منو سایت

VRR این هفته برای پلی استیشن 5 فعال شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
VRR این هفته برای پلی استیشن 5 فعال شده است

سونی در ارائه کنسول پلی استیشن 5، امکان VRR یا نرخ نوسازی متغیر از ویژگی های آن است. این ویژگی برای کنسول های سری ایکس باکس فعال است و در کنسول سونی گزارش نشده است. معاون مدیر کل پلی استیشن از راه اندازی VRR برای PS5 در این هفته خبر داد.

به گزارش پارسی، قابلیت VRR برای نمایشگرهای کامپیوتر HDMI 2.1 و تلویزیون هایی که از قابلیت VRR پشتیبانی می کنند. فعال شد. شایان ذکر است که این فناوری به صورت خودکار با خروجی کنسول میزان رفرش صفحه نمایش را تنظیم می کند و در نتیجه تصاویر واضح تر و زیباتری را به نمایش می گذارد. این ویژگی در نهایت نویز و لگ و پرش تصویر را کاهش می دهد و تجربه ای پویا و روان را برای پخش کننده فراهم می کند.

امکان PlayStation 5 VRR

این ویژگی همچنین میزان لاگ های ورودی را کاهش می دهد و گرافیک بازی بهتر به نظر می رسد. سونی رسما اعلام کرده است که تمامی بازی های منتشر شده برای پلی استیشن 5 برای پشتیبانی از فناوری VRR بهینه سازی شده اند و یک آپدیت کوچک برای فعال سازی این ویژگی منتشر خواهد شد. سونی همچنین لیستی از عناوینی که در هفته های آینده این آپدیت را دریافت خواهند کرد، ارائه کرده است. لیست این بازی ها به شرح زیر است:

 1. اتاق بازی Astro
 2. Call of Duty: Vanguard
 3. Call of Duty: Black Ops Cold War
 4. Deathloop
 5. سرنوشت 2
 6. نسخه ویژه Devil May Cry 5
 7. کثیف 5
 8. پاییز بخیر
 9. Marvel Spider-Man بازسازی شده
 10. Marvel Spider-Man: Miles Morales
 11. Ratchet & Clank: Rift Apart
 12. دهکده مقیم شیطان
 13. سرزمین عجایب تینا کوچولو
 14. تام کلنسی Rainbow Six Siege
 15. قبایل میدگارد

پلی استیشن 5 VRR

زمان فعال سازی VRS برای پلی استیشن 5

نرخ نوسازی متغیر یا قابلیت VRR از طریق آپدیت جدید کنسول پلی استیشن 5 که در روزهای آینده منتشر می شود. فعال خواهد شد. پس از دانلود و نصب به روز رسانی؛ این ویژگی به صورت خودکار فعال می شود و صفحه نمایش شما فقط از آن پشتیبانی می کند. در قسمت Screen and Video گزینه ای وجود دارد که می توانید تنظیمات این عملکرد را از طریق آن تغییر دهید. اگر نمی خواهید از این فناوری استفاده کنید، می توانید به سادگی آن را خاموش کنید.

گزینه ای وجود دارد که VRR را برای بازی های پلی استیشن 5 از لیست خارج می کند. اگر بازی شما از این فناوری پشتیبانی نمی کند، باز هم می توانید تصویر بهتری داشته باشید و البته بستگی به بازی مورد نظر شما نیز دارد. گفتنی است این فناوری با رزولوشن 4K بهتر نمایش داده می شود و یکی از ملزومات بازی هایی با چنین وضوحی است. سونی نتیجه می گیرد که کیفیت و وضوح تصویر بسته به تلویزیونی که استفاده می کنید افزایش می یابد و در نتیجه ممکن است نتایج برای همه پخش کننده ها یکسان نباشد. منتظر باشید تا این قابلیت در روزهای آینده فعال شود.

منبع: پلی استیشن بلاگ