منو سایت

کارت گرافیک Nvidia RTX 40 ممکن است در ماه جولای در دسترس باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
کارت گرافیک Nvidia RTX 40 ممکن است در ماه جولای در دسترس باشد

شایعه معرفی و عرضه نسل جدید کارت گرافیک انویدیا با نام احتمالی انویدیا RTX 40 در حال رشد است و هر هفته اطلاعات جدیدی در مورد این سری جدید فاش می شود. آخرین اخبار سخت افزاری این است که نسل جدید کارت های گرافیک انویدیا در اسرع وقت عرضه می شود و می توانیم شاهد عرضه اولین مدل در اواخر تیر یا اواسط مرداد ماه امسال باشیم.

به گزارش پارسی گیم، شایعه جدیدی از یکی از نمایندگان معروف صنعت سخت افزار منتشر شده است Kopite7kimi منتشر شده چند وقت پیش گفته بود که کارت گرافیک سری RTX 40 انویدیا در سه ماهه سوم سال 2022 عرضه می شود و حالا می گوید ممکن است در جولای این اتفاق بیفتد. از آنجایی که رویداد Gamescom در ماه اوت (پایان مرداد) برگزار می شود. کارت گرافیک های جدید ممکن است در این زمان در دسترس باشند. اما افشاگر معتقد است نسل جدید زودتر بیرون خواهد آمد.

عرضه زودهنگام کارت گرافیک جدید انویدیا می تواند برنده بزرگی در رقابت با AMD باشد و حتی شانس اینتل را برای رقابت با کارت گرافیک Arc از بین ببرد. رویداد Computex امسال برگزار خواهد شد و انویدیا برای کنفرانس در 23 می آماده است. جف فیشر، معاون GeForce، یکی از سخنرانان اصلی خواهد بود. بعید است اطلاعات جدیدی از کارت گرافیک RTX 40 در این رویداد منتشر شود. اما فرصتی برای پخش یک تیزر کوتاه یا تایید عرضه مدل جدید وجود دارد.

کارت گرافیک Nvidia RTX 40

مشخصات کارت گرافیک Nvidia RTX 40

شایعه شده است که مدل های قدرتمند اولین مدل هایی هستند که عرضه می شوند. برای مثال RTX 4080 ممکن است اولین مدلی باشد که برای کامپیوترهای شخصی عرضه شده است. زیرا مدل های قدرتمند عناوین بهتری ایجاد می کنند. معمولا زودتر تحویل داده می شوند. کمبود تراشه های کامپیوتری به این معنی بود که تولید کارت های گرافیک گران قیمت پاسخگوی تقاضا نبود. در حال حاضر هیچ اطلاعات موثقی در مورد نسل جدید وجود ندارد و ما فقط چند نام و لیست تاریخ مصرف گذشته داریم. گفته می شود قدرت RTX 4090 دو برابر نسل قبلی است.

همه شایعات به پرچمدار Nvidia AD102 اشاره می کنند. طراحی شده توسط Ada Lovelace; تفاوت زیادی با نسل قبل دارد. اگرچه گزارش های اولیه نشان می دهد که RTX 40 به 900 وات برق نیاز دارد. گزارش های جدید ارقام دیگری را نشان می دهد. به نظر می رسد انویدیا RTX 40 به 600 وات برق نیاز دارد و از آنجایی که RTX 3090 Ti نیز با 450 وات عرضه می شود. جای تعجب نیست که Nvidia به دنبال اعداد بالاتر است.

600 وات قدرت به این معنی است که کارت های گرافیک جدیدتر به کانکتورهای 16 پین نیاز دارند. از مشخصات این کارت گرافیک باید به وجود 18432 هسته و حجم حافظه کش L2 معادل 96 مگابایت اشاره کرد که تفاوت زیادی با مدل های فعلی دارد. استفاده از معماری جدید نیز RTX 4090 را به یک غول سخت افزاری تبدیل می کند که رقابت با آن بسیار دشوار خواهد بود.

منبع: PCGAMER