منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • Castlevania: Lords of Shadow سریال قدیمی را با موفقیت دوباره شروع کرد و دنباله آن آن را خراب کرد

Castlevania: Lords of Shadow سریال قدیمی را با موفقیت دوباره شروع کرد و دنباله آن آن را خراب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
Castlevania: Lords of Shadow سریال قدیمی را با موفقیت دوباره شروع کرد و دنباله آن آن را خراب کرد

وقتی امروز درباره Castlevania صحبت می شود – در حال حاضر با همه بازی های جدید این سری فاصله دارد – اغلب در مورد همان چند عنوان یکپارچهسازی با سیستمعامل می شنویم. بازی اصلی راه را برای سایر پلتفرمرهای اکشن هموار کرد. Symphony of the Night دهه‌ها بازی‌های RPG اکشن غیرخطی، از جمله مجموعه طولانی بازی‌های عالی برای Game Boy Advance و DS را تحت تأثیر قرار داده است.

با این حال، بازی دیگری که به ندرت در این گفتگوها مورد بحث قرار می گیرد، Castlevania: Lords of Shadow، یک انحراف رادیکال از گذشته این مجموعه بود که بیشتر از زلدا و خدای جنگ استفاده می کرد تا Castlevania. انحرافات او از قراردادهای سری فقط به غیرمنتظره‌تر شدن چرخش بزرگ او کمک کرد – و پایان او آنقدر بد بود که Lords of Shadow 2 را ناامیدکننده‌تر کرد.

در ادامه اسپویلرهای Castlevania: Lords of Shadow را مشاهده می کنید!

Castlevania: Lords of Shadow
Castlevania: Lords of Shadow

با این وجود، Castlevania: Lords of Shadow به دلیل میراث طولانی مدت سریال در زمان عرضه کار می کند. با بازی گابریل بلمونت – شخصیت جدیدی که نام خانوادگی او برای همه طرفداران Castlevania قابل تشخیص است – Lords of Shadow بیشتر زمان طولانی خود را صرف انجام یک بازی متمرکز بر داستانی می کند که کاملاً شبیه Castlevania نیست. همسر گابریل ماری درگذشت و او مصمم است ماموریتی را انجام دهد که به وضوح منجر به رستاخیز او خواهد شد. این داستانی است که در تعداد زیادی از بازی‌های اکشن ماجراجویی، از جمله بازی‌های الهام‌بخش اصلی مانند God of War، بی‌جا نخواهد بود. با این حال، ترفند اینجا این است که توسعه دهنده MercurySteam می خواست طرفداران قدیمی در حین بازی کمی ناامید شوند. مطمئناً جبرئیل تازیانه داشت، اما خفاش‌های ارواح کجا بودند؟ مرگ کجا بود؟ و البته دراکولا کجا بود؟

این بازیکنان باید برای صحنه قطع پس از اعتبار بمانند تا پاسخ کاملی به این سؤالات دریافت کنند. زوبک، مردی جادویی با صداپیشگی پاتریک استوارت که در بیشتر نمایشنامه به گابریل کمک کرد، در تمام طول بازی مرگ بود، اگرچه او بیشتر به عنوان یک راوی آرام ظاهر می شد تا یک ترسناک شبح مانند. و دراکولا نیز به نوعی در بازی حضور داشت. گابریل شکنجه شده به دراکولا تبدیل شد که در زمان حال زندگی می کند و در نتیجه وقایع بازی این نام را برگزیده است. اما در حالی که همسرش هنوز مرده بود، قدرت خون آشام او به یک نفرین تبدیل شده بود و بلمونت جاودانه به جای زندگی ابدی آرزوی استراحت ابدی داشت. زوبیک به جبرئیل این تجمل را پیشنهاد کرد، اگر او مانع از زنده شدن پیروان شیطان شود.

انبوه کوچک بزرگی از اسرار

Castlevania: Lords of Shadow - Mirror of Fate HD
Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate HD

Castlevania: Lords of Shadow و دنباله 3DS آن Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate (بله، این نام بدی است) هر دو بر اساس انتظارات موجود از داستان Castlevania، حتی در رابطه با شخصیت های موجود، عمل می کنند. در نسخه اصلی و همچنین در مجموعه انیمیشن نتفلیکس، تروور بلمونت – شکارچی خون آشام و شخصیت اصلی Castlevania III – و پسر دراکولا آلوکارد افراد جداگانه ای هستند. آنها اغلب با هم هستند و گاهی اوقات با هم دعوا می کنند. این مورد در اینجا نیست – از طریق داستان زمانی معکوس Mirror of Fate، متوجه می‌شویم که ترور پس از کشته شدن توسط دراکولا، که به سادگی معلوم می‌شود پدرش است، آلوکارد می‌شود. دراکولا تنها زمانی متوجه این موضوع شد که تروور آخرین نفس خود را کشید و پسرش مانند یک خون آشام در یک ماموریت شخصی برای نابود کردن دراکولا از خواب بیدار شد. این پیچشی است که انتظارات ما را تضعیف می کند، در حالی که احساس می کنیم با نسخه قبلی Alucard مطابقت دارد و وزن و مفهوم بیشتری به ماموریت خون آشام جوان می دهد.

