FIFA 23 پرفروش ترین بازی هفته گذشته در بریتانیا بود

FIFA 23 پرفروش ترین بازی هفته گذشته در بریتانیا بود

این هفته نیز شاهد انتشار جدول هفتگی فروش عناوین انگلیسی بودیم و همانطور که انتظار می رفت می توان شاهد درخشش بازی FIFA 23 بود که در هفته اول عرضه توانست رتبه اول فروش را به خود اختصاص دهد. بنابراین آخرین نسخه از سری بازی های فیفا با نام FIFA 23 فروش فیزیکی بیشتری نسبت به FIFA 22 در سال گذشته داشته است. در حالی که افزایش 1.6 درصدی فروش تفاوت زیادی نسبت به سال قبل ندارد، اما این اولین باری است که این سری موفق به ایجاد این تفاوت پس از دو سال متوالی کاهش فروش فیزیکی شده است.

سری بازی های فیفا در دو سال گذشته عملکرد بسیار خوبی در نمودارهای فروش فیزیکی انگلستان داشته است و امسال کنسول های سونی در مقایسه با سایر پلتفرم ها فروش قابل توجهی داشته اند. بنابراین نسخه پلی استیشن 5 بازی FIFA 23 یکی از پرفروش ترین نسخه ها به حساب می آید که 41 درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده است. در رتبه بعدی نسخه پلی استیشن 4 با 30 درصد، ایکس باکس وان با 17 درصد و نسخه های نینتندو سوییچ و ایکس باکس سری X/S هر کدام با 6 درصد فروش قرار دارند. با این حال، نسخه نینتندو سوییچ 20 درصد بیشتر از FIFA 22 فروش داشت.

FIFA 23 پرفروش ترین بازی هفته گذشته در بریتانیا بود

همچنین بازی کنید Splatoon 3 که از زمان انتشار در سپتامبر به مدت سه هفته در صدر جدول فروش قرار داشت، در نهایت این هفته با افت 14 درصدی در جایگاه دوم قرار گرفت. در حالی که Lego Star Wars: The Skywalker Saga در مقایسه با هفته گذشته با پیشرفتی چشمگیر توانست با ۲۵۲ درصد افزایش از رتبه دهم به رتبه سوم صعود کند در حالی که نسخه PS5 آن ۶۲ درصد از فروش هفته را به خود اختصاص داده است.

لازم به ذکر است که در هفته گذشته چندین بازی جدید منتشر شد که در بین ده بازی برتر این هفته جایی پیدا نکردند. علاوه بر این، دو بازی Valkyrie Elysium و Legend of Heroes: Trails از Zero به ترتیب در جایگاه های دهم و هجدهم در لیست فروش هفته گذشته قرار دارند. اکنون می توانید 10 بازی پرفروش هفته گذشته در بریتانیا (به پایان 1 اکتبر) را بررسی کنید. .

  1. فیفا 23
  2. Splatoon 3
  3. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
  4. Mario Kart 8 Deluxe
  5. نینتندو سوییچ ورزشی
  6. افق غرب ممنوع
  7. ماین کرافت
  8. Grand Theft Auto 5
  9. عبور حیوانات: افق های جدید
  10. Pokemon Legends: Arceus

منبع: Gamingbolt