیو CD Projekt RED رسما ساخت بازی بعدی Witcher با Unreal Engine 5 را تایید کرد. ساخت استودیو ویچر 4 او تایید کرد که هیچ اطلاعاتی در مورد فضا و تاریخچه طرفداران ارائه نمی دهد، بلکه بر روی فناوری ساخت بازی تمرکز می کند. استودیو از موتور REDengine برای Witcher جدید دور خواهد شد و طبق قرارداد بلندمدت با Epic Games از Unreal Engine استفاده خواهد کرد. استودیوی لهستانی سرمایه گذاری زیادی روی این موتور می کند تا هم موتور بازی خود را بهبود بخشد و هم بازی های رایگان را متحول کند. اما آیا استفاده از Unreal Engine 5 برای ساخت Witcher 4 راه حل مناسبی است؟

ساحره

استودیوی لهستانی Sidi Project برای مدت طولانی از موتور بازی خود استفاده می کند، حتی اگر قدیمی بود. این استودیو با اصرار و هدف کاهش هزینه ها، Cyberpunk 2077 را با آن توسعه داد و به نتیجه درستی نرسید. این موتور فشار بیشتری بر توسعه دهندگان وارد می کند و نیاز به بهبود مستمر دارد. این منجر به همکاری با Epic Games شد و CD Project اذعان کرد که Unreal Engine 5 عامل مهمی در آینده بازی‌های ویدیویی است.

The Witcher 4 Unreal Engine 5

دلایل تغییر موتور REDengine واضح است و CDPR تصمیم درستی برای بهبود موتور با همکاری مهندسین Epic گرفته است. اما استفاده از Unreal Engine 5 برای ساخت The Witcher 4 خبر خوبی نیست. با این حال، موتور گرافیکی استودیو چندین مشکل دارد. اما فضای بی نظیری را برای بازی های ویچر ایجاد کرد. برای مثال بازی Witcher 2 را در نظر بگیرید که هنوز هم یکی از هیجان انگیزترین بازی هاست و این استودیو توانسته بر تعدادی از محدودیت ها غلبه کند. نورپردازی، رندر کاراکتر و پس پردازش بسیار جلوتر از بازی های نسل هفتمی است، اما این بازی دارای معایبی است. اما این یک نسل جلوتر از بازی های دیگر بود.

مشخص است که Cyberpunk 2077 دچار مشکلات فنی شده و پس از انتشار ده ها آپدیت بالاخره تجربه شده است. باگ ها و مشکلات در کنار مشکلات فنی جدی کنسول های نسل هشتمی باعث شد تا گرافیک بازی کمتر به چشم بیاید. پردازنده های قدیمی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان نمی توانستند از پس چنین بازی برآیند و بهینه سازی نادرست باعث شد که حتی کارت های گرافیک RTX نیز عملکرد خوبی نداشته باشند. استودیو دیگر مجبور نیست با سخت افزارهای قدیمی سر و کار داشته باشد و Witcher جدید به طور انحصاری برای نسل نهم ساخته شده است. سوال اصلی این است که Unreal Engine 5 چه مزایایی برای The Witcher 4 دارد؟

Unreal Engine 5

مزایای Unreal Engine 5

ابتدا باید بگوییم که REDengine همان موتوری بود که برای ساخت Witcher 3 استفاده شد و بعداً در Cyberpunk 2077 مورد استفاده قرار گرفت. بارت ورونسکی، توسعه دهنده سابق استودیو، در مورد چالش های کار با موتور گفت. فشار کاری شدید بعداً باعث شد که آنها نتوانند از موتور عبور کرده و آن را قابل استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: موتور CD Projekt RED به استثنای سیستم های گرافیکی، هر بار از ابتدا طراحی شده است و در نتیجه تیم به طور مداوم بر روی این موتور کار می کند. او معتقد است که Unreal Engine 5 در این شرایط انتخاب خوبی است و دلایل متعددی را ذکر می کند. او به انعطاف‌پذیری موتور در تمامی پلتفرم‌ها اشاره می‌کند که به این معنی است که استودیو نگران فناوری نیست. واضح است که مهندسان واجد شرایط علاقه ای به عضویت در چنین استودیوهایی ندارند و استعداد و تجربه خود را در شرکت های بزرگی مانند Epic و Nvidia به اشتراک می گذارند و این مشکلی است که گریبان بازی های مختلف را گرفته است. استفاده از تجربه مهندسان Epigames خبر خوبی برای توسعه دهندگان بازی Witcher است.

