منو سایت

EVGA تولید کارت های گرافیک Nvidia را متوقف کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
EVGA تولید کارت های گرافیک Nvidia را متوقف کرد

یکی از مهم ترین شرکت های سازنده کارت گرافیک، انویدیا، از بازار کارت گرافیک کناره گیری کرده و جدا از عدم تولید نسل جدید کارت های انویدیا، برنامه ای برای ادامه تولید مدل های قدیمی ندارد. مدیرعامل یک شرکت کارت گرافیک EVGA Nexus در گفتگو با Gamers می گوید که رابطه آنها با Nvidia قطع شده و کار با این شرکت بسیار سخت است.

EVGA از سال 1999 شروع به تولید کارت های گرافیک و سخت افزارهای بازی کرد. این شرکت با تراشه های TNT2 با انویدیا همکاری کرد و پس از مدت ها تصمیم گرفت تولید کارت های گرافیک را متوقف کند. مدیرعامل این شرکت مستقر در کالیفرنیا می گوید که آنها هیچ علاقه ای به همکاری با AMD و Intel ندارند و به ساخت محصولات گرافیکی ادامه نخواهند داد.

دلیل توقف تولید کارت های گرافیک EVGA رفتار مدیران انویدیا است. به گفته منابع رسمی، رفتار انویدیا با این شرکت محترمانه نیست. لازم به ذکر است که تولید و فروش کارت گرافیک 80 درصد از فعالیت این شرکت را شامل می شود اما مدیران فروشگاه های خود را در سراسر دنیا تعطیل نمی کنند بلکه واحد تولید به طور کامل تعطیل می شود. این شرکت به فروش مدل های RTX 30 ادامه خواهد داد و بر محصولات دیگر از جمله مادربردها، منابع تغذیه و سایر قطعات سخت افزاری تمرکز خواهد کرد.

کارت گرافیک EVGA

بسته شدن بخش تولید کارت گرافیک EVGA

طبق گزارش‌ها، فروش کارت‌های گرافیک EVGA بزرگ‌ترین جریان درآمد این شرکت است، اما مدیرعامل می‌گوید قیمت نهایی آنقدرها هم زیاد نیست. لازم به ذکر است AVGA حدود 300 درصد از فروش انرژی درآمد دارد و قرار است روی این محصولات تمرکز کند. در حال حاضر نمی دانیم مدیران چگونه آینده این شرکت را بدون اخراج و کاهش تعداد کارکنان بخش تولید و مهندسی کارت های گرافیک تضمین خواهند کرد.

مدیر عامل AVG می گوید جدایی از Nvidia “ساده” بود. او فکر می کند مدیران انویدیا ناصادق هستند و همچنین کار کردن با آنها بسیار دشوار است. بر اساس گزارش ها، رابطه بین دو شرکت پس از تغییر EVGA از شریک تجاری به تامین کننده، از هم پاشید. بر اساس قرارداد جدید، مدیران EVGA مجاز به اظهار نظر و مشاوره در مورد تغییرات قیمت و حجم تولید نیستند و تنها به فروش تبدیل شده اند. این رفتار انویدیا باعث شد تا مدیرعامل EVGA رسما به همکاری خود با آنها پایان دهد.

پشتیبانی از کارت های گرافیک EVGA همچنان ادامه دارد، اما محصولات متوقف شده اند. این شرکت هیچ برنامه ای برای تولید محصولات جدید انویدیا ندارد و رسما از عرصه بازی های GeForce و PC خارج شده است. در پاسخ به اخبار جدید، یکی از نمایندگان انویدیا گفت که آنها رابطه خوبی با EVGA دارند و برای آنها آرزوی موفقیت کرد.

منبع: PCGAMER