منو سایت

یک نوجوان 17 ساله بریتانیایی معروف به هکر GTA 6 دستگیر شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
یک نوجوان 17 ساله بریتانیایی معروف به هکر GTA 6 دستگیر شد

پلیس انگلیس یک نوجوان 17 ساله را در آکسفوردشایر انگلیس به اتهام هک و جاسوسی دستگیر کرد. گفته می شود این فرد در این پرونده حضور دارد هک GTA 6 او به او متصل است و مظنون اصلی پرونده هک اوبر است. پلیس شهر لندن گفت که این دستگیری روز پنجشنبه انجام شد و مظنون همچنان در بازداشت پلیس است.

متیو کیز، روزنامه نگار و منبع نزدیک به این موضوع، ادعا می کند که فرد دستگیر شده هکر GTA 6 است و ممکن است در افشای اطلاعات شرکت اوبر نقش داشته باشد. این خبرنگار می گوید دستگیری اخیر با کمک اف بی آی آمریکا صورت گرفته و تحقیقات آنها برای دستگیری متهم به پایان رسیده است. متیو کیز همچنین اضافه کرد که پلیس لندن به زودی اطلاعات کاملی را در مورد جزئیات دستگیری هکر راک استار منتشر خواهد کرد و این احتمال وجود دارد که پلیس فدرال آمریکا امروز بعدازظهر به وقت آمریکا بیانیه مشابهی را منتشر کند.

هک GTA 6

هکر GTA 6 دستگیر شد

در اوایل هفته گذشته، اوبر اعلام کرد که در حال همکاری با FBI برای یافتن گروه یا فردی است که سیستم های آن را هک کرده است. تنها چند روز بعد اطلاعاتی از گیم پلی بازی GTA 6 فاش شد.اوبر مدعی شد که هک شدن سیستم های آنها شبیه به هک بازی Rockstar Games بوده است. این اظهارات باعث شد تا راک استار وارد تحقیقات پلیس فدرال آمریکا شود و به نظر می رسد بالاخره تحقیقات به پایان رسیده است. یک نوجوان 17 ساله در انگلیس به عنوان مظنون اصلی این پرونده بازداشت شده است.

در حال حاضر اطلاعات رسمی از این مظنون مانند نام و محدوده فعالیت وی در دست نیست. ممکن است این فرد هیچ ارتباطی با پرونده Rockstar Games نداشته باشد و باید تحقیقات جدیدی در این مورد انجام شود. لازم به ذکر است که بیانیه رسمی پلیس لندن ممکن است ابعاد کامل این حادثه را روشن کند. اوبر معتقد است که این هکر ارتباط نزدیکی با گروه Lapsus دارد و یکی از اعضای آن گروه است. سال گذشته این گروه شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت، سامسونگ و انویدیا را هک کردند و اطلاعات زیادی را به سرقت بردند و سپس تصمیم به فروش اطلاعات گرفتند.

بر اساس گزارش ها، اعضای اصلی این گروه در کشورهای آمریکای جنوبی زندگی می کنند و مسئول یک سری حملات سایبری علیه شرکت های بزرگ هستند. تعدادی از افراد این گروه در انگلستان نیز فعالیت دارند. سال گذشته نیز یک نوجوان 16 ساله به اتهامات مشابه دستگیر شد که بعداً اطلاعاتی از فعالیت وی منتشر نشد. Rockstar مراحل قانونی را برای حذف ویدیوها و یافتن هکر آغاز کرده است و به زودی بیانیه رسمی FBI منتشر خواهد شد.

منبع: VGC