منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • Epic Games به صورت رسمی Unreal Engine 5 را با دو بازی آزمایشی منتشر کرد

Epic Games به صورت رسمی Unreal Engine 5 را با دو بازی آزمایشی منتشر کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Epic Games به صورت رسمی Unreal Engine 5 را با دو بازی آزمایشی منتشر کرد

شرکت اپیک گیمز پس از تجسم سال گذشته Unreal Engine 5 ارائه شده به استودیوها؛ نسخه کامل ابزار بازی خود را رسما منتشر کرده است. دانلود Unreal Engine 5 برای توسعه دهندگان از طریق Epic Games امکان پذیر است و این موتور در نسخه های مختلف موجود است. استودیوهایی که به ابزارهای نورپردازی مانند Lumen و بهبود گرافیک نیاز دارند. آنها باید نسخه کامل را بخرند.

طبق آخرین اخبار بازی، Unreal Engine 5 ابزارهای پیشرفته ای برای ساخت بازی با جزئیات هر چه بیشتر دارد. برای مثال، سیستم نورپردازی Lumen به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اشیا را در سریع ترین زمان ممکن روشن کنند. سردبیر Unreal Engine 5 نیز با ویژگی های مختلف منتشر شد. این ویرایشگر نه تنها بهتر کار می کند. او ابزارهای جدید انیمیشن و همچنین توانایی ایجاد اشیاء بسیار سریعتر را به دست آورد.

اپیک گیمز در تلاش است تا با این موتور ایجاد جهان های باز را بسیار آسان تر و سریع تر کند و به همین دلیل با استودیوهای مختلف ارتباط برقرار می کند. در ابتدای رویداد زنده، مدیرعامل اپیک گیمز به این نکته اشاره کرد که Unreal Engine 5 بدون حمایت استودیوها موفق نخواهد بود و موفقیت استودیوها به اپیک گیمز بستگی دارد و این یک ارتباط دو طرفه است. اپیک لیستی از تمامی استودیوهایی که از این موتور گرافیکی استفاده می کنند را اعلام کرده است و نام هایی مانند PLAYDEAD و Xbox و Sony در آن دیده می شود.

دانلود Unreal Engine 5‌ Unreal Engine 5

Unreal Engine Tools 5

محتوای متفاوتی در بسته های الحاقی ارائه شده است تا گیمرها بتوانند هر ابزار را به صورت جداگانه دانلود و آزمایش کنند. تعدادی از ابزارها نیز رایگان خواهند بود. Epic Games همراه با معرفی ابزارهای جدید در Unreal Engine 5، دو نمایش را نیز به نمایش گذاشت. اولین نسخه دمو با نام Lyra Starter Game منتشر شده است که در اصل یک طراحی اولیه است و برای نشان دادن قدرت این موتور ساخته شده است. این بازی نحوه اعمال تنظیمات اولیه و ایجاد بافت های جدید را به توسعه دهندگان آموزش می دهد. روند پروژه شبیه به یک بازی تیراندازی اول شخص است و قدرت این موتور را در ساخت بازی های آنلاین نشان می دهد.

دومین دمو که City Sample نام دارد، در واقع نمونه اولیه نمایش Matrix Awakens است و نحوه ساخت این شهر بزرگ را نشان می دهد. این پروژه شامل یک شهر بزرگ با ساختمان ها، وسایل نقلیه و شخصیت های مختلف است و قدرت سیستم های مختلف موتور Unreal Engine 5 را نشان می دهد. Epic Games علاوه بر اجازه دانلود Unreal Engine 5، صدها محتوای پولی و رایگان را در فروشگاه Unreal Store منتشر کرده است. دانلود و بررسی این محتوا به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا عملکرد موتور را بهتر درک کنند.

Epic Games به صورت رسمی Unreal Engine 5 را با دو بازی آزمایشی منتشر کرد

تریلر ارائه دهنده بالاترین کیفیت موتور گرافیکی Unreal Engine 5

در اخبار دیگر، CD Project Studio و Epic قراردادی 15 ساله برای تولید Witcher 4 با Unreal Engine 5 و بهبود آن برای یک تجربه جهان باز امضا کردند. بازی جدید Tomb Raider توسط این موتور گرافیکی تایید شده است.

منبع: GameSpot