منو سایت

Google Stadia برای همیشه تعطیل شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Google Stadia برای همیشه تعطیل شده است

گوگل به طور رسمی سرویس استریم بازی خود را پایان داد گوگل استادیا اطلاعیه ها این سرویس بازی در سال آینده به طور کامل در دسترس نخواهد بود. فروشگاه بازی از امروز 17 مهر ماه تعطیل است و فقط بازی های خریداری شده قابل بازی است. گوگل تصمیم گرفته است مبلغ پرداختی کاربران برای خرید بازی و سخت افزار را به بازیکن بازگرداند و هزینه های پرداخت شده برای بازی های این سرویس توسط گوگل قابل استرداد است.

فیل هریسون، مدیر کل Google Stadia با انتشار بیانیه ای اعتراف کرد که از سرویس استریم بازی آنها استقبال خوبی نشده است و تعداد کاربران بسیار دور از انتظار آنها است. Stadia سه سال پیش به عنوان یک پلتفرم بازی های ویدیویی آینده راه اندازی شد و این سرویس به سرعت به لیست پروژه های شکست خورده گوگل راه یافت. تمامی بازی‌ها و سخت‌افزارهای خریداری‌شده از فروشگاه Google، از جمله موارد درون بازی، قابل بازپرداخت و بازگرداندن هستند و بسته شدن Google Stadia روی کاربران تأثیری نخواهد داشت.

به گفته گوگل، بازیکنان می توانند بازی های خود را تا 18 ژانویه 2023 (28 ژانویه 1401) امتحان کنند، اما پس از آن دیگر دسترسی به سرویس ها امکان پذیر نیست. هریسون گفت: «گوگل سال‌هاست که روی جنبه‌های مختلف صنعت بازی سرمایه‌گذاری کرده است. ما به توسعه دهندگان کمک می کنیم تا بازی های خود را در Google Play دریافت کنند. سازندگان بازی از طریق ویدیوهای YouTube با مخاطبان در سراسر جهان ارتباط برقرار می‌کنند و فناوری پخش ابری ما گیم‌پلی را در مقیاس ارائه می‌کند.”

Google Stadia را خاموش کنید

Google Stadia را خاموش کنید

مدیر کل گوگل استادیا ادامه داد: ما چندین سال پیش سرویس استریم Stadia را راه اندازی کردیم و این سرویس بر اساس فناوری قدرتمندی ساخته شد که نتوانست تعداد کاربران مورد انتظار ما را جذب کند و در نتیجه تصمیم سختی گرفتیم تا سرویس ما را برای پخش جریانی ببندید.” . طبق گفته گوگل، سخت افزار Stadia مانند کارت های گرافیک و سایر قطعات سخت افزاری برای سایر بخش های شرکت مانند YouTube، Google Play و فناوری واقعیت افزوده (AR) در دسترس خواهد بود.

هریسون افزود که آنها به سرمایه گذاری در صنعت بازی و ارائه فناوری جدید ادامه خواهند داد. لازم به ذکر است که بسیاری از کارکنان پس از بسته شدن گوگل استادیا در بخش های دیگر شرکت مشغول به کار خواهند شد. تعطیلی استودیوهای داخلی گوگل و کناره گیری جید ریموند به عنوان مدیر استودیوهای بازی سازی گوگل نشان داد که این شرکت علاقه ای جدی به ورود به صنعت بازی ندارد. اتفاقات اخیر بسیاری از مردم را منتظر اعلام تعطیلی ورزشگاه ها کرده است.

بسیاری از روزنامه نگاران و فعالان بازی های رایانه ای به تعلیق سرویس Google Stadia واکنش نشان دادند. بسیاری می گویند که Stadia جزو لیست طولانی پروژه های شکست خورده گوگل است.

منبع: VGC