منو سایت

کنسول استریم بازی ایکس باکس توسط فیل اسپنسر معرفی شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
کنسول استریم بازی ایکس باکس توسط فیل اسپنسر معرفی شد

در ژوئن امسال، لیستی از اسامی مخفی برای محصولات مختلف Xbox فاش شد. دیتا ماینر که این اطلاعات را پیدا کرد به محصول دیگری با اسم رمز Keystone اشاره کرد. این محصول در کنار نام‌های دیگری مانند دورانگو و اسکارلت قرار داشت که شایعاتی را در مورد یک کنسول استریم ایجاد کرد. عکس جدیدی از قفسه اتاق فیل اسپنسر منتشر شده است که به نظر می رسد کنسول استریم ایکس باکس دارد.

لازم به ذکر است که اسم رمز اسکورت با Xbox Series X مرتبط است و دورانگو برای Xbox One نیز استفاده شده است. فیل اسپنسر، مدیرعامل مایکروسافت گیمینگ، بیست و پنجمین سالگرد بازی Fallout را با انتشار تصویری جدید جشن گرفت. این عکس که اقلام موجود در قفسه دفتر کار او را نشان می دهد، به بحث اصلی کاربران شبکه های اجتماعی تبدیل شده است. بسیاری بر این باورند که اولین تصویر از کنسول Xbox Keystone که به تجربه بازی آنلاین در فضای ابری اختصاص دارد، فاش شده است.

کنسول استریم بازی ایکس باکس

در پاسخ به توییت جدید فیل اسپنسر، تام وارن، خبرنگار معروف The Verge، نوشت: «او دستگاه پخش بازی این شرکت را معرفی کرد.» در عکس زیر، کنسول بازی کوچکی را می بینید که در قفسه بالایی قرار گرفته است. این کنسول که از نظر رنگ و طراحی شباهت زیادی به Xbox Series S دارد، اندازه کوچکی دارد. اگر باز هم نتوانستید آن را پیدا کنید، به دسته Xbox One در قفسه بالایی و کنسول در کنار آن توجه کنید.

کنسول استریم ایکس باکس

با توجه به تصویر، اندازه این کنسول نسبت به Xbox Series S کوچکتر است و به نظر می رسد تنها عملکرد آن اتصال به اینترنت و دریافت تصویر بازی است و پردازش تصویر توسط آن انجام نمی شود. کنسول استریم ایکس باکس از سرورهای xCloud استفاده می کند و بازی ها را بدون نیاز به CPU یا کارت گرافیک اجرا می کند. شایعات اولیه حکایت از اندازه بسیار کوچک، تقریباً به اندازه یک فلش مموری داشتند، اما تام وارن معتقد است این دستگاه مانند جعبه ای است که به مانیتور و تلویزیون متصل می شود. این دستگاه قابلیت استفاده از سرویس Game Pass را فراهم می کند و می توانید از طریق آن فیلم و سریال تماشا کنید.

قیمت کنسول Xbox Stream کمتر از مدل سری S است و اپلیکیشن‌های ویژه‌ای مانند Netflix با آن عرضه می‌شوند. به گفته منابع موثق تام وارن، مایکروسافت همچنان در حال کار بر روی این دستگاه است و این محصول در آینده نزدیک وارد بازار خواهد شد. چند ماه پیش، مایکروسافت استریم بازی را از فضای ابری به تلویزیون ها آورد و به زودی از برنامه های این شرکت مطلع خواهیم شد.

منبع: TheGamer