Rockstar با انتشار بیانیه ای تاخیر در انتشار GTA 6 را تکذیب کرد

Rockstar با انتشار بیانیه ای تاخیر در انتشار GTA 6 را تکذیب کرد

راک استار گیمز با انتشار بیانیه ای رسمی به اتفاقات چند روز گذشته و رونمایی از ویدیوی GTA 6 پاسخ داده است. این شرکت بازی می گوید سرورهای آنها هک شده و اطلاعات مختلفی از جمله فایل های نسخه بعدی سری GTA به سرقت رفته است. این شرکت از اینکه طرفداران GTA VI به این شکل معرفی شدند ابراز تاسف کرد و آن را “بسیار ناامید کننده” خواند. راک استار نیز تاخیر GTA 6 را تکذیب کرد و نوشت که توسعه پروژه مانند گذشته ادامه دارد.

Rockstar در یک بیانیه مطبوعاتی نوشت: «ما اخیراً با یک رخنه شبکه مواجه شدیم که طی آن یک شخص غیرمجاز اطلاعات محرمانه را به طور غیرقانونی از سیستم های ما دانلود کرد. این اطلاعات شامل تصاویر اولیه از بازی بعدی Grand Theft Auto است. در حال حاضر، انتظار نداریم هیچ گونه اختلالی در سرورهای آنلاین یا تأثیر طولانی مدت بر پروژه های در حال ساخت ایجاد شود. ما عمیقاً متأسفیم که جزئیات بازی بعدی به این شکل با شما به اشتراک گذاشته شد.”

Rockstar اضافه کرد: “کار بر روی بازی بعدی GTA همانطور که برنامه ریزی شده بود ادامه خواهد داشت و مانند همیشه ما به ارائه بهترین تجربه ممکن برای شما بازیکنان ادامه خواهیم داد که فراتر از انتظارات شما خواهد بود.” ما به زودی اطلاعات بیشتری را به اشتراک خواهیم گذاشت و البته بازی بعدی را در زمانی که ما تمام شدیم می‌خواهیم از شما و همه کسانی که در این شرایط از ما حمایت کردند تشکر کنیم.» به گفته Rockstar، توسعه GTA VI همچنان ادامه دارد و هیچ تاخیری وجود ندارد.

واکنش Rockstar به GTA 6 فاش شد

لو رفتن حدود 90 ویدیوی GTA 6 در روز یکشنبه، اتفاقات زیادی را برانگیخت. صحت این ویدئوها ساعاتی بعد توسط منابع موثق تایید شد و پس از آن هکر اقدامات جدیدی را آغاز کرد. گفته می شود که این هکر عضوی 16 ساله از گروه Laspus است که مسئول حمله به سرورهای مایکروسافت و انویدیا است. شرکت Take-Two اقدامات لازم را برای حذف ویدیوهای لو رفته آغاز کرده است و باید دید هویت هکر فاش خواهد شد یا خیر.

این هکر از روز گذشته در انجمن GTA فعال بوده اما اکانت وی بسته شده است. او مدعی شد که سورس کدهای GTA V و GTA 6 را به فروش خواهد رساند و حتی به سرقت اطلاعات مربوط به Bully 2 اشاره کرد. تایید ویدیوهای لو رفته توسط Rockstar گام مهمی است که می تواند در پایان دادن به وضعیت فعلی موثر باشد. لازم به ذکر است که Rockstar در زمان دیگری بازی GTA VI را معرفی خواهد کرد و در حال حاضر آمادگی چنین چیزی را ندارد.

منبع: VGC