Final Fantasy 16 یک بازی جهان باز نخواهد بود

Final Fantasy 16 یک بازی جهان باز نخواهد بود

بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، نائوکی یوشیدا، سازنده فاینال فانتزی 16، اعلام کرد که جدیدترین اثر از سری فاینال فانتزی یک بازی جهان باز نیست.

IGN Media به تازگی مصاحبه ای با نائوکی یوشیدا، خالق بازی Final Fantasy XVI انجام داده است که در آن اطلاعات مختلفی ارائه شده است. یکی از مواردی که در این مصاحبه به آن اشاره شد عدم رعایت افکت قبلی سری فاینال فانتزی یعنی فاینال فانتزی 15 است.نائوکی یوشیدا اعلام کرد که فاینال فانتزی 16 یک بازی جهان باز نیست.

اسکوئر انیکس به جای ارائه Final Fantasy 16 به عنوان یک جهان باز، بر طراحی آن در سطح منطقه تمرکز می کند. با این حال، نائوکی یوشیدا به IGN گفت که او و تیمش تحت تاثیر بازی های نقش آفرینی AAA Open World قرار گرفتند. با این حال از ذکر یک بازی خاص خودداری می کند.

سازنده بازی Final Fantasy 16 در مصاحبه ای توضیح داد که طبق “مطالعه کامل” انجام شده توسط تیم سازنده، بسیاری از بازیکنان جوان هرگز بازی های Final Fantasy را تجربه نکرده و یا به آن علاقه مند هستند. برای درک بهتر این گروه از بازیکنان جوان، سازندگان Final Fantasy 16 بسیاری از بازی‌های اخیر را آزمایش کرده‌اند و از بازی نقش‌آفرینی AAA OpenWorld که بر بازار بازی‌های ویدیویی تسلط دارد الهام گرفته‌اند.

نائوکی یوشیدا، که فاینال فانتزی شانزدهم را به یک بازی جهان باز تبدیل نمی کند، می گوید: «برای بیان داستانی که سراسر جهان و فراتر از آن را در بر می گیرد، تصمیم گرفتیم دنیای باز طراحی کنیم که ما را به یک فضای خاص محدود می کند. او این کار را می کند، بیایید از آن اجتناب کنیم. درعوض، ما تصمیم گرفتیم بر روی طراحی مبتنی بر منطقه تمرکز کنیم که به بازیکنان حس تجربه جهانی می دهد.

Final Fantasy 16 انحصاری برای پلی استیشن 5 است

در اکتبر سال گذشته اعلام شد که Final Fantasy 16 دارای شش دامنه خواهد بود. Square Enix این مناطق را بر اساس تخیل و فضای سنتی اروپایی طراحی کرده است. هر یک از مناطق بازی Final Fantasy یک شخص خاص به نام Dominant دارد که قدرت احضار قوی ترین موجودات جهان یعنی Eikon را دارد. از میان ایکون های فاینال فانتزی 16 می توان به Ifrit، Odin و Shiva اشاره کرد. در قالب یک تریلر نمایش داده شده در رویداد State of Play، می توانید تعدادی از آیکون ها و نبردهای حماسی Final Fantasy XVI را مشاهده کنید.

Final Fantasy 16 برای اولین بار در سال 2020 به عنوان یک انحصاری برای پلی استیشن 5 معرفی شد و پس از آن مدتی کار در سکوت خبری فرو رفت. در اوایل این ماه، Square Enix دوباره شروع به ارائه نمایش‌ها و اخبار مختلف از بازی Final Fantasy 16 کرد.

جدیدترین اثر از سری فاینال فانتزی در تابستان 2023 به صورت انحصاری بر روی کنسول PS5 منتشر خواهد شد.در اخبار دیگر مربوط به این سری، Square Enix اخیرا از دومین اثر از سری بازسازی Final Fantasy 7 با نام Final Fantasy VII Rebirth رونمایی کرد. . علاوه بر این، این شرکت نسخه ریمستر شده Crisis Core: Final Fantasy VII را در قالب Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion منتشر خواهد کرد.

نظر شما در مورد عدم ساخت Final Fantasy 16 به عنوان یک بازی جهان باز چیست؟ آیا از این کار استقبال می کنید یا ترجیح می دهید این اثر فاینال فانتزی 15 را دنبال کند؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: The Gamer