منو سایت

5 راه برای بی صدا کردن تلویزیون هوشمند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
5 راه برای بی صدا کردن تلویزیون هوشمند

شما فقط می خواهید تلویزیون خود را روشن کنید و یک بازی ویدیویی انجام دهید یا از Apple TV یا Roku خود برای تماشای یک برنامه مورد علاقه خود استفاده کنید، اما هر بار که مجبور می شوید رابط تلویزیون خود را خراب کنید، همه جا تبلیغات وجود دارد. تبلیغات در نواری که ورودی‌ها را نشان می‌دهد، تبلیغات روی صفحه‌ای که برنامه‌ها را در آن نصب کرده‌اید – احساس می‌کنید همه جا هستند. این روزها تقریباً غیرممکن است که یک تلویزیون “گنگ” تهیه کنید و هنوز چیزی شبیه به ویژگی های مدرن داشته باشید. با این حال، راه‌هایی برای مداخله در هجوم مداوم تبلیغات در دستگاه‌های شما وجود دارد، و ما پنج مورد را ارائه می‌کنیم که با افزایش پیچیدگی و هزینه سازمان‌دهی شده‌اند.

برخی از آنها به سادگی تنبلی هستند، در حالی که یکی شامل راه اندازی لینوکس بر روی Raspberry Pi است. برای هر سطح مهارت و تعهد یک گزینه وجود دارد و شما می توانید بیش از یکی از این گزینه ها را برای موثرترین سناریو با هم جفت کنید. با این حال، هدف نهایی این است که به شما این امکان را می‌دهد که از تلویزیون خود نهایت استفاده را ببرید بدون اینکه اجازه دهید ویژگی‌های هوشمند آن مزاحم شوند.

به اینترنت وصل نشوید

نکاتی در مورد چگونگی
نکاتی در مورد نحوه بی صدا کردن تلویزیون هوشمند

ساده ترین و ساده ترین راه برای جلوگیری از تبلیغات تلویزیون شما این است که به سادگی آن را به اینترنت وصل نکنید. اگر هرگز آن را به اترنت روشن نکنید یا اطلاعات کاربری Wi-Fi خود را وارد نکنید، تلویزیون نمی‌تواند آنلاین شود. این به معنای عدم به روز رسانی است، اما همچنین به معنای عدم وجود تبلیغات است. اگر سازنده تلویزیون شما به‌روزرسانی میان‌افزاری را منتشر کند که امکان یک ویژگی مهم را فراهم می‌کند، همانطور که ال‌جی و سونی با جدیدترین تلویزیون‌ها انجام داده‌اند، همیشه می‌توانید برای دانلود به‌روزرسانی موقتاً روشن کنید. به خصوص اگر تلویزیون شما مجهز به میکروفون و دوربین باشد، زیرا تعداد آنها در حال افزایش است، این نکته را به خاطر داشته باشید.

غیرفعال کردن تشخیص خودکار محتوا (ACR)

اگر همچنان نیاز به اتصال تلویزیون خود به اینترنت دارید، مطمئن شوید که تلویزیون هوشمند شما قابلیتی به نام تشخیص خودکار محتوا یا ACR دارد. هنگامی که فعال باشد، ACR سعی می کند هر چیزی را که روی صفحه نمایش خود قرار می دهید شناسایی کند. این شامل رسانه های زمینی، کابلی، جریانی و دیسکی است. سپس می توان از این اطلاعات برای نمایش تبلیغات پویا مرتبط با محتوایی که در حال تماشای آن هستید استفاده کرد.

مانند بسیاری از ویژگی های دیگر، ACR یک نام استاندارد صنعتی است که هر سازنده در کیت خود آن را تغییر می دهد. اگر برای اولین بار است که تلویزیون خود را راه اندازی می کنید، باید به شما اجازه دهد فورا آن را خاموش کنید. Consumer Reports یک راهنمای عالی برای خاموش کردن این ویژگی در برخی از بزرگترین برندها دارد.

از رمزگشا استفاده کنید

دستگاه پخش روکو
دستگاه پخش روکو

به‌جای نصب برنامه‌ها روی تلویزیون، از یک پلاگین مشابه استفاده کنید اپل تی وی، Nvidia Shield, Chromecast، آمازون فایر استیک، یا سال بسیاری از افزونه‌ها دارای تبلیغات هستند، اما معمولاً فقط یک تبلیغ در صفحه اصلی است که نادیده گرفتن آن را آسان‌تر می‌کند. پیشنهاد اپل شایان توجه است. نه تبلیغات وجود دارد

به عنوان یک امتیاز، افزونه‌های محبوب معمولاً از برنامه‌هایی با برنامه‌هایی که اغلب به‌روزرسانی می‌شوند، پشتیبانی بهتری دارند، در حالی که برنامه‌های تلویزیون هوشمند ممکن است قربانی قدیمی بودن یا عدم قدرت کافی تلویزیون برای پخش محتوای مدرن شوند. جعبه می‌تواند بهترین کاری را که انجام می‌دهد – پخش جریانی محتوا – انجام دهد، در حالی که تمام نگرانی تلویزیون شما نمایش تصویر است.

یکی از چیزهایی که ارزش کاوش را دارد، این است که کدام تلویزیون به شما امکان می دهد بدون اینکه مجبور شوید از یک رابط متصل استفاده کنید، آن را تنظیم کنید. به عنوان مثال، کیت هایی که از سیستم عامل Google TV (نه Android TV) استفاده می کنند، مانند تلویزیون R646 Mini-LED TCL، به شما این امکان را می دهد که به طور پیش فرض استفاده از Google TV را انتخاب کنید، که کمتر از یک رابط تلویزیون و بیشتر از یک تجلیل است. تلویزیون رو به جلو. پایان برای Google Media Store. با این حال، می‌توانید از تنظیمات Google TV انصراف دهید و به حالت اولیه بروید. بنابراین، تنها تبلیغ تلویزیونی تبلیغاتی است که مؤدبانه نشان می دهد که Google TV می تواند یک چیز عالی باشد. این به طور موثر به شما امکان می دهد از تلویزیون به عنوان یک تلویزیون گنگ استفاده کنید.

یک گیرنده AV بگیرید

گیرنده AV
گیرنده AV

این احتمالاً تنها مؤثرترین گزینه در این لیست است، زیرا تقریباً با هر تلویزیونی کار می کند. گیرنده صوتی-تصویری یا گیرنده سینمای خانگی گیرنده ای است که می تواند سیگنال های ویدئویی دستگاه های شما را پردازش کرده و صدا را به بلندگوهای شما ارسال کند. تنظیم این می تواند کمی مشکل باشد، همانطور که اخیراً متوجه شدیم که یک گیرنده کاملاً HDMI 2.1 را خریداری کردیم، اما انجام پذیر است و می تواند بسیار مؤثر باشد. با یک گیرنده مناسب، دستگاه های خود – Xbox Series X، PlayStation 5، Switch، گیرنده – را به گیرنده متصل می کنید، نه به تلویزیون.

سپس می‌توانید ورودی‌های گیرنده را با گذاشتن تلویزیون خود در همان ورودی همیشه تغییر دهید. به عبارت دیگر، میزان کار شما با رابط دیجیتال را به حداقل می رساند و در عوض به شما امکان می دهد با دکمه های ساده سر و کار داشته باشید.

مزیت دیگر در اینجا این است که بسیاری از دستگاه های مدرن مجهز به HDMI-CEC (کنترل الکترونیک مصرف کننده) هستند که به تلویزیون و دستگاه شما اجازه می دهد از طریق HDMI با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با روشن کردن پلی استیشن، تلویزیون شما روشن می شود. استفاده از دکمه ولوم روی ریموت چندرسانه ای ایکس باکس صدای گیرنده را تغییر می دهد. برای انجام کارهای پیچیده تر، همچنان باید گیرنده را دور نگه دارید، اما نیازی نیست که اغلب آن را به شدت لمس کنید.

Pi-Hole را پیکربندی کنید

Pi-Hole نامی احمقانه و خشن برای یک دستگاه کوچک قدرتمند است. Pi-Hole تبلیغات در سطح شبکه و مسدود کردن ردیاب است. این دستگاه، که شما خودتان با استفاده از یک کامپیوتر DIY، مانند Raspberry Pi 3 یا 4، آن را مونتاژ و پیکربندی می‌کنید. کتابچه‌های راهنمای زیادی در اینترنت وجود دارد، بنابراین در اینجا به جزئیات نمی‌پردازیم. یوتیوب آموزش های عالی و متن های زیادی دارد. این پیچیده ترین گزینه در این لیست است، اما ممکن است موثرترین باشد.

پس از راه‌اندازی، این دستگاه از سایر دستگاه‌های موجود در شبکه شما در برابر تبلیغات و ردیاب‌ها محافظت می‌کند. این شامل رایانه ها، تلفن ها و حتی دستگاه های یکپارچه مانند تلویزیون و گیرنده می شود. یک رایانه Raspberry Pi را فقط می توان با 35 دلار خریداری کرد و ممکن است شما را ملزم به خرید برخی موارد اضافی مانند فضای ذخیره سازی کند، اما حتی با لوازم جانبی، هنوز از اکثر پلاگین ها و تقریباً هر گیرنده ای ارزان تر است. بنابراین، اگر آماده انجام کار هستید، این گزینه به شما این امکان را می دهد که به استفاده از ویژگی های تلویزیون هوشمند خود بدون حمله تبلیغاتی ادامه دهید – بهترین های هر دو جهان.