منو سایت

کارت گرافیک Intel Arc A380 در چین عرضه شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
کارت گرافیک Intel Arc A380 در چین عرضه شد

مدت زیادی از معرفی کارت گرافیک گیمینگ اینتل می گذرد و سرانجام پس از چندین بار تاخیر و گمانه زنی، نسل اول کارت گرافیک Intel Arc راهی فروشگاه ها شد. کارت گرافیک Intel Arc A380 در JD.com، یک خرده‌فروش چینی موجود است و در اسرع وقت فروخته شد. گفتنی است قیمت فروشگاهی این کارت بیش از پانصد دلار است.

به گزارش پارسی گیم، قیمت کارت گرافیک Intel Arc حدود 4000 یوان چین است که حدود 595 دلار است. این قیمت بیش از 1030 یوان است که هفته گذشته اعلام شد. خرید کارت گرافیک Intel Arc A380 با قیمت اصلی غیرممکن به نظر می رسد. البته این امکان وجود دارد که فروشنده از افرادی که مشتاق خرید اولین نمونه ها هستند درخواست قیمت بالاتری داشته باشد. بیشتر پرداخت کنید.

طبق وب سایت فروشگاه، نام مدل فعلی Gunnir Intel Arc A380 proton 6G است. صفحه فروش این محصول به صورت آنلاین می باشد و می توانید مشخصات ظاهری و مشخصات این مدل را مشاهده نمایید. بر اساس اطلاعات موجود، کارت گرافیک Intel Arc از هشت هسته Xe پشتیبانی می کند و همچنین دارای 1024 ماژول سایه زنی با کلاک حداکثر 2450 مگاهرتز است. ظرفیت حافظه شش گیگابایت GDDR6 و توان نهایی آن 92 وات است. مشخصات فعلی نشان می دهد که با یک مدل پرچمدار روبرو نیستیم.

کارت گرافیک Intel Arc A380

عملکرد کارت گرافیک Intel Arc

ظاهر کارت گرافیک Intel Arch نیز مناسب است. ما شاهد استفاده از آرم Arc در پشت نقشه و همچنین لوگوی Gunnir هستیم که جامد است. هیت سینک آلومینیومی نیز ظاهر زیبایی به کارت گرافیک می دهد. اما مشخص است که قیمت این قطعه افزایش یافته است. در مورد نتایج و روابط این مدل باید گفت که استاندارد موجود رعایت شده است. 3 پورت DP از مدل 1.4 و HDMI 2.1 قابل مشاهده است. این کارت گرافیک برای افرادی است که به سه مانیتور نیاز دارند و می توانند هر سه مانیتور را به این کارت گرافیک متصل کنند. این ویژگی در چنین کارت هایی کمتر دیده می شود.

وب سایت My Drivers کارت گرافیک Intel Arc A380 را خریداری کرده و عکس هایی از آن منتشر کرده است. آنها کولر را برداشتند و یک نمای نزدیک از مادربرد منتشر کردند. همانطور که می بینید، ما یک کانکتور برق 8 پین و حافظه GDDR6 با پهنای باند 16 گیگابیت بر ثانیه داریم. برد اصلی کارت گرافیک بسیار کوچک به نظر می رسد و در نتیجه هزینه نهایی تولید این قطعه چندان زیاد نیست.

قیمت کارت گرافیک Intel Arc A380

در حال حاضر هیچ معیار معتبری برای این کارت گرافیک وجود ندارد و این مدل تنها زمانی ارزش خرید را دارد که با قیمت اصلی (150 دلار) فروخته شود. پرداخت 595 دلار برای این مدل فایده ای ندارد. این قسمت بیشتر برای ایستگاه های کاری که نیاز به پشتیبانی از سه نمایشگر دارند استفاده خواهد شد.

منبع: PCGAMER