منو سایت

Steam Deck به اندازه آیفون چشمگیر خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Steam Deck به اندازه آیفون چشمگیر خواهد بود

کنسول Steam Deck ولوو به طور رسمی عرضه شد و فروشگاه ها در حال آماده شدن برای فروش کنسول دستی جدید Steam هستند. گاو نیول، یکی از بنیانگذاران Valve، در گفتگو با IGN، در مورد اندازه کنسول دستی صحبت کرد و گفت که کنسول Steam Deck بر صنعت بازی های موبایل آیفون تاثیر خواهد گذاشت و تقاضا فراتر از انتظارات خواهد بود.

به گزارش پارسی گیم و به نقل از IGN، گیب نیول به موفقیت کنسول Steam Deck اعتقاد دارد و معتقد است این محصول موفقیت بزرگی خواهد داشت. او گفت که طراحی این کنسول از مدت ها قبل آغاز شده و Valve قبل از نینتندو سوییچ قصد تولید این کنسول دستی را داشته است. وی در این رابطه گفت:

گیب نیولمن فکر می کنم هر گیمری رویای این را داشته است. درست است، واقعی؟ منظورم این است که هر بار که یک بازی کامپیوتری اجرا می کنید. یک ماه بعد، او از خود پرسید: «نسخه موبایلی این بازی کجاست؟» پروژه‌هایی که سعی در تولید چنین محصولاتی داشتند به دهه 1990 برمی‌گردد. اما چیزی که این بار متفاوت است این است که به نقطه ای رسیده ایم که عملکرد بیش از قدرت سخت افزاری امکان تولید چنین محصولاتی را فراهم می کند.

کنسول Steam Deck

Steam Deck 2 در راه است

نیوول ادامه داد که فضای موجود این ایده را زنده می کند. اما در پانزده سال گذشته هیچ فناوری یا سخت افزاری برای این کار وجود نداشته است. او این روند را با معرفی آیفون مقایسه می کند و معتقد است در سال های گذشته امکان ارائه چنین محصولی وجود نداشت تا اینکه سرانجام اپل این ایده را اجرا کرد. موسس Valve افزود:

مشکلی در نرم افزار و ورودی دستگاه وجود دارد که باید برطرف شود. اما می دانید، این یکی از آن فناوری های جدید است. تاریخ به قبل و بعد از آیفون تقسیم شد. درست است، واقعی؟ تا آن زمان، ما از شاه توت برای یک هدف خاص استفاده می کردیم. اما آیفون از نظر قدرت پردازش موبایل نقطه عطفی بود. ما قبلاً به نقطه ای رسیده ایم که می توانید یک دستگاه بازی موبایل داشته باشید که بتواند همه چیز را مدیریت کند و از این به بعد همه چیز برای گیمرها بهتر خواهد شد.

نیوول به زمانی اشاره می کند که ایده های خوبی برای دستگاه های تلفن همراه داشت. اما سخت افزار اجازه اجرای این ایده ها را نداد تا اینکه بالاخره محصول انقلابی آیفون از راه رسید و صنعت موبایل را تغییر داد. نیوول در مصاحبه ای با مجله EDGE گفت که کنسول Steam Deck 2 در دست توسعه است و نسخه قدرتمندتر این کنسول با قیمت بالاتری قابل ارائه است.

منبع: IGN