منو سایت

Square Enix به بازی های وسترن ادامه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Square Enix به بازی های وسترن ادامه می دهد

طبق آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، اسکوئر انیکس اعلام کرده است که با وجود فروش بخش غربی خود به گروه Embracer، به بازی های وسترن ادامه خواهد داد.

دیروز اعلام شد که گروه امبریسر سه استودیوی وسترن انیکس را به مبلغ 300 میلیون دلار خریداری کرده است. Crystal Dynamics، Idas Montreal و Square Enix Montreal Studios به زیرمجموعه های گروه Embracer اضافه شده اند.

مالکیت سه استودیو ذکر شده در بالا به این معنی است که آینده چندین سری از جمله Tomb Raider، Deus Ex، Thief و Legacy of Kain توسط شرکت تعیین خواهد شد. علاوه بر این، گروه Embracer کنترل بیش از 50 بازی Square Enix را در اختیار گرفته است.

اما اسکوئر انیکس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که روند ساخت بازی های غربی این شرکت به طور کامل متوقف نشده است و این بازی ها همچنان در اختیار علاقه مندان قرار دارد. در بیانیه آمده است: «در آینده، بازی‌های Square Enix توسط استودیوهای ژاپنی، Square Enix External Studios و Square Enix Collective تولید خواهند شد. استودیو خارجی انیکس به انتشار بازی های جدید از مجموعه هایی مانند Just Cause، Outriders و Life is Strange ادامه می دهد.

Square Enix External Studios یک گروه مستقر در لندن است که بازی‌ها را توسعه و منتشر می‌کند. این گروه با استودیوهای مختلف در سراسر جهان همکاری می کند و محصولات مختلفی را روانه بازار می کند. استودیو اسکوئر انیکس در گذشته مسئولیت اجرای بازی هایی مانند Sleeping Dogs و Batman: Arkham Asylum را بر عهده داشته است. استودیوی اکسترنال اسکوئر انیکس در حال حاضر ناشر سریال Just Cause و Life is Strange است.

Square Enix Collective عملکردی مشابه Square Enix External Studios دارد، با این تفاوت که بازی های مستقل را اجرا می کند. Square Enix Collective قبلاً به انتشار آثاری مانند PowerWash Simulator، The Turing Test، Fear Effect Sedna و Boundless کمک کرده بود.

Square Enix Square Enix

Life is Strange یکی از مهم ترین آثار وسترن اسکوئر انیکس است

ماه گذشته، رئیس Square Enix اعلام کرد که استودیوهای ژاپنی این شرکت نباید به سمت ساخت بازی هایی بروند که به ویژه برای بازیکنان غربی جذاب باشد. یوسوکه ماتسودا در مصاحبه ای با Yahoo Japan توضیح داد که در حالی که عملکرد مالی بازی های Square Enix در سطح جهانی بسیار مهم است، تقلید گیمرهای ژاپنی از آثار غربی اشتباه است.

مالکیت گروه Embracer بر استودیوهای غربی اسکوئر انیکس به این معنی است که حدود 1100 کارمند جدید در قالب سه استودیو مستقر در هشت نقطه در سراسر جهان به این شرکت اضافه شده اند. علاوه بر این، در صورت توافق گروه Embryser با شرکت هایی مانند مارول، این شرکت در مورد آینده بازی هایی مانند Guardians of the Galaxy و Avengers تصمیم خواهد گرفت. اسکوئر انیکس در گذشته گفته بود که هر دو بازی که اقتباسی از کمیک های مارول هستند، انتظارات را برآورده نکرده اند.

نظر شما درباره ادامه انتشار آثار وسترن توسط اسکوئر انیکس چیست؟ آیا از این کار استقبال می کنید؟ آیا فکر می کنید مالکیت گروه Embracer باعث رشد و ارتقای آثار استودیوهای Crystal Dynamics، Eidos Montreal و Square Enix Montreal می شود؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle