منو سایت

Gran Turismo 7 از دیروز در دسترس نیست

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Gran Turismo 7 از دیروز در دسترس نیست

سرورها بازی Gran Turismo 7 از دیروز که برای نصب آپدیت جدید خاموش بودند. آنها ساکت هستند و بازیکنان بیش از یک روز است که به این شبیه ساز رانندگی دسترسی ندارند. خاموش شدن سرورها و نیاز به اتصال آنلاین برای تجربه بازی، بازیکنان را به اعتراض واداشت که نمی توانند بخش آفلاین را بدون اینترنت تجربه کنند.

طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، دیروز استودیو Polyphony Digital اعلام کرد که سرورها به مدت دو ساعت خاموش خواهند شد. هدف از این کار پیاده سازی به روز رسانی 1.07 بود که تعدادی از باگ های بازی را اصلاح می کند. پس از خاموش شدن سرورها و اعمال آپدیت، استودیو دیگر نتوانست سرورها را آنلاین کند و مشکل به وجود آمد و مانع از دسترسی به سرورهای آنلاین Gran Turismo 7 و عدم دسترسی به محتوای بازی برای بیش از 29 ساعت شد.

این استودیو در صفحه توییتر Gran Turismo نوشت که زمان تعمیر سرور به دلیل مشکل در آپدیت 1.07 افزایش یافته است. این استودیو می نویسد که مشکل به زودی حل خواهد شد و به همین دلیل طرفدارانی که در روز گذشته به بازی دسترسی نداشته اند. او عذرخواهی کرد و همه را به صبر دعوت کرد. این توییت اعتراضات جدیدی را برانگیخت و بسیاری از سیاست استودیو برای اجرای آنلاین بازی شکایت کردند.

سرورهای بازی Gran Turismo 7

مشکل با سرورهای بازی Gran Turismo 7

Kazunori Yamauchi کارگردان و تهیه کننده سریال Gran Turismo پس از اعتراض ها رسما عذرخواهی کرد. تعدادی از بازیکنان نوشتند که تاخیر ممکن است به دلیل زمین لرزه 7.3 ریشتری باشد که روز چهارشنبه ژاپن را لرزاند. اما مدیر استودیو در پاسخ نوشت که نمی داند چقدر به شهروندان ژاپنی خسارت وارد شده است. اما سرورها و استودیوهای بازی در مکانی امن و در سلامت کامل هستند.

آخرین به روز رسانی Gran Turismo 7 باعث کاهش تعداد جوایز بعد از مسابقه شد. به عبارت دیگر، بازیکنان بعد از مسابقه جوایز و پول کمتری دریافت می کنند که خرید ماشین جدید را سخت تر می کند. پس از عرضه Gran Turismo 7، بازیکنان از قیمت چشمگیر خودروها انتقاد کردند و اکنون آپدیت جدید اوضاع را بدتر کرده است. قیمت برخی از خودروها 40 دلار است، در حالی که پلی استیشن برای فروش بازی 70 دلار از خریداران دریافت کرده است و یک روز است که تولید آن متوقف شده است.

Gran Turismo 7 از دیروز در دسترس نیست

ویدئویی که روند بازی Gran Turismo 7 را در رویداد State of Play نشان می دهد

مشکل سرور بازی Gran Turismo 7 همچنان وجود دارد و همین مشکل باعث ایجاد مکانیزم آنلاین DRM بازی شد. مدیر استودیو دلیل نیاز به اینترنت برای شروع بازی را جلوگیری از کلاهبرداران عنوان کرد تا هیچکس نتواند اطلاعات موجود در فایل ضبط بازی را تغییر دهد.

منبع: VGC