منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • کنسول نینتندو سوییچ در ماه گذشته به عنوان پرفروش ترین کنسول ایالات متحده معرفی شد

کنسول نینتندو سوییچ در ماه گذشته به عنوان پرفروش ترین کنسول ایالات متحده معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
کنسول نینتندو سوییچ در ماه گذشته به عنوان پرفروش ترین کنسول ایالات متحده معرفی شد

طبق آخرین اخبار بازی، موسسه NPD گزارشی از عملکرد صنعت بازی های ویدیویی در بخش سخت افزار و نرم افزار در ماه می منتشر کرد. به نظر می رسد که نینتندو سوییچ پرفروش ترین کنسول و Elden Ring پرفروش ترین بازی ماه گذشته در ایالات متحده بوده است.

NPD در گزارشی جدید اعلام کرد که صنعت بازی های ویدیویی در ماه می 2022 3.7 میلیارد دلار هزینه کرده است که نسبت به سال قبل 19 درصد کاهش داشته است. علاوه بر این، از فوریه 2020 که 3.5 میلیارد دلار به بازی های ویدیویی اختصاص یافت، ماه گذشته کمترین هزینه این سرگرمی را به نام او رقم زد.

بازیکنان آمریکایی در سال گذشته 21.9 میلیارد دلار برای بازی های ویدیویی هزینه کرده اند. این رقم نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش داشته است. تنها بخشی که هر سال در حال رشد است خدمات مشترک است. در ماه مه امسال، مبلغی که برای سخت‌افزار بازی‌های ویدیویی خرج شد به ۲۱۶ میلیون دلار رسید که نسبت به سال قبل ۱۱ درصد کاهش داشت. در ماه های پایانی سال 2022، 1.8 میلیارد دلار به سخت افزار بازی اختصاص یافته است که نسبت به سال گذشته 9 درصد کاهش داشته است.

NPD نینتندو سوییچ را پرفروش ترین کنسول در ماه می نامید، هم از نظر فروش به دلار و هم از نظر تعداد دستگاه. همچنین نینتندو سوییچ بیشترین تعداد کنسول فروخته شده را در سال جاری دارد. سری Xbox S و Xbox X Series بالاترین فروش دلاری را از ابتدای سال جاری تا ماه گذشته داشتند.

از نظر میزان فروش بازی، آلدن رینگ در صدر فهرست پرفروش ترین آثار ماه می قرار گرفت. در کنار استودیو FromSoftware، LEGO Star Wars: The Skywalker Saga قرار دارد. Elden Ring پرفروش ترین بازی استیم و ایکس باکس و دومین بازی پرفروش پلی استیشن در ماه می بود. علاوه بر این، جدیدترین اثر Fram Software همچنان پرفروش ترین بازی سال محسوب می شود.

پس از LEGO Star Wars: The Skywalker Saga، Nintendo Switch Sports و Evil Dead: The Game به ترتیب در رتبه های سوم و چهارم قرار دارند. اقتباس بازی از سری Evil Dead تنها اثر منتشر شده در ماه می است که به لیست 20 بازی پرفروش اضافه شده است. لازم به ذکر است که MLB The Show 22 در جایگاه پنجم قرار دارد. جالب اینجاست که در لیست 20 بازی پرفروش ماه می، بازگشت The Elder Scrolls V: Skyrim قرار دارد. پیش از این، این اثر در لیست ۲۰۱۷ در رتبه بیستم قرار داشت. تقریباً نیمی از فروش دلاری بازی‌های مختلف در ماه می ۲۰۲۲ از Steam بود.

نینتندو سوییچ پرفروش ترین بازی Elden Ring است

Elden Ring در صدر لیست پرفروش ترین بازی ها قرار دارد

بازی‌های موبایلی به دلیل کاهش هزینه‌های گوگل پلی، ۲۳ درصد کاهش درآمد داشته‌اند. درآمد اپ استور اپل نیز 2.6 درصد کاهش یافت. موسسه Sensor Tower اعلام کرد که مبلغی که برای 10 بازی برتر گوگل پلی و اپ استور خرج شده است 1.3 درصد افزایش یافته است.

طبق گزارش NPD، بازیکنان لوازم جانبی را 7 درصد کمتر از سال گذشته خریداری کردند و تنها 131 میلیون دلار خرج کردند. از ابتدای سال جاری تاکنون تنها 875 میلیون دلار برای خرید لوازم جانبی در نظر گرفته شده است که نسبت به سال گذشته 14 درصد کاهش داشته است.

در ماه می، کنترلر کنسول پلی استیشن 4، DualShock 4 مشکی، دوباره به عنوان پرفروش ترین لوازم جانبی معرفی شد. از ابتدای سال 2022 تا ماه گذشته، کنترلر Xbox Elite Series 2 بیشترین فروش را داشت.

نظر شما در مورد جایگاه نینتندو سوییچ به عنوان پرفروش ترین کنسول چیست؟ به نظر شما الدن رینگ در پرفروش ترین بازی ها شایسته مقام اول است؟ تا به حال برای چه لوازم جانبی هزینه کرده اید؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: VG247