منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • Twitch، Discord و دیگر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی به دلیل نقش داشتن در تیراندازی به بوفالو مورد بررسی قرار می‌گیرند

Twitch، Discord و دیگر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی به دلیل نقش داشتن در تیراندازی به بوفالو مورد بررسی قرار می‌گیرند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Twitch، Discord و دیگر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی به دلیل نقش داشتن در تیراندازی به بوفالو مورد بررسی قرار می‌گیرند

Twitch، Discord و دیگر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی به دلیل نقش داشتن در تیراندازی به بوفالو مورد بررسی قرار می‌گیرند

در 14 مه، یک مرد مسلح در یک حمله نژادپرستانه به یک فروشگاه مواد غذایی در بوفالو 10 نفر را کشت و سه نفر دیگر را زخمی کرد. مظنون این حمله را به صورت زنده از طریق توییچ پخش می کند، بستری که اکنون توسط دادستانی کل نیویورک در حال بررسی است. این تنها شرکت رسانه‌های اجتماعی مورد بررسی نیست: پلتفرم‌هایی از جمله 4chan، 8chan، Discord و سایرین بدون نام نیز به دلیل نقشی که در “تقویت این حمله” ایفا کردند، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

لتیسیا جیمز، دادستان کل نیویورک، گفت: «دفتر من در حال بررسی شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی است که تیرانداز بوفالو برای برنامه‌ریزی، ترویج و ساده‌سازی حمله تروریستی خود از آنها استفاده کرده است.» ما در حال بررسی Twitch، 4chan، 8chan و Discord، در میان سایر پلتفرم‌هایی هستیم که تیرانداز از آنها برای تشدید این حمله استفاده کرده است.»

جیمز افزود: حمله تروریستی بوفالو یک بار دیگر عمق و خطرات انجمن های آنلاین را که باعث گسترش و نفرت می شود را آشکار کرد. این واقعیت که یک فرد می تواند برنامه های مفصلی را برای ارتکاب چنین عمل نفرت انگیزی بدون عواقب منتشر کند و سپس آن را در جریانی منتقل کند، زیرا دنیایی که دیده می شود، سرد کننده و غیرقابل درک است.

پس از تیراندازی بوفالو، نقش پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در توزیع ویدئوهای زنده تیراندازی جمعی و سیاست‌های این پلتفرم‌های تعدیل زیر سوال رفت. تیرانداز کرایست چرچ در سال 2019 نیز حمله خود را به صورت زنده پخش کرد و فیس بوک را به عنوان پلتفرم انتخاب کرد و از این ویدیو بود که تیرانداز بوفالو گفت که از او الهام گرفته است.

مهاجم ویدیوی تیراندازی در کرایست چرچ را در 4chan پیدا کرد و از Discord برای برقراری ارتباط با جریان زنده توییچ خود استفاده کرد – دلایلی که چرا Discord و 4chan در تحقیقات دادستان کل نیویورک ذکر شدند. نیویورک AG همچنین در حال بررسی گزارش‌های منتشر شده در مورد تیرانداز است که ماه‌ها به طور فعال در فضای مجازی پست می‌کرده است، در مورد تئوری‌های برتری سفیدپوستان بحث می‌کند و حتی علناً در مورد “طرح‌های بالقوه برای ایجاد وحشت در مدارس ابتدایی، کلیسا و سایر مکان‌هایی که او فکر می‌کرد در آن‌ها وجود دارد، صحبت می‌کند. جامعه قابل توجهی از سیاهپوستان برای حمله.»

نیویورک AG این تحقیقات را به توصیه فرماندار هوچول انجام می دهد و بررسی خواهد کرد که آیا پلتفرم های مرتبط با فعالیت های تیراندازی “مسئولیت مدنی یا کیفری برای نقش آنها در ترویج، تسهیل یا ارائه یک پلت فرم برنامه ریزی و ترویج خشونت خواهد بود.”

بر اساس اظهارات این شرکت در تعدادی از سایت های خبری، توییچ موفق شد پخش زنده را در کمتر از دو دقیقه خاموش کند و کاربر را متوقف کند، اما فیلم بارگذاری مجدد همچنان به سایت های دیگر راه پیدا کرد. تعدیل پخش زنده – به ویژه برای پلتفرمی مانند Twitch با پایگاه کاربری عظیم – و جلوگیری از پخش فیلم های ضبط شده از تیراندازی های گسترده آنلاین یک مشکل بدون راه حل روشن باقی مانده است.