منو سایت

Resident Evil 4 Remake از Denovo Lock استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Resident Evil 4 Remake از Denovo Lock استفاده می کند

هر روز تعدادی بازی رایانه شخصی جدید که از مکانیزم امنیتی Denovo استفاده می کنند اضافه می شوند. بازی سازان مختلف شروع به استفاده از این قفل کرده اند و همین مشکل باعث نگرانی گیمرها در مورد عملکرد بازی ها شده است. Capcom بدون اعلام رسمی قفل Denovo را به صفحه دانلود Resident Evil 4 Remake اضافه کرد. با توجه به اینکه Denovo سیستم رمزگذاری پیشرفته ای دارد، امکان انتشار کرک Resident Evil 4 Remake در روزهای پس از انتشار بسیار کم است.

در رویداد اخیر Resident Evil، کپکام از تریلر گیم پلی بازی بازسازی Resident Evil 4 رونمایی کرد و سپس صفحه دانلود Steam را به روز کرد تا اخبار مهمی را برای طرفداران اعلام کند. مکانیسم امنیتی Denovo در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی کرده است و هر بار الگوریتم‌های پیچیده‌تری پیدا می‌کند. Denovo فایل های بازی را فقط روی یک کامپیوتر قابل اجرا می کند و پس از نصب بازی، امکان اشتراک گذاری آن با شخص دیگری وجود ندارد.

گروه های مختلف سعی کرده اند مکانیسم های پیچیده Denuvo را دور بزنند و یک فایل اجرایی کاملا دست نخورده را بدون Denuvo منتشر کنند. گروه چینی CPY جزو اولین گروه هایی بود که چند سال پیش از کار افتاد. این در حالی است که تنها یک نفر با نام مستعار امپراس فعال است. Empress نشان داده است که می تواند Denovo را به طور کامل از بازی حذف کند و دانلود کاملاً قوی و بدون کرک را برای بازیکنان فراهم کند. البته این آقا شرایطی را برای این کار در نظر دارد و هر بازی را کرک نمی کند.

کرک Resident Evil 4 Remake Denovo

معرفی Resident Evil 4 Remake

Capcom در چند سال گذشته از Denovo در تمام بازی های Resident Evil خود استفاده کرده است. این قفل در بازی Resident Evil Village نیز مورد استفاده قرار گرفت که Empress آن را سریعتر از سایر عناوین کرک کرد. تست ها نشان داد که نسخه کرک شده بسیار بهینه تر از نسخه اصلی کار می کند و دلیل این امر کاهش سرعت سیستم توسط Denovo است. این نرم افزار به طور مداوم از منابع سیستم استفاده می کند و در نتیجه عملکرد بازی را تحت تاثیر قرار می دهد. البته کپکام یک سال پس از انتشار بازی، Denovo را حذف کرد.

بسیاری از کاربران Reddit به اضافه شدن Denovo به Resident Evil 4 Remake واکنش نشان دادند. برخی می گویند تصمیم اخیر کپکام عجیب نیست و بارها از این قفل استفاده کرده اند. برخی نیز امیدوارند که کسی 500 دلار به Empress بپردازد تا در نهایت پا به Resident Evil 4 Remake بگذارد. برخی افراد می گویند Denuvo عملکرد بازی را کاهش می دهد و تا زمانی که این قفل استفاده نشود، خرید آن بازی ها را متوقف می کند. Resident Evil 4 Remake در 24 مارس 2023 منتشر خواهد شد.

منبع: VGC