منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • Sonic Frontiers از قفل Denovo برای جلوگیری از ترک خوردن استفاده می کند

Sonic Frontiers از قفل Denovo برای جلوگیری از ترک خوردن استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Sonic Frontiers از قفل Denovo برای جلوگیری از ترک خوردن استفاده می کند

سگا با نمایش تریلر جدیدی از بازی Sonic در گیمزکام امسال تاریخ انتشار بازی را تایید کرد. سگا پس از این رویداد صفحه استیم بازی را به روز کرد و قفل Denovo را رسما به بازی اضافه کرد. مرزهای صوتی تایید شده یعنی بازی از DRM ویژه و جدیدترین مکانیزم امنیتی برای محافظت از آثار دیجیتال و امکان انتشار استفاده می کند پای Sonic Frontiers در روزهای پس از عرضه در دسترس نیست.

بازی Sonic Frontier یکی از کارهای جدید تیم سونیک است که تفاوت های زیادی با بازی های قبلی دارد. برخلاف بازی های قبلی، دنیای آزادی را می بینیم و نواحی مختلفی برای کاوش در اختیار بازیکن وجود دارد. کارگردان بازی چندی پیش در مصاحبه ای گفت که این بازی با یک چیز جهان باز متفاوت است و بازیکنان در حال حاضر Sonic Frontiers را درک نمی کنند. کیفیت پایین گرافیک سونیک باعث اعتراض بازیکنان شد و سگا بارها تاکید کرد که بازی به تاخیر نمی افتد.

این اولین بازی سونیک نیست که از Denovo استفاده می کند. Sonic Origins که مجموعه ای از کلاسیک های این سری است از Denovo برای محافظت در برابر هکرها استفاده می کند و در نتیجه کرک بازی هنوز در دسترس نیست. با توجه به تاثیر هکر بر فروش بازی، سگا تصمیم گرفت تا دوباره از Denovo در Sonic Frontiers استفاده کند و مانع از جا پایی آن در روزهای اولیه شود. بازی های مختلفی در ماه های اخیر از این مکانیسم امنیتی بهره برده اند.

خلاصه بازی Sonic Frontiers

آیا پای Sonic Frontiers منتشر خواهد شد؟

یکی از مشکلات استفاده از Denovo در بازی های جدید، قطع شدن فرآیند اجراست. Denovo برای نظارت لحظه به لحظه بازی به سخت افزار قدرتمندی نیاز دارد و از منابع زیادی استفاده می کند. این باعث شد که بسیاری از توسعه دهندگان بازی از آن اجتناب کنند یا پس از مدتی Denovo را حذف کنند. ناشران عادت دارند نسخه‌ای را بدون Denovo برای بازبین ارسال کنند. به عنوان مثال، بازی F1 22 امتیاز بسیار خوبی دریافت کرد. اما زمانی که منتشر شد، شاهد اشکالات و خطاهایی بودیم که هیچ منتقدی به آن اشاره نکرده بود.

استفاده از Denovo و جلوگیری از ورود Sonic Frontiers بار دیگر نشان داد که سگا به سودآوری اهمیت می دهد. طبق اطلاعات موجود در SteamDB، توسعه دهندگان این قفل را در 19 جولای اضافه کردند، سپس روز بعد آن را حذف کردند و امروز دوباره آن را اضافه کردند. یکی از کاربران Reddit در پاسخ به این تصمیم نوشت: «بازی جدید سونیک؟ من دیگر توجهی نمی کنم”. در همان زمان، طرفداران سونیک مجدداً درخواست تاخیر در بازی را کردند و گفتند که وضعیت بازی مناسب نیست. نطر شما چی هست؟

Sonic Frontiers از قفل Denovo برای جلوگیری از ترک خوردن استفاده می کند

تریلر تاریخ انتشار بازی Sonic Frontiers را اعلام می کند [گیمزکام 2022]