هر دوی این بازی‌ها زمینه را برای یک پایان باورنکردنی فراهم می‌کنند – بازی که در آن دراکولا با شیطان واقعی مبارزه می‌کند، جاودانگی او را التیام می‌بخشد و می‌میرد، با علم به اینکه خودش را نجات داده است، از شاهزاده تاریکی به یک جنگجوی شجاع بازمی‌گردد. که خانواده‌اش را دوست دارد. ، که او زمانی بود. او در نهایت با Alucard متحد می شود تا با یک دشمن مشترک بجنگند و پدر و پسر شیاطین شخصی خود را شکست می دهند و ارتشی از افراد واقعی را می کشند.

چه شب وحشتناکی برای داشتن یک دنباله

Castlevania: Lords of Shadow 2
Castlevania: Lords of Shadow 2

فقط حیف شد که ما هرگز این بازی را دریافت نکردیم زیرا داستان Castlevania: Lords of Shadow 2 بد است. نه، نه به روش خون آشام خنده دار، بلکه به گونه ای گیج کننده که به نظر می رسید توسط افراد کاملاً متفاوتی نوشته شده باشد. به نظر می رسد انگیزه شخصیت ها از یک بازی به بازی دیگر کاملاً تغییر می کند، به خصوص با بازی Zobek پاتریک استوارت، شخصیتی که باید به طور غیرمنتظره ای در یکی از بدترین باس مبارزات بازی با آن مبارزه کنید. بهبودهایی در جاهای دیگر انجام شده است تا منصفانه باشد، به خصوص با یک نبرد پیچیده تر و فریاد، و همچنین یک دوربین بدون چرخش به جای دوربینی که از بازی اول ثابت شده بود. اما حتی اگر نبرد شما فوق‌العاده باشد، باید دلیلی برای مبارزه وجود داشته باشد و به نظر می‌رسد Lords of Shadow 2 دلیل آن را نمی‌داند.

آیا افراد مختلف بازی ها را نوشته اند؟ خب تا حدی انریکو آلوارز، کارگردان و کارگردان استودیو مرکوری استیم، یکی از چهار نویسنده همراه با تهیه کننده دیو کاکس، در اولین نمایشنامه بود. به نظر می‌رسد سهم ادبی آلوارز در فیلم Lords of Shadow 2 بیشتر بوده است که در زیرنویس‌ها عبارت «نویسنده و کارگردانی» را نشان می‌دهد. در همین حال، کاکس به‌عنوان نویسنده Lords of Shadow 2 فهرست نشده است، اما حق چاپ را برای Mirror of Fate دریافت کرده است. با این حال، دلیل هرچه که باشد، شگفت‌انگیز است که چقدر احترام به Lords of Shadow 2 برای کل تنظیمات و لحظات احساسی بازی‌های قبلی کم به نظر می‌رسد.

به نظر می‌رسید که او بیش از حد مشتاق است که آنها را بدون هیچ دلیل موجهی بیرون بیندازد، به جز یک «پیچ» دیگر که به اندازه مکاشفه اولیه گابریل دراکولا شایسته نبود. دراکولا به جای برآورده کردن سرنوشت خود و در نهایت استراحت، انتخاب می کند که آینه سرنوشت را نابود کند و سرنوشت خود را جعل کند. خارج از زمینه، به نظر راهی عالی برای پایان دادن به سریال است، اما این مردی است که صدها سال است که می خواهد بمیرد. عکس آن زمانی کار می کند که بذرها بدون اینکه مخاطب متوجه شود کاشته می شود. آن‌ها مانند بازی Lords of Shadow 2 کار نمی‌کنند، زیرا به نظر می‌رسید که کاملاً تصادفی انتخاب شده است.

Castlevania: Lords of Shadow 2 قرار بود پایانی شگفت انگیز و تلخ برای داستان شخصی یکی از غم انگیزترین شخصیت های بازی باشد. در عوض، او آنچه را که پیش از او بود آلوده کرد، و هر چرخشی را از اهمیت کمتری برخوردار کرد، و ما را وادار به تعجب کرد که آیا کل داستان گابریل بلمونت اتلاف وقت است. تنها دلیلی که بیش از هشت سال پس از انتشار بازی هنوز به آن فکر می کنم این است که می توانست – و باید – خیلی بیشتر باشد. MercurySteam قبلاً با راه‌اندازی مجدد یک سری بازی‌های کلاسیک که بازیکنان واقعاً آن را دوست داشتند، کارهای غیرقابل تصوری انجام داده بود، اما به نظر می‌رسد که هنگام توسعه Lords of Shadow 2، هر تصمیمی را که در این بازی می‌گیرد در نظر می‌گیرد. اگر تیم زمانی می‌خواهد با Mulligan تماس بگیرد و دوباره تلاش کند، من من حاضرم وانمود کنم که اولین Lords of Shadow 2 هرگز وجود نداشته است. خوب، علاوه بر این.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.