منو سایت

Sniper Elite 5 پرفروش‌ترین بازی هفته بریتانیا شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Sniper Elite 5 پرفروش‌ترین بازی هفته بریتانیا شد

تیرانداز مخفی کاری از استودیو Rebellion از جنگ جهانی دوم در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌های هفتگی در بریتانیا قرار گرفت. نشر دیجیتال بازی Sniper Elite 5 برای اعضای بازی، این امر منجر به کاهش فروش دیسک های بازی نسبت به نسخه های قبلی شده است. با این کار، Sniper Elite 5 دوباره موفق شد در این هفته در صدر جدول قرار بگیرد و عناوین پرفروش دیگری مانند Horizon Forbidden West را شکست دهد.

به گزارش پارسی گیم، انگلیسی ها در هفته اول عرضه Sniper Elite 5 از این بازی جدید استقبال کردند. گیمرهای بریتانیایی علاقه زیادی به ساخت دیسک های بازی دارند و نمودار فروش هفتگی بازی همچنان پس از سال ها اعلام می شود. شایان ذکر است که فروش دیجیتالی بازی Sniper Elite 5 از فروش فیزیکی فراتر رفته و به لطف گیم پلی، فروش دیسک بازی در هفته اول نسبت به بازی قبل 64 درصد کاهش یافته است. Sniper Elite 4 در زمان عرضه خریداران بیشتری نسبت به نسخه دیجیتال داشت.

Sniper Elite 5 را بخرید

کاهش فروش فیزیکی Sniper Elite 5

بیشترین فروش فیزیکی Sniper Elite 5 مربوط به نسخه های PS4 و PS5 بوده و تنها 8 درصد از فروش مربوط به Xbox بوده است. لازم به ذکر است که عرضه بازی در بازی به گونه ای است که کاربران ایکس باکس مجبور به خرید بازی نباشند. همچنین فروش دیجیتالی بازی بر روی پلتفرم ایکس باکس بسیار بیشتر از پلی استیشن است و دلیل آن نیز کنسول Xbox Series S است که یک کنسول کاملا آنلاین است و فقط به صورت آنلاین قابل استفاده است.

بازی های پلی استیشن 5 نیز فروش خوبی دارند. Horizon Forbidden West در رتبه دوم و Gran Turismo 7 به لطف افزایش فروش 109 درصدی در جایگاه پنجم قرار دارند. بقیه نمودارها به بازی های نینتندو سوییچ اختصاص دارد. بازی جدید Nintendo Switch Sports مقام سوم را کسب کرد و این بازی محبوبیت زیادی پیدا کرد. در عین حال می توانید بازی FIFA 22 را ببینید که همچنان در بین ده بازی پرفروش هفته قرار دارد.

به طور خاص، GTA V از لیست ده بازی پرفروش هفته خارج شده است. محصول 2013 معمولاً هر هفته جزو پرفروش ترین بازی ها است. گزارش اخیر IGN نشان می‌دهد که بازی‌های قدیمی‌تر در سال ۲۰۲۲ محبوب‌تر از عناوین جدیدتر هستند و بسیاری از بازیکنان همچنان عناوین قدیمی‌تری از سال‌های گذشته دارند. 10 بازی پرفروش هفته را در ادامه ببینید. نظر شما در مورد نمودار این هفته چیست؟

  1. Sniper Elite 5
  2. افق غرب ممنوع
  3. نینتندو سوییچ ورزشی
  4. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
  5. گرن توریسمو 7
  6. فیفا 22
  7. Mario Kart 8 Deluxe
  8. Pokemon Legends Arceus
  9. Minecraft: Nintendo Switch Edition
  10. عبور از حیوانات: افق های جدید

منبع: GamingBolt