منو سایت

یوبی سافت می تواند به شرکت های خصوصی فروخته شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
یوبی سافت می تواند به شرکت های خصوصی فروخته شود

در ماه های اخیر شایعاتی مبنی بر فروش یوبی سافت به یک شرکت بزرگ به گوش می رسد و این شایعات کم کم به واقعیت می پیوندند. شایعات در روزهای اخیر باعث افزایش حدود 10 درصدی سهام این شرکت شده است و به نظر می رسد سرمایه گذاران در حال افزایش سهام خود برای کسب سود بیشتر از فروش هستند. گزارش جدیدی از توسعه دهندگان ارشد این شرکت فرانسوی شایعات فروش را تایید می کند.

توسعه دهندگان سابق یوبی سافت از فروش و تغییر مالکیت خبر دادند. چند تن از کارمندان سابق در مصاحبه با این خبرگزاری گفتند که مشکلات و حواشی اخیر مدیریت را به فکر فروش انداخته است. سهام یوبی‌سافت پس از حاشیه‌ها و گزارش‌هایی مبنی بر آزار و اذیت جنسی و فشار، سقوط کرد و از آن زمان تا کنون افزایش یافته است. شایعات فروش منجر به افزایش حدود ده درصدی ارزش هر سهم شد.

یوبی سافت یوبی سافت برای فروش

یوبی سافت به فروش می رسد

بلومبرگ گزارش می دهد که شرکت های خصوصی مانند Blackstone و Kohlberg Kravis Roberts در حال بررسی شرایط خرید یوبی سافت هستند و ممکن است پیشنهاد خود را ارائه دهند. این دو شرکت از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری در جهان هستند که سهام محبوب ترین برندها را خریداری کرده اند. بر اساس گزارش منتشر شده، شرکت های خصوصی در حال تحقیق در مورد تجارت فرانسوی هستند و قصد خرید کامل را دارند. تاکنون مذاکره ای انجام نشده است و شرکت ها در حال بررسی وضعیت یوبی سافت هستند.

Kotaku می نویسد که یوبی سافت در چند سال گذشته با مشاوران مختلفی مشورت کرده است و این می تواند به معنای آماده شدن برای فروش باشد. از آنجایی که ارزش سهام این شرکت نسبت به سال 2018 از 110 دلار به 40 دلار کاهش یافته است. فرصت خوبی برای شرکت ها برای ارائه پیشنهاد خرید وجود دارد. مایکروسافت همچنین از کاهش ارزش اکتیویژن بلیزارد سود برد و این شرکت را تصاحب کرد.

چالش اصلی خرید یوبی سافت، مذاکره با خانواده گیلموت است که 15 درصد سهام را در اختیار دارند. با توجه به گزارش های منفی در مورد شرایط کاری استودیو و عدم وجود توسعه دهندگان در استودیو، مدیران ممکن است در نهایت پیشنهاد فروش را بپذیرند. Ubisoft در پاسخ به گزارش Kotako گفت که آنها به شایعات پاسخ نداده اند و به دلیل تنوع گسترده فرنچایزها، خدمات و فناوری های جدید آماده پیشرفت سریع و استفاده از فرصت های جدید هستند.

منبع: TheGamer