منو سایت

Marvel’s Spider-Man بهترین پورت بازی سونی برای کامپیوتر است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Marvel's Spider-Man بهترین پورت بازی سونی برای کامپیوتر است

تنها دو روز تا عرضه رسمی بازسازی Marvel’s Spider-Man برای PC باقی می ماند و در نهایت توانستیم این بازی جدید را بنچمارک کنیم. طی چند سال گذشته، سونی با انتشار بازی God of War برای رایانه شخصی و سایر موارد انحصاری، کیفیت قابل قبولی از خود نشان داده است. اما بازی Marvel Spider-Man برای PC بدون شک بهترین پورت آن ها برای پلتفرم PC است که توانسته عملکرد قابل قبولی ارائه دهد و بهترین پورت سونی برای PC لقب بگیرد.

پروژه پورت Spider-Man برای کامپیوتر اولین تلاش استودیوی هلندی Nixxes Software است که سال گذشته توسط Square Enix خریداری شد. در حین کار با Square Enix، این استودیو نسخه‌های PC بازی‌هایی مانند Tomb Raider را ارائه کرد که در نهایت مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. پورت ریمستر Marvel’s Spider-Man برای رایانه های شخصی پروژه دیگری است که نشان از تخصص آنها در این زمینه دارد. ما توضیح خواهیم داد که چرا این بازی بهترین پورت سونی برای رایانه شخصی است.

Marvel's Spider-Man CG

مقایسه مرد عنکبوتی مارول

برای شروع باید گفت که بازی جدید از هر دو فناوری FSR 22 و DLSS پشتیبانی می کند و ray tracing نیز فعال است. هیچ یک از بازی های سونی برای رایانه شخصی از ردیابی مجدد پشتیبانی نمی کند. با توجه به اینکه فعال سازی این فناوری باعث کاهش فریم و نیاز به سخت افزار قدرتمند می شود، نسخه جدیدی از درایور کارت گرافیک انویدیا برای اجرای بدون مشکل بازی منتشر شد. از آنجایی که مرد عنکبوتی از ابزار بنچمارک داخلی پشتیبانی نمی کند، از ابزار FrameView انویدیا استفاده کردیم تا ببینیم پورت رایانه شخصی مرد عنکبوتی چگونه خواهد بود. جدول زیر نتیجه به دست آمده در وضوح 4K است.

کارت گرافیک

پردازنده

وضوح

DirectX

فریم متوسط

فریم مینیمال

حداکثر فریم

NVIDIA GeForce RTX 3090

نسل دوازدهم اینتل Core i7-12700KF

3840×2160

D3D12

67.117

21.253

110,563

معیار ثبت شده با آخرین گرافیک ممکن به دست آمده است. این به این معنی است که حالت گرافیک Ultra انتخاب شده و وضوح 4K با DLSS و ردیابی پرتو فعال است. در نهایت دیدیم که میانگین نرخ فریم 67 ثبت شد و این رقم در مقاطعی نزدیک به 110 بود. 60 فریم در حالت 4K با چنین فناوری های گرافیکی کاملاً قابل قبول است. استودیوی Nixess به گزینه‌های گرافیکی مختلف مانند سایه‌ها تا نورپردازی نگاه می‌کند و حتی هندسه اشیا را می‌توان دستکاری کرد. گزینه های ویرایش دوربین نیز دیده می شود که شبیه به بازی God of War است.

آخرین آپدیت Marvel’s Spider-Man برای رایانه های شخصی نیز امروز منتشر شد و تغییر مهمی در حالت retrace ایجاد کرد. به روز رسانی جدید باعث می شود ردیابی اشعه در بهینه ترین حالت ممکن باشد و نرخ فریم را افزایش دهد. سونی همچنین پشتیبانی از دسته DualSense را بهینه و بهبود بخشیده است. با این حساب می توان گفت که Marvel Spiderman بهترین پورت بازی سونی برای PC است و عملکرد آن از روز اول راضی کننده خواهد بود. در خبری دیگر، زمان انتشار Marvel Spider-Man اعلام شد.

منبع: Wccftech