منو سایت

آپدیت AMD BIOS برای رفع مشکلات فایل لاگ و فریز کردن منتشر شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
آپدیت AMD BIOS برای رفع مشکلات فایل لاگ و فریز کردن منتشر شد

کاربران شبکه های اجتماعی و انجمن ها در مورد مشکلات مختلف سیستم های AMD از جمله یخ زدگی، اختلالات شدید عملکرد و خرابی ها نوشته اند. این مسائل باعث شده تا کامپیوترهای AMD دچار مشکل شوند و یافتن راه حلی برای این مشکل به دلیل نامعلومی دشوار شده است. AMD علت این مشکلات را اعلام کرد و نوشت که مشکل از نرم افزار TPM بوده و آپدیت AMD BIOS در راه است.

بر اساس آخرین اخبار سخت افزاری، AMD پس از بررسی گزارش های موجود، توانسته علت یخ زدگی را بیابد و عملکرد را کاهش دهد. سیستم های مبتنی بر AMD Ryzen مشکلات جدی با انتقال حافظه مربوط به سیستم عامل TMP دارند. این قسمت روی مادربرد قرار دارد. باعث می شود تا زمانی که تراکنش ارسال شده از طریق پردازنده پردازش نشود، رایانه کار را متوقف می کند. مشکل همچنان پابرجاست.

به روز رسانی بایوس برای سیستم های AMD

مشکلات سیستم AMD

AMD می خواهد یک آپدیت بایوس را در ماه می 2022 منتشر کند، یعنی دو ماه از انتشار آپدیت جدید باقی مانده است و این مشکل ادامه خواهد داشت. کاربران با خرید ماژول TPM می توانند زودتر این مشکل را حل کنند. این قطعات به طور گسترده در دسترس هستند. اما قبل از خرید، باید مادربرد خود را بررسی کنید و ببینید که آیا مادربرد شما از TPM سخت افزاری پشتیبانی می کند یا خیر؟ در صورت فعال بودن این گزینه، مشکلات قبلی ناپدید می شوند و لازم نیست منتظر انتشار آپدیت جدید باشید.

ماژول TPM برای محافظت از کامپیوتر استفاده می شود و به دلیل سیستم مورد نیاز ویندوز 11 نام آن حذف شد و هدف آن افزایش امنیت سیستم با رمزگذاری اطلاعات و در نتیجه عدم دسترسی هکرها و باج افزارها به این اطلاعات است. . البته هر رایانه ای که به اینترنت دسترسی داشته باشد در برابر ویروس ها و هکرها محافظت نمی شود و این تنها مکانیزم امنیتی است که می تواند از یک سری حملات از پیش تعریف شده جلوگیری کند. در حال حاضر فریمور TPM سیستم های AMD مشکل دارد و آپدیت بایوس تا دو ماه آینده منتشر نخواهد شد.

TPM به اشکال مختلف در بازار سخت افزار وجود دارد. اما ویندوز 11 آن را به یکی از ضروریات تبدیل کرده است. مایکروسافت معتقد است که حملات هک و تعداد باج افزارها در حال افزایش است و بسیاری از این حملات مربوط به کامپیوترهای ویندوزی است و باید به نحوی از آنها جلوگیری کرد. آپدیت AMD BIOS هفته گذشته منتشر شد. آنها حتی اکنون نیز با توجه به چالش جدیدی که به وجود آمده بود، مشکلات را باور داشتند. بهتر است تا ماه می از آپدیت دور بمانید.

منبع: PCGAMER