آیا Unreal Engine 5 موتور مناسبی برای The Witcher 4 است؟

تریلر ارائه کننده با کیفیت ترین موتور گرافیکی Unreal Engine 5

با توجه به نمایش‌هایی که توسط Unreal Engine 5 منتشر شده است، سیستم روشنایی و سایه‌زنی بسیار دقیقی را می‌بینیم که برای The Witcher 4 ایده‌آل خواهد بود. سیستم Nanite همچنین هندسه اشیا را بسیار پیچیده‌تر از موتورهای دیگر می‌کند و در نتیجه اشیایی با جزئیات شگفت‌انگیز ایجاد می‌کند. سایر فناوری های مورد استفاده Epic Games را به آینده نگری سوق داده است. برای مثال به نسخه نمایشی ماتریکس نگاهی بیندازید تا ببینید چقدر شبیه یک فیلم است.

مشکلات توسعه Witcher 4

وقتی صحبت از نمایش ماتریکس شد، به یاد داشته باشید که این فقط یک نمایش گرافیکی بود و این نمایش از تمام قدرت سری پلی استیشن 5 و ایکس باکس ایکس استفاده می کند. احتمالا برای اجرای بازی به سخت افزار قدرتمندی نیاز خواهیم داشت. مشکلی که اکنون در سیستم مورد نیاز استالکر 2 می بینیم. رعایت فوتورئالیسم می تواند کمی از فضای جادویی ویچر 4 بکاهد و قطعا طعم و رنگ The Witcher 4 با عناوین قبلی کاملا متفاوت خواهد بود و موتور نیز تغییر خواهد کرد.

یکی دیگر از مشکلات Unreal Engine 5 سیستم های معیوب آن است. Epic Games هنوز روی این موتور کار می کند و هر استودیو باید ابزارهای موجود را یاد بگیرد و آنها را تغییر دهد. هیچ یک از نمایش های ساخته شده با Unreal Engine 5 فضایی شبیه به Witcher ندارند و این قطعاً یک مشکل بزرگ در توسعه The Witcher 4 است. CD پروژه باید بتواند چالش های طراحی را با این موتور و به عنوان هندسه انجام دهد. اشیاء تغییر کرده است. طراحی اجسام مات با این موتور کار آسانی نخواهد بود. این جمله چه معنایی می تواند داشته باشد؟

بازی The Witcher 4 Witcher

به زبان ساده، عناصری مانند درختان، گل ها، گیاهان و شخصیت ها باید به شیوه سنتی به تصویر کشیده شوند. در غیر این صورت، بهینه سازی دستی برای استفاده کامل از سیستم Nanite، که فرآیندی زمان بر است، مورد نیاز است. مشکل دیگر به تصویر کشیدن کامل جهان های آزاد، به خصوص جهان های فانتزی مانند ویچر است. همکاری CD Projekt RED و Epic Games دو طرفه است، بنابراین Epic نیز می تواند از تجربه این استودیو بهره مند شود. ما باید درک کنیم که هر استودیو بسته به شرایط باید موتور را تغییر دهد.

برای درک بهتر این مشکل یک مثال واضح وجود دارد و آن بازی Returnal است. استودیوی Housemarque از اپیک گیمز کمک گرفت و از موتور Unreal Engine 4 استفاده کرد اما بازی نهایی کاملا شخصی سازی شد و دیدیم که از تکنولوژی خاص این استودیو فنلاندی استفاده شده و موتور Epic به تنهایی کافی نیست. کارگردان بازی اخیرا به چالش های ایجاد Returnal اشاره کرده و آموزش کار با Unreal Engine را یکی از چالش های اصلی عنوان کرده است.

جادوگر

REDengine زنده است

خبر خوب این است که استفاده از Unreal Engine 5 برای توسعه The Witcher 4 به معنای مرگ موتور REDengine نیست، بلکه این موتور با فناوری جدید تکامل خواهد یافت و احتمالاً در بازی بعدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از طرف دیگر Unreal Engine چالش های خود را دارد و توسعه دهندگان در حال حاضر در حال آزمایش این موتور هستند. Colatition Studio از Unreal جدید استفاده می کند. اما او گفت که باید مدتی با او آشنا شود تا بتواند او را هر طور که می خواهد تغییر دهد.

فناوری های جدید اپیک گیمز را نمی توان نادیده گرفت و بدون شک این موتوری است که می تواند تغییرات باورنکردنی ایجاد کند. اما نگرانی هایی در مورد تغییر هویت Wechter نیز وجود دارد و این مشکلی است که CD Project با مهندسان Epic Games روی آن کار می کند. نطر شما چی هست؟ آیا Unreal Engine 5 انتخاب خوبی برای The Witcher 4 است؟

منبع: Eurogamer